Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 27. 5. 2018, 13:22.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Sklamaný Budaj: Dnes sme mali získať dva body, nie jeden

Slovenský brankár Peter Budaj má za sebou svoj prvý štart v sezóne. Jeho Tampa Bay podľahla New Jersey 4:5 po nájazdoch, a hoci nepodal najhorší výkon, bol po zápase trochu sklamaný.

Budaj inkasoval štyri góly z 34 striel a z troch nájazdov neuspel pri jednom. Prvýkrát kapituloval už v tretej minúte, štvrtý gól dostal pri vedení 4:3 štyri minúty pred koncom. Vtedy však jeho tím hral v oslabení. V oslabeniach celkovo kapituloval dvakrát.

„Nezačalo to najlepšie, bol to lacný gól. Ako však zápas pokračoval, začal som sa cítiť lepšie. Aj chlapci predo mnou boli lepší, blokovali strely a pomáhali mi. Je to ťažký výsledok, ale aspoň máme bod. Keď však strelíte štyri góly, mali by ste získať dva body, nie jeden. Z toho som sklamaný,“ priznal Budaj.

Tri body z dvojzápasu však až také zlé nie sú, najmä ak oba zápasy odohráte u súpera a na druhý deň má protivník výhodu sviežejších nôh. Navyše, Devils majú v úvode sezóny dobrú formu.

„Samozrejme, keď získate tri body zo štyroch, tak je to dobré. Zatiaľ máme dobrý výjazd, ale dnes sme mohli získať dva body. Tri body zo štyroch sú dobré, ale nemôžeme sa takto uspokojovať. Čaká nás veľký zápas v Columbuse, tak sa naň musíme teraz pripraviť,“ dodal Budaj, ktorého tím odohrá duel proti Blue Jackets vo štvrtok.


18.10.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.