Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 20. 3. 2019, 04:42.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Vasilevskij dnes chytať nebude. Možno ani Budaj

Tak ako to väčšinou býva, dva zápasy v dvoch dňoch si brankári podelia. V prípade tímu Tampa Bay Lightning to tento víkend podľa CBC nebude inak. Nie je však známe, koho uvidíme v nedeľu medzi žrďami.

Dôležitejší sobotný zápas proti Bostonu odchytal Andrej Vasilevskij, ktorý sa nedávno priznal, že prvá sezóna v pozícii brankárskej jednotky na ňom zanecháva stopy. V nedeľu si bude môcť vydýchnuť.

Do zápasu proti Edmontonu by tak mohol nastúpiť slovenský brankár Peter Budaj. To však nie je vôbec taká istota, pretože Tampa Bay povolala zo Syracuse Louisa Domingueho, ktorý má za sebou vydarený duel v nižšej AHL.

Lightning v sobotu neinformovali, kto bude chytať, ale povedali, že Budaj s Dominguem vytvoria tandem náhradných brankárov. V sobotu túto úlohu plnil druhý menovaný, ktorému sa v poslednom čase darilo aj v NHL.

Tridsaťpäťročný banskobystrický rodák zasiahol do akcie naposledy v utorkovom zápase proti Ottawe. Za 20 minút inkasoval jeden gól zo štyroch striel, aby si zhoršil úspešnosť zákrokov na 87,6 %. Bol to jeho prvý duel od konca decembra a ôsmy v sezóne. Inkasoval nich v priemere 3,76 gólu na zápas.


18.03.2018 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.