Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 27. 5. 2018, 13:24.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Budaj by mal dnes zažiť svoj sezónny debut

Slovenský brankár Peter Budaj ešte v tejto sezóne v bráne nestál. Andrej Vasilevskij chytal zatiaľ v drese Tampy Bay spoľahlivo a vzhľadom na prívetivý rozpis nebol dôvod, aby sedel na striedačke. V utorok sa to však pravdepodobne zmení.

Lightning odohrajú druhý zápas v priebehu dvoch dní a už pred týmto dvojzápasom sa očakávalo, že príde sezónny debut banskobystrického rodáka. Keďže mladý Rus odchytal v Detroite aj šiesty duel v ročníku, Budajova šanca by mala prísť práve dnes.

Floridský tím navštívi New Jersey a hoci ešte nebolo potvrdené, kto bude chytať, podľa odborníka na Lightning, Joea Smitha, by bolo prekvapujúce, ak by neštartoval práve Budaj.

Budaj nemá za sebou práve najlepší tréningový kemp, ale ako náhradník sa už v minulosti osvedčil v Montreale. Do sezóny vstupoval s tým, že väčšinu duelov odchytá Vasilevskij. Ten má zatiaľ bilanciu 5-1-0 s 91,4% úspešnosťou zákrokov.


17.10.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.