SlovakNHL.sk

Musia to urobiť: Pettersson a Hughes sú pripravení na nové úlohy

Po tom, čo tím Vancouver Canucks opustil kapitán Bo Horvat, sa viac vodcovských zodpovedností očakáva od mladých hviezd Eliasa Petterssona a Quinna Hughesa.

Obaja hráči začnú na svojom drese nosievať „A“ a nové úlohy nechcú brať na ľahkú váhu.

„Nikdy som nebol ten najhlučnejší človek. Vždy som si vážil chlapcov v tejto lige omnoho dlhšie, ako ja, ktorí toho zažili omnoho viac. No, zároveň platí, že ja a Petey sme dobrí hráči a musíme robiť tieto veci, inak tento tím zostane rovnaký. Cítim, že je to niečo, čo musíme urobiť,“ povedal Hughes pre Sportsnet.

„No, ja a generálny manažér Patrik Allvin sme sa predtým rozprávali o snahe rásť ako človek, ako hráč, ako spoluhráč a ako líder tohto mužstva a pozdvihnúť ho zvnútra. Myslím si, že to bude práca pre mňa a Peteyho. Musíme sa zlepšovať v každom aspekt nášho života.“

Horvat, ktorý bol kapitánom Vancouveru od roku 2019, po výmene do tímu New York Islanders povedal, že ak by si mohol vybrať, za svojho nástupcu by zvolil Petterssona.

„Myslím si, že ja a Quinn chceme viac. Najprv sa koncentrujeme na hokej a na to, aby sme ho hrali dobre, no samozrejme, je dobré vyrásť v lídra. Viesť príkladom alebo stanovovať štandardy, ukazovať, ako sa to má robiť,“ poznamenal Pettersson.

Canucks draftovali Petterssona v roku 2017 z celkového piateho miesta a Hughesa o rok neskôr z celkového siedmeho miesta. Odvtedy sa obaja stali kmeňovými hráčmi klubu, no ten sa s nimi dostal do play-off zatiaľ len raz a v tejto sezóne sa na tom pravdepodobne nič nezmení.

// Publikované: 07. 02. 2023
 

Posledný zápas

28. 03. 2023
STL 
-
 VAN

6:5 PP

(2:2, 3:1, 0:2, 1:0)

Nasledujúci zápas

VAN 
-
 CGY
31. 03. 2023 -

Novinky z tímu

06. 03. 2023 - Vancouver vyhral sobotný zápas proti Torontu 4:1. Duel dvoch kanadských tímov mal dozvuky aj po skončení v uliciach mesta, kde sa pobili zástupcovia oboch táborov. Jeden z prizerajúcich sa ich snažil upokojiť, keď zakričal: „Chlapci, je to len sk**vený hokejový zápas!“

18. 02. 2023 - Vancouver v piatok umiestnil útočníka Tannera Pearsona na listinu dlhodobo zranených hráčov. Tým klub pred prestupovou uzávierkou získa 3,25 milióna amerických dolárov v platovom rozpočte. Pearson bol už minulý mesiac odsúdený na vynechanie zvyšku sezóny, keď podstúpil druhú operáciu zranenej ruky.
10. 02. 2023 - Vancouver nastúpil do štvrtkového zápasu proti Islanders bez obrancu Lukea Schenna. Ten utrpel zranenie hornej časti tela, ktoré sa bude posudzovať na dennej báze. Schenn opustil v druhej tretine stredajší zápas proti Rangers, no v tretej tretine sa vrátil a duel dohral.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Canucks Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra a Mário Bližňák.

Reklama

O tíme v kocke

Vancouver Canucks

Vznik: 1945
Aréna: Rogers Arena (kapacita: 18 422)
Adresa: Rogers Arena, 800 Griffiths Way, Vancouver, BC V6B 6G1
Oficiálny web: www.canucks.com
Farma(AHL): Manitoba Moose
Najväčšie úspechy: 2x finále Stanley Cupu (1982, 1994)
Vyradené čísla: 10 (P.Bure), 12 (S.Smyl), 16 (T.Linden), 19 (M.Näslund), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ľubomír Vaic, Jozef Balej, Pavol Demitra, Mário Bližňák, Jaroslav Halák