SlovakNHL.sk

Rutherford sa ospravedlnil Boudreauovi. Bola kritika tímu prehnaná?

Prezident hokejových operácií tímu Vancouver Canucks, Jim Rutherford, sa ospravedlnil Bruceaovi Boudreauovi počas nedeľnej tlačovej konferencie, na ktorej predstavil Ricka Toccheta ako nového hlavného trénera.


„Ospravedlním sa Bruceovi za toto: Pravdepodobne, v mojich rozhovoroch počas tejto sezóny, keď sa ma ľudia niečo pýtali, pravdepodobne som bol príliš priamy a príliš úprimný. Niekedy to určitých ľudí ovplyvňuje. A v tomto prípade ho to pravdepodobne ovplyvnilo,“ povedal Rutherford podľa Sportsnet.

„Ospravedlňujem sa za to a poučil som sa z toho. Tak som sa rozhodol, že musím byť ticho. Nebudem rozprávať o tomto tíme. Umožním Patrikovi (Alvinovi, generálneho manažérovi) a Rickovi Tocchetovi, aby hovorili o tíme.“

Niekoľko dní pred vyhodením Bodureauova sa o tomto kroku intenzívne špekulovalo a na jeho stranu sa postavili hráči i fanúšikovia. Rutherford na to v nedeľu reagoval tým, že proces hľadania nového trénera bol typický, ako vždy býva.

„Nebolo to odlišné od väčšiny situácií v profesionálnom športe, pri ktorých tím nevyhráva tak často, ako by si ľudia priali, a sú tam špekulácie, že dôjde k zmenám. Ak sa vrátite k poslednej trénerskej zmene, ktorá tu bola, špekulovalo sa o tom. A majiteľ sa rozprával s Bruceom o jeho príchode sem predtým, ako k tej zmene došlo. Nie je to o nič iné okrem toho, za čo som sa ospravedlnil,“ skonštatoval Rutherford.

„Mal som niekoľko telefonátov – a viem toto oveľa viac ako vy – od ľudí, ktorí majú pocit, že to všetci skutočne preháňali.“

Tocchet zažije svoju premiéru na lavičke Canucks v utorkovom zápase proti Chicagu.

// Publikované: 23. 01. 2023
 

Posledný zápas

28. 03. 2023
STL 
-
 VAN

6:5 PP

(2:2, 3:1, 0:2, 1:0)

Nasledujúci zápas

VAN 
-
 CGY
31. 03. 2023 -

Novinky z tímu

06. 03. 2023 - Vancouver vyhral sobotný zápas proti Torontu 4:1. Duel dvoch kanadských tímov mal dozvuky aj po skončení v uliciach mesta, kde sa pobili zástupcovia oboch táborov. Jeden z prizerajúcich sa ich snažil upokojiť, keď zakričal: „Chlapci, je to len sk**vený hokejový zápas!“

18. 02. 2023 - Vancouver v piatok umiestnil útočníka Tannera Pearsona na listinu dlhodobo zranených hráčov. Tým klub pred prestupovou uzávierkou získa 3,25 milióna amerických dolárov v platovom rozpočte. Pearson bol už minulý mesiac odsúdený na vynechanie zvyšku sezóny, keď podstúpil druhú operáciu zranenej ruky.
10. 02. 2023 - Vancouver nastúpil do štvrtkového zápasu proti Islanders bez obrancu Lukea Schenna. Ten utrpel zranenie hornej časti tela, ktoré sa bude posudzovať na dennej báze. Schenn opustil v druhej tretine stredajší zápas proti Rangers, no v tretej tretine sa vrátil a duel dohral.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Canucks Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra a Mário Bližňák.

Reklama

O tíme v kocke

Vancouver Canucks

Vznik: 1945
Aréna: Rogers Arena (kapacita: 18 422)
Adresa: Rogers Arena, 800 Griffiths Way, Vancouver, BC V6B 6G1
Oficiálny web: www.canucks.com
Farma(AHL): Manitoba Moose
Najväčšie úspechy: 2x finále Stanley Cupu (1982, 1994)
Vyradené čísla: 10 (P.Bure), 12 (S.Smyl), 16 (T.Linden), 19 (M.Näslund), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra, Mário Bližňák, Jaroslav Halák