Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 21. 7. 2018, 19:31.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Stamkos o Budajovi: Chytal vynikajúco

Po dlhom čase nechytal len v druhom zápase tímu z dvoch po sebe a spoľahlivým výkonom dokráčal k úspechu. Slovenský brankár Peter Budaj sa stal treťou hviezdou zápasu, v ktorom doviedol Tampu Bay k výhre 5:2 nad Coloradom, jeho prvým tímom v NHL.

„Budaj chytal vynikajúco a dal nám šancu. Bolo pekné vidieť ho v bráne aj vtedy, keď nešlo o druhý zápas za dva dni a hráči pred ním mali o trochu sviežejšie nohy,“ pochválil svojho spoluhráča v maske kapitán Lightning Steven Stamkos pre AP.

Budaj urobil v zápase 28 zákrokov a jeho kľúčový prišiel v druhej tretine, keď sa na neho rútil v úniku J.T. Compher. Bol to jeden zo zlomových momentov, pretože ak by padol gól, stav by bol opäť vyrovnaný a Avalanche by to mohlo pomôcť mentálne.

„Myslím si, že mu tam trochu poskakoval puk, takže sa nedostal k dobrej strele. A Hedman bol hneď pri ňom, takže to mi moju robotu uľahčilo,“ priznal Budaj, ktorý Comphera vychytal dokopy až v dvoch únikoch.

„Urobil dva dobré zákroky pri dvoch dobrých gólových šanciach. Samozrejme, bol by som rád, ak by som ich premenil, pretože boli dôležitou súčasťou tohto zápasu,“ skonštatoval útočník Colorada.

Tridsaťpäťročný banskobystrický rodák si vo štvrtok vylepšil štatistiky. Pri bilancii 2-2-1 má teraz 88,1% úspešnosť zákrokov a priemer 3,40 inkasovaného gólu na zápas. Svojmu tímu pomohol udržať sa na čele NHL.


08.12.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.