Dnes je 18. 11. 2019, 00:34. Meniny má Eugen.

Toto nie je balet: Ovečkin masívnym hitom zvalcoval Drouina + video
Publikované: 16. 11. 2019
Alex Ovečkin v piatok nahneval fanúšikov i hráčov Canadiens nevyberavým bodyčekom na Jonathana Drouina, ktorého vyradil z hry takmer na celú druhú tretinu. Kapitán Washingtonu si však nemyslí, že urobil niečo zlé.

„Toto je hokej, nie balet. Bola to hokejová hra. Nevidel ma. Bol to čistý bodyček. Niet k tomu čo dodať,“ povedal po zápase.

Drouin bol po zákroku viditeľne otrasený a zamieril rovno do šatne. Do akcie sa vrátil až v tretej tretine. Ovečkin nebol potrestaný, ale incident z piatej minúty druhej tretiny prebudil hráčov Montrealu, ktorí strelili štyri góly za šesť a pol minúty.

„Prebudilo nás to. Nebolo to nič pekné, ale určite nás to naštartovalo. Jo absorboval bodyček pre tím a vrátil sa naspäť, je zdravý, čo je najdôležitejšie,“ povedal Drouinov spoluhráč Philip Danault po výhre 5:2.

„Myslím si, že sa dostali na koňa. Po tom ich prvom góle strelili ďalší a my sme im to dovolili. Urobili sme veľa chýb. Nebola to naša najlepšia tretina. Nehrali sme vôbec našu hru,“ poznamenal Ovečkin.

Fehérváry: Šanca v NHL určite príde, ak vydržím v tomto trende
Publikované: 15. 11. 2019
Mladý slovenský obranca Martin Fehérváry odohral v úvode sezóny svoje prvé tri zápasy v kanadsko-americkej NHL a následne putoval do nižšej AHL. Tam trpezlivo pracuje na tom, aby sa čoskoro dočkal ďalšej šance v tíme Washington Capitals.

Dvadsaťročný bratislavský rodák je presvedčený, že ak bude v drese tímu Hershey Bears podávať rovnaké výkony, ako doposiaľ, tak skôr či neskôr bude opäť do prvého tímu povolaný. V doterajších 13 dueloch zaznamenal dva góly a šesť asistencií, pričom patrí medzi najvyťažovanejších hráčov tímu.

„Veľmi by som si prial návrat do prvého tímu Washingtonu. Pevne verím, že to bude čoskoro, ale musím byť trpezlivý. Snažím sa napredovať každým dňom, každým zápasom. Na ľade chcem byť v prvom rade zodpovedný v defenzíve, a keď sa podarí, tak aj produktívny vpredu. Pokiaľ budem pokračovať v nastolenom trende, šanca do NHL určite príde,“ povedal Fehérváry pre web SZĽH.

Fehérváry zažil svoju premiéru v Národnej hokejovej lige skôr aj vďaka zraneniu obrancu Michala Kempného. Washington má nabité mužstvo, a tak práve zranenie sú pre neho cestou hore. Nad tým však mladík neuvažuje a snaží sa skôr vedeniu najlepšieho tímu ligy ukázať, že si šancu zaslúži vďaka svojím vlastným kvalitám.

„Nečakám ani nesledujem, či sa niekto zraní. Sústredím sa na seba a pracujem tak, aby som sa zlepšoval. Čo má prísť, príde. Keď sa naskytne šanca, viem, že musím byť pripravený,“ poznamenal.
Pánik je pripravený na návrat. Toto je šanca na reštart, tvrdí
Publikované: 11. 11. 2019
Tím Washington Capitals aktivoval v pondelok z listiny zranených hráčov slovenského útočníka Richarda Pánika. Do akcie sa vráti už v dnešnom zápase proti Arizone, za ktorú hrával ešte v minulej sezóne.

Pánik, ktorý sa s bývalými spoluhráčmi stretne od zmeny pôsobiska po prvýkrát, vynechal posledných desať zápasov pre zranenie ramena. Predtým odohral osem duelov, v ktorých nebodoval a pripísal si len jeden mínusový bod.

„Nemal som dobrý začiatok. Mal som čas premýšľať nad tým, čo mám robiť lepšie, ako by som mal hrať, čo by som mal priniesť tímu. Myslím si, že toto je pre mňa dobrá príležitosť začať odznova,“ povedal v pondelok.

Dvadsaťosemročný martinský rodák na pondelkovom rozkorčuľovaní figuroval v treťom útoku po boku Chandlera Stephensona a Larsa Ellera. Miesto v zostave mu urobil obranca Tyler Lewington, ktorý bol v nedeľu zapísaný na waiver listinu nechránených hráčov.
Fehérváry sa v zámorí chytil. Už teraz prekonal vlaňajší ročník vo Švédsku
Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral od piatku tri zápasy po sebe a v posledných dvoch bodoval, aby pomohol Hershey k bodovým ziskom a prekonal svoj zápis z minulej sezóny.

