Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 27. 5. 2018, 13:20.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Tréner ľutoval Budaja a vyhlásil: Zachránil nám zápas + video

Slovenský brankár Peter Budaj vychytal v sobotu pre Tampu Bay víťazstvo, ale inkasoval pri ňom až päť gólov. Štyri z nich pritom v tretej tretine, v ktorej ho hráči Colorada zasypali 19 strelami. Tréner Jon Cooper nebol z poklesu nasadenia jeho zverencov vôbec nadšený.

„Je tak trochu sklamaním, ako sa to nakoniec skončilo. Musíte aj ľutovať Petra Budaja v bráne. Myslím si, že sme pred ním nehrali zodpovedne. Nakoniec sme to chceli nechať na ňom, aby nám zachránil zápas, čo aj urobil. Nikdy by však k niečomu takému nemalo ani dôjsť,“ povedal Cooper pre AP.

Budaj takto vychytal Landeskoga v závere duelu:


Po dvoch tretinách pritom Lightning viedli 4:1, nakoniec sa duel skončil pomerom 6:5. Banskobystrický rodák si vylepšil bilanciu na 3-2-1, ale úspešnosť zákrokov i priemer inkasovaných gólov si zhoršil na 87,8 % a 3,67.

„Ku koncu zápasu som pár pukov zastavil, aby neprešli do brány a aj chlapci zblokovali pár striel a postarali sa o dorážky. Na konci zápasu to bola veľká snaha, pretože oni okolo nás lietali. Na konci na nás poriadne zatlačili,“ skonštatoval Budaj.

Ďalšie dva veľké Budajove zákroky:

17.12.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.