Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 21. 7. 2018, 19:29.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Dnes večer v bráne Budaj!


Colorado Avalanche sa v tejto sezóne nemôže spoliehať na výkony Davida Aebischera, ktorý je na tom zle aj po mentálnej stránke. Brankárska dvojka, Slovák Peter Budaj už v sezóne nastúpil a vychytal Avalanche víťazstvo.

V poslednom zápase, v ktorom v bráne nastúpil David Aebischer, Colorado prehralo 5:4. Švajčiar nepodal optimálny výkon, dostal 5 gólov z 18 striel a po prehre ho v nasledujúcom zápase nahradí dvadsaťtriročný Slovák.

Colorado hrá dnes zápas so Chicagom a Peter môže ukázať, že by mohol zabojovať aj o miesto tímovej jednotky. Verme, že sa mu to podarí a že Colorado nebude musieť túto situáciu riešiť radikálnejším spôsobom - novým brankárom, čo by mohlo pre Budaja znamenať návrat na farmu. Dúfajme, že ak dnes nastúpi, vychytá víťazstvo (shoutout) a všetkým ukáže, že Slovensko má konečne brankára v NHL, ktorý môže dostávať príležitosť pravidelne.

Diskutujte o tomto článku v diskusii alebo formou komentárov...14.10.2005 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.