SlovakNHL.sk

Capitals čaká veľmi dôležitý zápas. Ako to vyzerá s Fehérvárym?

Tím Washington Capitals je v kritickom období svojej sezóny a v piatok bude potrebovať uspieť, aby si zlepšil šance na prekĺznutie do play-off. Pred duelom proti Philadelphii pritom prišli dobré aj zlé správy ohľadom zranených členov mužstva.

Capitals momentálne strácajú šesť bodov na Flyers, ktorí okupujú tretiu pozíciu v Metropolitnej divízii. Pre oba tímy tak pôjde v piatok o veľmi dôležitý zápas. Tím z hlavného mesta môže stiahnuť svoju stratu len na štyri body, pričom má aj dva zápasy k dobru.

Dobrou správou je, že do zostavy Washingtonu by sa v piatok mali vrátiť útočník Sonny Milano a obranca Nick Jensen, ktorí vynechali predošlé dva zápasy pre chorobu, resp. zranenie dolnej časti tela.

Štvrtkový tréning však vynechal z osobných dôvodov útočník Tom Wilson a jeho piatkový štart je otázny. Chýbať by mali stále aj útočník Nic Dowd a slovenský obranca Martin Fehérváry.

Obaja vo štvrtok korčuľovali na ľade individuálne, ale do následného tréningu sa už nezapojili. Hlavný tréner Spencer Carbery však povedal, že „obaja idú tým správnym smerom“.

Dowd utrpel zranenie hornej časti tela, ktoré sa posudzuje denne. Fehérváryho zranenie dolnej časti tela sa zase posudzuje na týždennej báze. Tak sa posudzuje aj stav T. J. Oshieho. Skúsený útočník vo štvrtok na ľade nebol.

Fehérváry už pre aktuálne zranenie vynechal päť zápasov. Inak v tejto sezóne odohral 47 duelov so ziskom dvoch gólov a desiatich asistencií.

// Publikované: 01. 03. 2024
 

Posledný zápas

16. 04. 2024
PHI 
-
 WSH

1:2

(0:1, 1:0, 0:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

18. 04. 2024 - Generálny manažér Washingtonu Brian MacLellan v stredu potvrdil, že sa Ryan Leonard v play-off ku Capitals nepripojí a strávi ešte jeden rok na Bostonskej vysokej škole. Vedenie tímu jeho rozhodnutie podporuje. Devätnásťročný americký útočník bol draftovaný vlani z 8. miesta.
15. 04. 2024 - Tím Washington Capitals odohrá posledné dva zápasy bez obrancu Nicka Jensena, ktorý opustil sobotný zápas proti Tampe Bay na nosidlách. Podľa trénera Spencera Carberyho sa vyhol najhoršiemu scenáru a v nedeľu bol prítomný v tréningovom zariadení tímu.
09. 04. 2024 - Útočník T.J. Oshie bude s Capitals v Detroite, kde ich v utorok čaká veľmi dôležitý zápas v boji o play-off. Je pritom možné, že sa veterán vráti do akcie po tom, čo vynechal štyri zápasy pre zranenie hornej časti tela. V pondelok trénoval a cítil sa dobre, no o o jeho štarte sa rozhodne až v deň zápasu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: