Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 21. 7. 2018, 19:35.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Peter Budaj je vďačný za stabilitu, ktorú mu poskytne Tampa

Slovenský brankár Peter Budaj ešte nestrávil dlhý čas v tíme Tampa Bay Lightning, no aj to krátke obdobie mu stačilo na to, aby bol rozhodnutý nevyskúšať trh s voľnými hráčmi, ktorý sa v NHL otvorí v sobotu.

Tridsaťštyriročný banskobystrický rodák prišiel do Tampy v marci, keď ho do floridského tímu vymenilo Los Angeles. Po sezóne mu končila zmluva, no medzičasom už podpísal novú dvojročnú v hodnote 2,05 milióna amerických dolárov.

„Skutočne sa mi páčila táto organizácia, páčilo sa mi mužstvo. Keď som tam bol, mal som z toho veľmi dobrý pocit,“ priznal Budaj pre Tampa Bay Times.

Lightning chcú dať v nadchádzajúcich sezónach šancu byť jednotkou mladému Rusovi Andrejovi Vasilevskému. Budajovi to však neprekáža a vďaka svojim skúsenostiam sa pokúsi byť aj dobrým mentorom.

„Poznám situáciu v tíme a viem, aká bude moja úloha. To však neznamená, že budem spokojný len s vysedávaním na lavičke. Myslím si, že každý chce hrať, ja tiež. Poznám však moju úlohu a nerobí mi žiaden problém,“ poznamenal veterán.

Budaj sa v ostatných rokoch často sťahoval, a tak ho teší istota stabilného miesta v nasledujúcich pár rokoch. „Som za to veľmi vďačný,“ tvrdí. A vďačná je aj jeho rodina, manželka Taylor a dvaja synovia, ktorým sa na juhu Spojených štátov tiež páči.


30.06.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.