Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 21. 7. 2018, 19:36.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Pánik a Budaj potešili v tejto sezóne fanúšikov najviac

Vyhodnotili sme anketu Hlas fanúšikov, do ktorej sa na SlovakNHL.sk zapojilo takmer tisíc respondentov. Tí rozhodovali aj o tom, kto ich najviac v tomto ročníku potešil. Fanúšikovia mali najväčšiu radosť z úspechov útočníka Richarda Pánika v drese Chicaga Blackhawks.

Pánik zažil prelomovú sezónu, keď v 82 zápasoch za Blackhawks nazbieral 44 bodov za 22 gólov a 22 asistencií. V úvode sezóny strelil svoj prvý hetrik v NHL a sezónu zakončil ako tretí najproduktívnejší Slovák.

Dvadsaťšesťročný martinský rodák nazbieral v tejto sezóne takmer polovicu z bodov, ktoré predtým v lige počas celej kariéry. Aj preto získal 22 % hlasov. A kto mu šliapal v ankete na päty? Aj spoluhráč Marián Hossa, ktorý získal 16 % hlasov. Ten však skončil až tretí.

Druhé miesto totiž patrilo s 19 % brankárovi Petrovi Budajovi, ktorý po zranení Jonathana Quicka dlho držal Los Angeles v hre o play-off. Kings doň napokon nepostúpili, ale to už nebola starosť banskobystrického rodáka, ktorý bol pred prestupovou uzávierkou vymenený do Tampy Bay.

A práve príbeh Budaja potešil fanúšikov z ponúknutých štyroch suverénne najviac – zvolilo si ho za najpozitívnejší až 63 % ľudí. A nemožno sa tomu čudovať, keďže skúsený brankár preukázal svoju vytrvalosť, odhodlanosť, pokoru i profesionalitu, s ktorými môže byť skutočnou inšpiráciou.

Zo zvyšných troch možností získal najviac hlasov prelomový ročník Pánika – 28 %. Takmer rovnaký počet ľudí zaujali zvyšné dva príbehy – debut Petra Cehlárika v NHL získal 5 % hlasov, strelecké oživenie Hossu 4 %.

Pri hlasovaní o najpozitívnejší príbeh sezóny mal každý respondent možnosť vybrať iba jednu možnosť. Pri voľbe hráčov, ktorí ho potešili, mohol hlasujúci označiť aj viac hráčov. Najmenej hlasov získal obranca Martin Marinčin – osem. Vlani pritom potešil fanúšikov spod Tatier najviac.

Zvyšné výsledky ankety prinesieme v stredu a vo štvrtok.


11.04.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.