Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 21. 7. 2018, 19:32.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Zostane Peter Budaj v Tampe aj v budúcej sezóne?

Slovenský brankár Peter Budaj by nemusel byť pre Tampu Bay akvizíciou len pre zvyšok tejto sezóny. Mohla by ho v tíme „bleskov“ čakať aj dlhšia budúcnosť.

Tridsaťštyriročný banskobystrický rodák, ktorý do tímu prišiel pred prestupovou uzávierkou z Los Angeles, vyhral dva zo svojich prvých troch štartov a naposledy vo štvrtok vychytal tímu cenné víťazstvo nad Bostonom v boji o play-off.

„Je to skúsený brankár a nebojí sa týchto situácií. V bráne je pokojný. Vyžaruje z neho pokoj, čo je dobré pre náš tím. Môžete ho dostávať do týchto situácii a viete, že vás podrží,“ povedal tréner Jon Cooper pre Tampa Bay Times.

Budaj sa stal dokonalým partnerom pre Andreja Vasilevskyho. Úloha náhradníka v Tampe mu vyhovuje a tím sa môže tešiť z toho, že mladý ruský brankár môže čerpať skúsenosti od veterána, ktorý v sebe zosobňuje profesionalizmus a odhodlanie.

Budaj zapasoval do partie a nedávno povedal, že sa mu v Tampe páči na ľade i mimo neho. Zvyšné zápasy tak pre neho budú aj akýmsi konkurzom.

Po sezóne mu totiž končí zmluva a floridský tím by si ho mohol chcieť udržať. A ak ho veterán presvedčí, nebolo by pre tím problémok pridať mu aj na plate. V tejto sezóne zarába iba 600 000 amerických dolárov.


26.03.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.