Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 19. 7. 2019, 03:35.

Krátke správy

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Prvá plná sezóna Budaja v Tampe bola rozpačitá

Tím Tampa Bay Lightning v stredu vypadol z play-off, keď nezvládol rozhodujúci siedmy zápas finále Východnej konferencie proti Washingtonu. Znamenalo to teda koniec sezóny aj pre slovenského brankára Petra Budaja.

Budaj sezónu končil tam, kde ju začínal. Kým v predošlej sezóne toto tvrdenie tiež platilo, vtedy to bolo pozitívne – začínal v AHL a končil v NHL. Tento rok je to však negatívne konštatovanie – play-off sledoval ako divák z tribúny.

Tridsaťpäťročný banskobystrický rodák podpísal minulé leto s Lightning dvojročnú jednocestnú zmluvu a mal kryť chrbát Andrejovi Vasilevskému. Vo zvyšku kalendárneho roka 2017 tomu tak aj bolo, hoci čísla neboli oslnivé – 87,8% úspešnosť zákrokov a priemer 3,80 inkasovaného gólu na zápas.

Zlom prišiel na prelome rokov, keď Budaj utrpel zranenie nohy. Nechytal preň až do 13. marca, keď odchytal svojich posledných 20 minút v sezóne. Tampa Bay totiž medzičasom získala Louisa Domingueho, ktorému sa v bráne darilo lepšie a nakoniec práve on kryl chrbát Vasilevskému vo zvyšku ročníku.

Budaj má platný kontakt s „cap-hitom“ 1,025 milióna amerických dolárov ešte aj v budúcej sezóne. Dominguemu končí zmluva a 1. júla sa môže stať obmedzeným voľným hráčom. Bude teda zaujímavé sledovať, v akej situácii bude slovenský veterán štartovať nasledujúci ročník.


25.05.2018 :: Jozef Struhár (Hymy)
Jozef Struhár, známy aj ako Hymy, je zakladateľom a šéfredaktorom SlovakNHL.sk.