SlovakNHL.sk

Kto by mohol nahradiť Cháru v pozícii kapitána Bruins?

Obdobie medzi sezónami by mohlo byť pre Boston veľmi zaujímavé. Generálny manažér Don Sweeney bude riešiť budúcnosť viacerých svojich hráčov, pričom bez zmluvy je aj kapitán Zdeno Chára.

A hoci sa očakáva, že sa štyridsaťtriročný slovenský obranca minimálne na ďalšiu sezónu do Bostonu vráti, nezadržateľne sa blíži deň, keď zavesí korčule na klinec. Vtedy budú Bruins musieť hľadať aj jeho nasledovníka na kapitánskom poste.

Kto by z aktuálnych hráčov tímu mohol prevziať Chárovo žezlo? Scott Roche prišiel s troma možnosťami:

1. Patrice Bergeron

Táto možnosť je tá najzrejmejšia. Ide o najdlhšie pôsobiaceho športovca v Bostone a jeho vodcovské kvality na ľade i mimo neho sú cennú už teraz. Stále je jedným z najlepších hráčov Bruins i centrov v lige. Za sebou má zisk štyroch Selkeho trofejí a viac ako dekádu bol alternatívnym kapitánom. Niet pochýb o tom, že po Chárovom odchode pribudne na jeho dres „C“. Ide o jedného z najrešpektovanejších hráčov NHL a profesionála na ľade i mimo neho. Má kvality na to, aby v nej bol aj kapitánom. Svoje si už za to zaplatil.

2. David Krejčí

Krejčí bol Bostonom draftovaný o rok neskôr ako Bergeron – v roku 2004. V tíme pôsobí od sezóny 2007/08 a len Bergeron mu bol prekážkou v tom, aby sa stal centrom prvého útoku. Aj on už má na drese „A“ a je prakticky rovnakým veteránom, ako Bergeron. Bez toho, aby o tom nariekal, sa musel často zmieriť s tým, že hral počas sezóny s inými spoluhráčmi. Bol aj kľúčovým hráčom na ceste za Stanleyho pohárom v roku 2011, keď zaznamenal 12 gólov a 11 asistencií v 25 dueloch. Je jedným z najlepších tvorcov hry v NHL a tiež je rešpektovaný spoluhráčmi i súpermi. Dokáže viesť aj príkladom, pretože z každého okolo seba robí lepším hráčom.

3. Torey Krug

Roche uznáva, že sa často špekuluje o odchode tohto obrancu s končiacou zmluvou z Bostonu. Ak by však zostal nie je ďaleko od toho, aby mu na drese pribudlo kapitánske „C“. K Bruins sa pripojil ako nedraftovaný hráč v roku 2012 a ani drobnejšia postava mu nezabránila v tom, aby sa stal jedným z najlepších ofenzívnych obrancov NHL. Je jedným z najkonzistentnejších obrancov tímu a súčasťou nebezpečnej presilovky. Má 29 rokov, a tak by pri dlhodobej zmluve mohol byť kapitánom dlhšie ako vyššie uvedení hráči. Mohol by tak stabilizovať obranu i šatňu na dlhé obdobie.

„Pri 43 rokoch príde čas, keď odíde Chára na dôchodok a Bruins budú musieť menovať nového lídra, už čoskoro. Keď sa tak stane, Bruins majú solídne možnosti na výber. Chára bol menovaný za kapitána ešte predtým, ako za Bruins odohral jediný zápas po tom, čo s nimi podpísal zmluvu ako voľný hráč v roku 2006. Možné je teda všetko,“ myslí si Roche.

// Publikované: 14. 05. 2020
 

Posledný zápas

26. 02. 2021
NYR 
-
 BOS

6:2

(1:0, 3:1, 2:1)

Nasledujúci zápas

BOS 
-
 BUF
27. 03. 2021 -

Novinky z tímu

22. 02. 2021 - Tím Boston Bruins sa na podnet kapitána Patricea Bergerona rozhodol prísť na nedeľný zápas pri jazere Tahoe štýlovo – hráči sa obliekli tak, aby pripomenuli 90. roky minulého storočia. Zapojil sa do toho aj Jaroslav Halák, ktorý urobil krok ďalej a nosil aj parochňu, ktorou pripomenul preslávené „háro“ Jaromíra Jágra z úvodu vtedajšieho desaťročia:


A ešte pár fotiek v štýlovom oblečení:

21. 02. 2021 - Útočník David Krejčí vynechá nedeľný zápas Bostonu proti Philadelphii, ktorý sa odohrá pod holým nebom pri jazere Tahoe. Dôvodom je zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel v druhej tretine štvrtkového stretnutie s New Jersey. Hrať v nedeľu nebude ani obranca Kevin Miller. Nahradia ich Jack Studnicka a Urho Vaakanainen.
13. 02. 2021 - V NHL sú hráči, ktorí chcú chodiť z ľadu ako poslední. V piatok sa dvaja takí stretli a vznikol z toho nevídaný moment. Brad Marchand z Bostonu a Mika Zibanejad z NY Rangers nechceli odísť z ľadu skôr, ako ich sok, keď skončilo rozkorčuľovanie. Obaja si pevne trvali na svojom a z ľadu ich nedostala ani roľba. Nakoniec o všetkom rozhodla hra kameň, papier, nožničky. Vyhral ju Švéd, a tak Marchand nespokojne musel odísť z ľadu ako prvý. Všetko to trvalo cez 5 minút.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

charaZdeno
CHRA

obranca
#33, C

Reklama

O tíme v kocke

Boston Bruins

Vznik: 1924
Aréna: TD Garden (kapacita: 17 565)
Adresa: TD Garden, Suite 250, Boston, MA 02114
Oficiálny web: www.bostonbruins.com
Farma(AHL): Providence Bruins
Najväčšie úspechy: 6x Stanley Cup (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011)
Vyradené čísla: 2 (E.Shore), 3 (L.Hitchman), 4 (B.Orr), 5 (A.Clapper), 7 (P.Esposito), 8 (C.Neely), 9 (J.Bucyk), 15 (M.Schmidt), 16 (R.Middleton), 24 (T.O'Reilly), 77 (R.Bourque), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jozef Stumpel, Milan Jurina, Zdeno Chra, Miroslav atan, Andrej Meszro, Peter Cehlrik