SlovakNHL.sk

Caroline sa nepáči formát play-off, Boston je tiež sklamaný

Dva tímy hlasovali proti obnoveniu ročníka s navrhovaným formátom play-off, do ktorého sa zapojí 24 tímov. Jedným z nich bola Carolina, ktorej hlavný tréner v stredu vyjadril otvorene svoj názor. V podobnom tóne sa však vyjadroval aj prezident Bostonu, ktorého tím za formát hlasoval.

„Myslím si, že najväčším problémom, ktorí pociťujeme, a to najmä naši chlapci, je, že prečo sme vôbec hrali tých 68 zápasov? Na čo sme tak dreli? Väčšina sezóny bola za nami a oni to všetko odhodia,“ povedal Rod Brind’Amour pre ESPN. „Myslím si, že tak sa teraz cítime. Svojím spôsobom oprávnene.“

Hurricanes boli vo Východnej konferencii na pozícii prvej divokej karty s 81 bodmi získanými v 68 dueloch a spolu s Tampou hlasovali proti formátu, ktorý spôsobí, že sa v kvalifikačnom predkole stretnú s Rangers. Newyorský tím bol pred prerušením vo forme a po 70 zápasoch mal na konte 79 bodov. Preto by podľa kormidelníka Caroliny bolo lepším riešením odohrať ešte pár zápasov základnej časti a následne tradičné play-off so 16 tímami.

„Prečo nepreniesť body, ktoré ste už mali? Ak by sme hrali ešte päť, šesť, sedem zápasov, mohli sme poľahky dorovnať počty zápasov, ktoré odohrali všetky tímy, a to by bolo naše predkolo. Zobrali by sme svoje body a uvideli by sme, ako by sme nakoniec skončili,“ poznamenal Brind’Amour.

Boston nebude musieť ako víťaz základnej časti riešiť podobné problémy s predkolom ako Carolina, ale jeho sa dotkne mini turnaj, v ktorom sa bude rozhodovať o nasadení prvých štyroch tímov do prvého kola play-off. Kým v bežnom play-off by mal istotu výhody domáceho ľadu až do finále, teraz mu najlepšiu pozíciu môžu ukradnúť Tampa Bay, Washington či Philadelphia.

„Je sklamaním, že s tým, čo bol náš tím schopný dosiahnuť v prvých 70 zápasoch, bude mať pozíciu pre play-off určenú trojzápasovým turnajom,“ uviedol Cam Neely pre NBC Sports.

Bruins mali v základnej časti bilanciu 44-14-12 a ako jediný tím dokázal dosiahnuť stobodovú métu. V súvislosti s návratom po dlhom voľne sú označovaný za tím, ktorý by na to mohol doplatiť na rozdiel od mladších mužstiev, ktoré by sa mohli rozbehnúť rýchlejšie.

// Publikované: 28. 05. 2020
 

Posledný zápas

21. 02. 2021
BOS 
-
 PHI

7:3

(2:2, 4:0, 1:1)

Nasledujúci zápas

BOS 
-
 BUF
27. 03. 2021 -

Novinky z tímu

22. 02. 2021 - Tím Boston Bruins sa na podnet kapitána Patricea Bergerona rozhodol prísť na nedeľný zápas pri jazere Tahoe štýlovo – hráči sa obliekli tak, aby pripomenuli 90. roky minulého storočia. Zapojil sa do toho aj Jaroslav Halák, ktorý urobil krok ďalej a nosil aj parochňu, ktorou pripomenul preslávené „háro“ Jaromíra Jágra z úvodu vtedajšieho desaťročia:


A ešte pár fotiek v štýlovom oblečení:

21. 02. 2021 - Útočník David Krejčí vynechá nedeľný zápas Bostonu proti Philadelphii, ktorý sa odohrá pod holým nebom pri jazere Tahoe. Dôvodom je zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel v druhej tretine štvrtkového stretnutie s New Jersey. Hrať v nedeľu nebude ani obranca Kevin Miller. Nahradia ich Jack Studnicka a Urho Vaakanainen.
13. 02. 2021 - V NHL sú hráči, ktorí chcú chodiť z ľadu ako poslední. V piatok sa dvaja takí stretli a vznikol z toho nevídaný moment. Brad Marchand z Bostonu a Mika Zibanejad z NY Rangers nechceli odísť z ľadu skôr, ako ich sok, keď skončilo rozkorčuľovanie. Obaja si pevne trvali na svojom a z ľadu ich nedostala ani roľba. Nakoniec o všetkom rozhodla hra kameň, papier, nožničky. Vyhral ju Švéd, a tak Marchand nespokojne musel odísť z ľadu ako prvý. Všetko to trvalo cez 5 minút.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

charaZdeno
CHRA

obranca
#33, C

Reklama

O tíme v kocke

Boston Bruins

Vznik: 1924
Aréna: TD Garden (kapacita: 17 565)
Adresa: TD Garden, Suite 250, Boston, MA 02114
Oficiálny web: www.bostonbruins.com
Farma(AHL): Providence Bruins
Najväčšie úspechy: 6x Stanley Cup (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011)
Vyradené čísla: 2 (E.Shore), 3 (L.Hitchman), 4 (B.Orr), 5 (A.Clapper), 7 (P.Esposito), 8 (C.Neely), 9 (J.Bucyk), 15 (M.Schmidt), 16 (R.Middleton), 24 (T.O'Reilly), 77 (R.Bourque), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jozef Stumpel, Milan Jurina, Zdeno Chra, Miroslav atan, Andrej Meszro, Peter Cehlrik