Dvadsaťročný bratislavský rodák vo svojej prvej sezóne v zámorí nemá problémy s adaptáciou, čoho dôkazom je aj osem bodov na jeho konte. Na dva góly a šesť asistencií pritom potreboval odohrať len 12 zápasov.

Fehérváry tak má už po mesiaci v zámorskej AHL na konte viac bodov, ako dosiahol v celej minulej sezóne v drese HV71. Vo švédskej SHL vlani nazbieral sedem bodov za gól a šesť asistencií v 45 stretnutiach. Momentálne má matematicky nábeh na 48 bodov.

Bodovanie Hershey Bears
Hráč Z G A B
M. Sgarbossa, C 14 6 7 13
M. Moulson, ĽK 15 5 6 11
Ch. Djoos, O 15 1 9 10
M. Fehérváry, O 12 2 6 8
Vráťme sa však do prítomnosti. Aktuálne je mladý obranca, ktorý už má za sebou aj tri zápasy v NHL, štvrtým najproduktívnejším hráčom Bears. Pred ním z obrancov figuruje len Christian Djoos. Ten nazbieral o dva body viac, ale odohral aj o tri zápasy viac.

Fehérváry je jasným lídrom tímu v štatistike plus/mínus a so siedmimi „pluskami“ je v celej lige na peknom 21. mieste. V produktivite obrancov spomedzi nováčikov mu patrí v AHL tretia pozícia za Joeym Keaneom (10 bodov v 14 dueloch) a Andrewom Peekem (9 bodov v 14 dueloch).
Publikované: 10. 11. 2019
Jonas Siegenthaler si vybral ten správny čas na strelenie prvého gólu v NHL. Rozhodol ním o sobotnej výhre Washingtonu 5:2 nad Vegas a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

Dvadsaťdvaročný švajčiarsky obranca zvyšoval v 36. minúte náskok Capitals na 3:1 presnou strelou z ľavého kruhu, jeho jedinou v dueli. Pripísal si na konte tretí bod v 18. zápase tejto sezóny a celkovo siedmy bod v 44. zápase v NHL. Prvých 26 odohral v minulom ročníku.

„Je to naozaj dobrý pocit. O to lepší, že sme aj vyhrali. Je to presne rok, tak dlho mi to trvalo,“ povedal o svojom míľniku Siegenthaler, ktorý sa dočkal prvého gólu presne rok po od debutu v NHL. Draftovaný bol v roku 2015 z 57. miesta.

Novinky z tímu

11. 11. 2019 - Washingtonu v nedeľu zapísal na waiver listinu nechránených hráčov obrancu Tylera Lewingtona, ktorý bude na 24 hodín k dispozícii ostatným tímom. Ak si ho z listiny nikto nestiahne, poputuje pravdepodobne do Hershey z AHL. Dvadsaťštyriročný rodák z Edmontonu odohral v tomto ročníku päť bezbodových duelov, ale od 18. októbra bol len zdravým náhradníkom.
16. 10. 2019 - O pomalom štarte Richarda Pánika, ktorý doteraz nebodoval, do svojej prvej sezóny vo Washingtone sme už písali dosť. Slovenský útočník v poslednom zápase odohral len sedem a pol minúty. Tréner Todd Reirden ho navyše pred stredajším zápasom proti Torontu presunul z tretieho útoku do štvrtého. Vymenil si miesto s Hathawayom a doobeda korčuľoval po boku Leipsica a Stephensona. Takto vyzerali všetky útočné formácie: Ovečkin-Bäckström-Oshie, Hagelin-Kuznecov-Wilson, Vrána-Eller-Hathaway, Leipsic-Stephenson-Pánik.
15. 10. 2019 - Washington v pondelok prehral s Coloradom 3:6, pričom inkasoval štyri góly z prvých piatich striel. Tri góly z troch striel pritom inkasoval Braden Holtby, ktorý následne duel opustil. Po ňom k svojím výkonom povedal toto: „Mal som sa viac snažiť, aby som videl puk pri tom prvom góle a omnoho viac zabojovať, aby som chytil ten druhý gól. Je to z mojej strany neakceptovateľné. Posledných pár zápasov cítim, že si situáciu neuľahčujem. Musíme byť lepší.“ Holtby má v tejto sezóne bilanciu 1-1-2 s 84,6% úspešnosťou zákrokov a priemerom 4,27 inkasovaného gólu na zápas.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.