SlovakNHL.sk

Ovečkin myslí na koniec. Kedy ukončí kariéru?

Kapitán tímu Washington Capitals Alex Ovečkin nehovoril počas rokov často o konci svojej kariéry, no v poslednom čase sa čoraz viac začal otvárať aj pri tejto téme.

Na začiatku tejto sezóny hviezdny útočník povedal, že si hranie profesionálneho hokeja stále užíva, no keď už mu toľko radosti prinášať nebude, nebude nasilu zostávať v hre.

Zámorský portál RMNB teraz priniesol preklad rozhovoru moskovského rodáka s Igorom Rabinerom z ruského Sports-Express, v ktorom prezradil, že by mohol skončiť po vypršaní súčasnej zmluvy.

„Myslím si, že áno,“ skonštatoval Ovečkin, ktorý jednoducho odpovedal aj na otázku, či by v sebe našiel ďalších 12 rokov hokeja až do päťdesiatky: „Nie.“

Ovečkin je v ostatných rokoch sledovaný najmä so snahou o prekonanie gólového rekordu Waynea Gretzkého, od ktorého ho delí 58 gólov. Skončil by, aj ak by ho neprekonal?

„Nepáči sa mi slovo ‚ak‘. Žijeme dnes, hráme, posúvame sa ďalej,“ poznamenal Ovečkin, ktorý v 50 zápasoch tejto sezóny strelil len 14 gólov. Šesť z nich však dosiahol v posledných siedmich dueloch.

Ovečkin má zmluvu s cap-hitom 9,5 milióna amerických dolárov platnú do konca sezóny 2025/26.

// Publikované: 20. 02. 2024
 

Posledný zápas

16. 04. 2024
PHI 
-
 WSH

1:2

(0:1, 1:0, 0:1)

Nasledujúci zápas

NYR 
-
 WSH
21. 04. 2024 -

Novinky z tímu

18. 04. 2024 - Generálny manažér Washingtonu Brian MacLellan v stredu potvrdil, že sa Ryan Leonard v play-off ku Capitals nepripojí a strávi ešte jeden rok na Bostonskej vysokej škole. Vedenie tímu jeho rozhodnutie podporuje. Devätnásťročný americký útočník bol draftovaný vlani z 8. miesta.
15. 04. 2024 - Tím Washington Capitals odohrá posledné dva zápasy bez obrancu Nicka Jensena, ktorý opustil sobotný zápas proti Tampe Bay na nosidlách. Podľa trénera Spencera Carberyho sa vyhol najhoršiemu scenáru a v nedeľu bol prítomný v tréningovom zariadení tímu.
09. 04. 2024 - Útočník T.J. Oshie bude s Capitals v Detroite, kde ich v utorok čaká veľmi dôležitý zápas v boji o play-off. Je pritom možné, že sa veterán vráti do akcie po tom, čo vynechal štyri zápasy pre zranenie hornej časti tela. V pondelok trénoval a cítil sa dobre, no o o jeho štarte sa rozhodne až v deň zápasu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: