Chára problém s únavou v predĺžení nemal

Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára bol spokojný, že jeho mužstvo dokázalo doviesť sobotné stretnutie do víťazného konca, aby sa po prvýkrát v sérii prvého kola proti Montrealu Canadiens ujalo vedenia (3:2 na zápasy).

Krídelník Nathan Horton strelil svoj druhý gól v play-off v tú správnu chvíľu. V desiatej minúte druhého predĺženia rozhodol o dôležitom víťazstve 2:1, po ktorom delí Bruins už len jedno víťazstvo od postupu do semifinále konferencie.

„Išlo o veľkú šachovú partiu. Myslím tým to, že oba tímy len čakali na nejaké šance, nejaké príležitosti, nechceli urobiť niečo rozdielne alebo to s niečím prehnať. Čakali len na zaváhanie súpera,“ povedal Chára, ktorého mužstvo dokázalo otočiť stav série z 0:2 na 3:2.

Duel trval aj s predĺžením 89 minút čistého času a slovenský obranca v ňom odohral 37 minút. Napriek tomu, že mal v úvode série problémy s dehydratáciou, v sobotu s vyčerpaním veľké problémy nemal. Problémy predĺženie nerobilo ani jeho spoluhráčom.

„Viete čo, nebolo to až také zlé. Cítili sme sa fajn. Myslím, že sme boli viac akoby nadšení ako vyčerpaní či unavení. Tešili sme sa na to, pretože sme vedeli aký dôležitý to bol zápas. A je pekné, že sme ho vyhrali,“ prezradil kapitán Bruins.

Novinky z tímu

23. 03. 2024 - Útočník Bostonu Brad Marchand pravdepodobne bude hrať v sobotnom zápase proti Philadelphii po tom, čo vynechal piatkový tréning. „Nepoviem, že je to stopercentné. Je to však s najväčšou pravdepodobnosťou,“ poznamenal tréner Jim Montgomery. V piatok trénoval útočník James van Riemsdyk, ktorý by sa mohol vrátiť do akcie po tom, čo vynechal dva zápasy pre ochorenie.
14. 03. 2024 - Stav zraneného útočníka Pata Maroona sa aj po jeho prestupe z Minnesoty do Bostonu naďalej posudzuje na týždennej báze. Potvrdil to hlavný tréner Bruins Jim Montgomery s tým, že sa veterán ešte nevrátil ani na ľad. Maroon podstúpil 7. februára operáciu chrbta, z ktorej sa mal pôvodne zotavovať 4-6 týždňov.
09. 03. 2024 - Boston by mohol vo svojej zostave privítať naspäť obrancu Hampusa Lindholma už v sobotnom zápase proti Pittsburghu. Švédsky odchovanec vynechal deväť zápasov pre zranenie dolnej časti tela, ale už trénuje s tímom a tréner Jim Montgomery o ňom v piatok povedal toto: „Vyzerá to tak, že pravdepodobne bude hrať. Nechcem nič hovoriť na 100 %, pretože musíme počkať na to, ako sa bude cítiť večer a zajtra.“

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.