Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 27. 5. 2018, 13:21.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Budaj utrpel zranenie nohy. Tím dúfa, že bude v poriadku + video

Tím Tampa Bay Lightning bude možno musieť povolať z nižšej AHL brankára. V piatok sa totiž zranil náhradný brankár Peter Budaj, ktorý pri jednom zo zákrokov utrpel poranenie dolnej časti tela.

Skúsený Slovák si v strede tretej tretiny poranil ľavú nohu pri kolízii s útočníkom Philadelphie Scottom Laughtonom. Z ľadu mu museli pomôcť, ale ku koncu zápasu sa vrátil na striedačku. Dovtedy urobil 29 zákrokov a inkasoval štyri góly.


Po zápase Budaja videli chodiť po šatni. Hlavný tréner Jon Cooper dúfa, že bude jeho zverenec v poriadku a nepôjde o vážne zranenie. Pravdepodobne však tím povolá niekoho z „farmy“, kým veterán nepodstúpi všetky potrebné vyšetrenia.

„Možno nakoniec ani nebudeme musieť nikoho povolať. Uvidíme, čo sa stane. Musíte byť však pripravení na všetko,“ poznamenal Cooper, ktorého tím odohrá najbližší duel v nedeľu proti Columbusu. V Syracuse na šancu čaká Louis Domingue, k dispozícii je aj mladučký Connor Ingram.

Budaj si v piatok aj napriek zraneniu zhoršil bilanciu na 3-3-1. V siedmich odchytaných dueloch sezóny má 87,8% úspešnosť zákrokov a priemer 3,80 inkasovaného gólu na zápas.


30.12.2017 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.