SlovakNHL.sk

Ovečkin sa prebúdza, trénera to teší: Potrebujeme ho

Alex Ovečkin momentálne ťahá päťzápasovú gólovú sériu, ktorá len málokoho nadchne viac, ako trénera tímu Washington Capitals Spencera Carberyho.

„Hrá na naozaj vysokej úrovni. Mám pocit, že aj korčuľuje o trochu viac. Mám pocit, že v jeho korčuľovaní je o trochu viac nasadenia. To je pozitívne, pretože ho potrebujeme,“ povedal kormidelník.

„Je dobre dokumentované, že máme problémy s produktivitou, takže to, že sa mu darí, je pre nás pozitívne. Môžete cítiť, že získava viac sebavedomia každým streleným gólom.“

Capitals, ktorí momentálne strácajú šesť bodov na poslednú postupovú pozíciu vo Východnej konferencii, majú priemer 2,37 streleného gólu na zápas. Horšie sú na tom v celej NHL len Chicago a San Jose.

Ovečkin neťahal päťzápasovú gólovú sériu od marca 2021. Jeho posledný gól nebol pekný, ale na kráse mu nezáleží: „Myslím si, že puk skončil v bráne, takže je to dobré.“

Ovečkin strelil len osem gólov v 43 zápasoch a pred aktuálnou sériou mal len 5,4% úspešnosť streľby. Tá počas série vystrelila na 25% úroveň.

„Je pekné vidieť, že sa veľký chlap rozstrieľal. Samozrejme, je ťažké ho zastaviť,“ poznamenal spoluhráč T.J. Oshie.

Samozrejme, v prípade Ovečkina je ostro sledovaný najmä jeho celkový počet gólov v kariére. Momentálne ho delí 60 presných zásahov od gólového rekordu Waynea Gretzkého.

// Publikované: 13. 02. 2024
 

Posledný zápas

16. 04. 2024
PHI 
-
 WSH

1:2

(0:1, 1:0, 0:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

18. 04. 2024 - Generálny manažér Washingtonu Brian MacLellan v stredu potvrdil, že sa Ryan Leonard v play-off ku Capitals nepripojí a strávi ešte jeden rok na Bostonskej vysokej škole. Vedenie tímu jeho rozhodnutie podporuje. Devätnásťročný americký útočník bol draftovaný vlani z 8. miesta.
15. 04. 2024 - Tím Washington Capitals odohrá posledné dva zápasy bez obrancu Nicka Jensena, ktorý opustil sobotný zápas proti Tampe Bay na nosidlách. Podľa trénera Spencera Carberyho sa vyhol najhoršiemu scenáru a v nedeľu bol prítomný v tréningovom zariadení tímu.
09. 04. 2024 - Útočník T.J. Oshie bude s Capitals v Detroite, kde ich v utorok čaká veľmi dôležitý zápas v boji o play-off. Je pritom možné, že sa veterán vráti do akcie po tom, čo vynechal štyri zápasy pre zranenie hornej časti tela. V pondelok trénoval a cítil sa dobre, no o o jeho štarte sa rozhodne až v deň zápasu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: