Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 21. 7. 2018, 19:33.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Budaj je dôležitý v bráne, ale aj v kabíne, tvrdí Yzerman

Tím Tampa Bay Lightning otvorí svoju sezónu v piatkovom floridskom derby. Pre slovenského brankára Petra Budaja to bude prvý otvárací zápas NHL od sezóny 2013/14, keď robil náhradníka v Montreale.

Budaj bude v tejto sezóne robiť tiež náhradníka, tentokrát mladému Rusovi Andrejovi Vasilevskému, ktorý vstúpi do sezóny po prvýkrát v kariére ako jednotka. Dôveru tímu však má plnú.

„Veríme mu. Veríme, že bude našou jednotkou dlhodobo. Bude to úplne hladké? Dúfam, že áno, ale nemuselo by to byť také. Veríme, že má charakter a mentálnu odolnosť, aby to zvládol. V minulej sezóne sa miestami trápil, ale prebojoval sa cez to a bol následne naozaj dobrý. Niektoré situácie vlani zvládol obdivuhodne,“ povedal generálny manažér Steve Yzerman pre AP.

Dôveru generálneho manažéra však má aj skúsený banskobystrický rodák, ktorý v lete podpísal s „Bolts“ nový dvojročný kontrakt po krátkom pôsobení v tíme na konci minulej sezóny. Zaznamenal počas neho bilanciu 3-1-0 s 89,8% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,80 inkasovaného gólu na zápas.

„Peter je skúsený brankár, ktorý v Los Angeles podával dobré výkony. Odviedol skvelú prácu aj u nás. Nie len v tom obmedzenom počte zápasov, ale aj svojím vplyvom na mužstvo. Bol pre nás z tohto pohľadu veľmi dôležitý a bol to jeden z veľkých dôvodov, prečo sme si ho znova upísali,“ skonštatoval Yzerman.

V piatok, doma proti Panthers, nastúpi v bráne ruský brankár. A hoci je zrejmé, že sa počíta s tým, že odchytá viac zápasov ako Budaj, presný pomer na začiatku sezóny jasný nie je. Všetko bude záležať od výkonov mužov v maskách.

„Nie sme si istí, koľko zápasov presne odchytá Peter Budaj a koľko Andrej Vasilevskij. To všetko sa však vyrieši. Budú bojovať o priestor na ľade,“ poznamenal Yzerman.


05.10.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.