Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 21. 7. 2018, 19:35.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Peter Budaj sa stal hviezdou stretnutia


Slovenský brankár, v službách Colorada Avalanche, Peter Budaj má za sebou svoj štvrtý štart v NHL. Do brány nastúpil doma proti Dallasu Stars. Peter zaznamenal 33 úspešných zákrokov a inkasoval iba dva góly. Po remíze 2:2 nasledovali samostatné nájazdy.

"Obaja perfektne vystrelili," povedal Budaj, ktorý inkasoval dva góly z dvoch nájazdoch. "Už by som mal nejaký nájazd chytiť. Bilancia 0:5 je skutočne zlá," dodal banskobystrický rodák, ktorý v sezóne nechytil ani jeden samostatný nájazd, ktorý na neho smeroval. V stretnutí ho v nájazdoch prekonali Zubov a Jokinen.

Po stretnutí bol Peter oprávnene vyhlásený za druhú hviezdu stretnutia. V priebehu zápasu totiž často Colorado držalo puky v obrannej tretine a hráči málo strieľali. Do hrania a streľby ich museli tlačiť aj diváci, ktorí skandovali "Go!" a "Shot!". Práve v druhej tretine bol Dallas aktívnejší a aj vyrovnal na 2:2. Na Budaja v tej časti hry smerovalo 16 pukov. Peter si v druhom dejstve musel "odpykať" aj jeden dvojminútový trest , ktorý zaňho odsedel Brunette.


06.11.2005 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.