SlovakNHL.sk

Beauvillier hovorí o perfektnom načasovaní výmeny. Priznal aj smútok

Útočník Anthony Beauvillier sa teší na to, že po výmene do tímu Vancouver Canucks bude môcť začať znova od nuly.

„Úprimne, myslím si, že to načasovanie je perfektné,“ povedal Beauvillier pre Kevina Woodleyho z oficiálnej ligovej stránky.

„Cítim, že to môže byť štart novej strany pre každého, keď sú tu nový tréner a noví asistenti trénera. Je vzrušujúce mať šancu začať od nuly s každým. Každý chce hrať dobre pod novým trénerom a zborom pri zmenách, ktoré robia, takže je to určite vzrušujúce.“

Beauvillier prišiel do Vancouver ako súčasť balíka, ktorý Islanders obetovali za Bo Horvata. A hoci sa na pôsobenie u Canucks teší, ľúto mu bude za Mathewom Barzalom, s ktorým ho kamarátske väzby viažu už od roku 2012.

„Bola to s ním perfektná jazda a navždy zostane jedným z mojich najlepších priateľov. Bolo to veľmi emocionálne a smutné opustiť tých chlapcov, ale zároveň sa tým príliš nechcete ubíjať, pretože je pred vami niečo vzrušujúce,“ skonštatoval Beauvillier.

Dvadsaťpäťročný rodák z Quebecu, ktorý strávil celú doterajšiu kariéru na Long Islande, zaznamenal deväť gólov a 11 asistencií v 49 zápasoch tejto sezóny. V nej hrával len necelých 16 minút na zápas, čo bol jeho najnižší priemerný hrací čas od ročníka 2018/19.

// Publikované: 01. 02. 2023
 

Posledný zápas

28. 03. 2023
STL 
-
 VAN

6:5 PP

(2:2, 3:1, 0:2, 1:0)

Nasledujúci zápas

VAN 
-
 CGY
31. 03. 2023 -

Novinky z tímu

06. 03. 2023 - Vancouver vyhral sobotný zápas proti Torontu 4:1. Duel dvoch kanadských tímov mal dozvuky aj po skončení v uliciach mesta, kde sa pobili zástupcovia oboch táborov. Jeden z prizerajúcich sa ich snažil upokojiť, keď zakričal: „Chlapci, je to len sk**vený hokejový zápas!“

18. 02. 2023 - Vancouver v piatok umiestnil útočníka Tannera Pearsona na listinu dlhodobo zranených hráčov. Tým klub pred prestupovou uzávierkou získa 3,25 milióna amerických dolárov v platovom rozpočte. Pearson bol už minulý mesiac odsúdený na vynechanie zvyšku sezóny, keď podstúpil druhú operáciu zranenej ruky.
10. 02. 2023 - Vancouver nastúpil do štvrtkového zápasu proti Islanders bez obrancu Lukea Schenna. Ten utrpel zranenie hornej časti tela, ktoré sa bude posudzovať na dennej báze. Schenn opustil v druhej tretine stredajší zápas proti Rangers, no v tretej tretine sa vrátil a duel dohral.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Canucks Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra a Mário Bližňák.

Reklama

O tíme v kocke

Vancouver Canucks

Vznik: 1945
Aréna: Rogers Arena (kapacita: 18 422)
Adresa: Rogers Arena, 800 Griffiths Way, Vancouver, BC V6B 6G1
Oficiálny web: www.canucks.com
Farma(AHL): Manitoba Moose
Najväčšie úspechy: 2x finále Stanley Cupu (1982, 1994)
Vyradené čísla: 10 (P.Bure), 12 (S.Smyl), 16 (T.Linden), 19 (M.Näslund), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra, Mário Bližňák, Jaroslav Halák