Tatar zachránil víťazstvo. Kolaps opisoval len veľmi ťažko

Montreal hral v sobotu svoj posledný zápas pred povinnou prestávkou a podarilo s amu v ňom zdolať Vegas 5:4 po samostatných nájazdoch. V nich sa stal hrdinom slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý potopil svoj bývalý tím v štvrtej sérii.

„Určite to poteší, ale je to viac o tom víťazstve. Chceli sme vyhrať tento zápas, aby sme išli do prestávky so šancou zatlačiť potom na play-off. Sami so sebou sa pred prestávkou cítime dobre,“ skonštatoval Tatar po zápase.

Čo však nikoho z Montrealu nemohlo potešiť, bola strata vedenia, ktorá priviedla duel až do predĺženia. Canadiens viedli už 3:0 a potom ešte 4:2. Tento stav si držali až do 59. minúty.

„Ani neviem, čo vám mám o tom povedať. Samozrejme, nemalo sa to stať. Musíme na tom zapracovať. Je to ťažké, ale na konci dňa na tom ani nezáleží, lebo sme vyhrali a získali dva body, čo nás môže tešiť,“ poznamenal Tatar.

Canadiens, ktorí momentálne strácajú na postupovú priečku sedem bodov, budú mať teraz voľno až do 27. januára, keď doma privítajú Washington. Sobotný duel bol veľmi dobrou rozlúčkou pred tzv. „bye week-om“ a niesol sa v atmosfére, ktorá nadchla aj slovenského útočníka.

„Je to tu úžasné. Je pre nás vždy zábavné hrať pred našimi fanúšikmi, zakaždým nám pomáhajú. Tá atmosféra je celých 60 minút úžasná a myslím si, že si aj súperi užívajú zápasy v tejto aréne,“ dodal Tatar.

Novinky z tímu

29. 03. 2024 - Slovenský útočník Montrealu Juraj Slafkovský sa stal prvým tínedžerom v histórii Montrealu, ktorý bodoval v deviatom zápase po sebe. Krásnou prihrávkou na presilovkový gól Nicka Suzukiho si tým vylepšil tým svoj predošlý rekord z februára o jeden zápas. Tiež si vylepšil svoj klubový rekord v počte bodov získaných tínedžerom v jednej sezóne. Po 72 zápasoch ich má na konte 41 (15+26). Keďže už ďalší pred 20. narodeninami neodohrá, tieto čísla budú zapísané v klubovej histórii natrvalo.

Neskôr v zápase využil košický rodák svoje telo a rýchlosť, aby sa dostal cez obrancov Flyers. Svoj prienik však gólom nezakončil, ale tímu to neublížilo – Canadiens zdolali Philadelphiu 4:1.

22. 03. 2024 - Tečovanie je činnosť, ktorá sa v Kanade bežne trénuje už odnepamäti. A veľmi dobrú prácu v tom urobil vo štvrtok Juraj Slafkovský, ktorý v poslednej minúte druhej tretiny zápasu Montrealu proti Vancouver znížil na 1:3, keď do brány usmernil strelu Colea Caufielda. 15. gólom v sezóne si natiahol bodovú sériu už na šesť zápasov.

20. 03. 2024 - Slovenský útočník Juraj Slafkovský nezaznamenal v utorkovom zápase Montrealu proti Edmontonu (2:3 PP) len asistenciu. Pripísal si aj dve trestné minúty za podrazenie, ktoré bolo podľa mnohých odpískané až príliš prísne. U fanúšikov v zámorí sa objavili hlasy, ako: „Každým zápasom sa rozhodnutia u Slafa stávajú smiešnejšie“ či „Slafkovský v týchto dňoch len na niekoho dýchne a dostane trest.“

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.