Novinky z tímu

15. 03. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry odohral vo štvrtok po zranení svoj druhý zápas za dva dni a na konci druhej tretiny vynikol skvelým obranným zákrokom, keď pri prečíslení Seattlu dvoch na jedného vypichol v páde puk Eelimu Tolvanenovi a zabránil ohrozeniu brány Washingtonu.

09. 03. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry momentálne nemôže byť prínosom pre svoj tím Washington Capitals, pretože pre zranenie nehráva. Bol však prínosom mimo ľadu, keď spolu s Nicklasom Bäckströmom, Tomom Wilsonom a EITMonline prekvapili deti z nadácie Volo a počas športovej kliniky im venovali vybavenie v hodnote 10 000 amerických dolárov. Nezabudli ich ani potešiť aktivitami:

02. 03. 2024
Skoro päť rokov boli spoluhráčmi. Útočníci Tom Wilson z Washingtonu a Garnet Hathaway z Philadelphie si však po piatkovom zápase nevedeli prísť na meno. Za všetko mohol incident zo stredu tretej tretiny, keď sa po prerušení hry najskôr doberali slovne, následne Hathaway dvakrát sekol do Wilsona, ten mu to vrátil a potom už lietali aj údery:

14. 02. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry vystrelil a Beck Malenstyn z dorážky skóroval. Bratislavský rodák si tak s 10. asistenciou v sezóne vyrovnal osobné maximum zo sezóny 2022/23. V nej na rovnaký počet asistencií potreboval o 21 zápasov viac. K úspechu Washingtonu to nakoniec neviedlo. Colorado ho zdolalo 6:3.

09. 02. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry si zo štvrtkovej prehry Washingtonu 2:4 s Floridou odniesol dve trestné minúty za sekanie. Boli výsledkom incidentu z ôsmej minúty prvej tretiny, počas ktorého poslal k ľadu hviezdneho útočníka Matthewa Tkachuka. Ten to nezobral dobre a obrancu Capitals sekol. Ten mu to oplatil. Na sekanie 1:1 a nakoniec aj na tresty. Rozhodcovia poslali na trestnú lavicu aj Tkachuka.

07. 02. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry zaznamenal asistenciu pri desiatom góle Alexa Ovečkina v tejto sezóne. Bola to jeho deviata asistencia a 11. bod v ročníku, v ktorom odohral 42 zápasov. Washington však prehral s Montrealom 2:5, aby si natiahol sériu prehier už na päť stretnutí. Fehérváry potrebuje už len jednu asistenciu, aby si vyrovnal osobné maximum z minulej sezóny.

Sumár noci nájdete TU.

06. 02. 2024
Útočník Max Pacioretty absolvoval v pondelok kompletný tréning a mal by hrať v utorkovom zápase Washingtonu proti Montrealu, jeho niekdajšiemu tímu. Pacioretty nedohral posledný zápas pred prestávkou pre zranenie dolnej časti tela, ktoré nesúviselo s operovanou achilovkou, pre ktorú vynechal úvodné mesiace sezóny.

24. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry sa opäť presadil bodovo, čo sa stalo v treťom z posledných štyroch zápasov. Tentoraz zaknihoval sekundárnu asistenciu pri góle Anthonyho Manthu, ktorý znižoval stav utorkového zápasu Washingtonu proti Minnesote na 1:3. Nakoniec Capitals prehrali 3:5. Pre Fehérváryho išlo o ôsmu asistenciu sezóny a po 39 dueloch má na konte rovných 10 bodov (2+8). V januári zaknihoval dokopy gól a štyri asistencie – polovicu svojich bodov.

21. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry sa na konci druhej tretiny zápasu Washingtonu proti St. Louis (0:3) prezentoval tvrdým bodyčekom na útočníka Pavla Bučneviča. Po ňom nasledovala šarvátka, z ktorej si bratislavský rodák odniesol dve trestné minúty za nešportové správanie. Rovnaký trest dostali aj jeho spoluhráč Connor McMichael, ako aj súperi Robert Thomas a Matthew Kessel.

19. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry zaznamenal prihrávku v druhom zápase po sebe a zhodou okolností opäť pri góle do prázdnej brány. Tentoraz ním T.J. Oshie pečatil výhru Washingtonu 5:2 nad St. Louis. Pre Fehérváryho išlo o siedmu asistenciu v sezóne a o tretí prípad, keď bodoval vo viac zápasoch po sebe.

Slovenský obranca Martin Fehérváry zažil v úvode tretej tretiny štvrtkového zápasu Washingtonu proti St. Louis menej príjemný moment, keď sa v útočnom pásme zrazil so spoluhráčom Trevorom van Riemsdykom. Kolíziu ustál a dokázal okamžite smerovať dozadu, keď sa Blues dostávali do prečíslenia. Gólom to neskončilo.

18. 01. 2024
Kapitán Washington Alex Ovečkin sa v stredu zúčastnil celého tréningu po tom, čo vynechal posledné tri zápasy pre zranenie dolnej časti tela. Capitals budú znova v akcii vo štvrtok proti St. Louis a o štarte skúseného útočníka sa rozhodne v deň zápasu. „Dnes to bol pozitívny krok,“ poznamenal tréner Spencer Carbery. „Zajtra zhodnotíme, či bude schopný večer hrať.“

17. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry po päťzápasovej odmlke opäť bodoval, keď prihrával na gól Toma Wilsona, ktorý spečatil výhru Washingtonu 2:0 nad Anaheimom gólom do prázdnej brány. Pre Fehérváryho išlo o šiestu asistenciu a ôsmy bod v sezóne. Zároveň išlo o jeho piaty bod (1+4) v šiestich zápasoch proti Anaheimu – proti žiadnemu inému tímu nezískal viac alebo rovnaký počet bodov.

13. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry sa v prvej tretine sobotného zápasu Washingtonu proti Rangers stal terčom hitu Ryana Lindgrena, do ktorého sa následne pustil ako „Zorro pomstiteľ“ Nic Dowd:

11. 01. 2024
Štart Alexa Ovečkina vo štvrtkovom zápase Washingtonu proti Seattlu je otázny pre problémy s dolnou časťou tela. Hlavný tréner Spencer Carbery povedal, že sa stav jeho kapitána posúdi v deň zápasu a vtedy sa aj rozhodne, či bude hrať. V utorok ani stredu netrénoval. Otázny bol aj jeho štart v nedeľnom zápase proti Los Angeles, v ktorom nakoniec hral. Zranenie utrpel v piatok proti Caroline. Carbery tiež informoval, že útočník T.J. Oshie by mal byť pripravený hrať po tom, čo vynechal 11 zápasov pre zranenie hornej časti tela. K dispozícii už bude aj brankár Charlie Lindgren, ktorý vynechal posledný päť zápasov pre zranenie hornej časti tela.

08. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry zažil na konci druhej tretine nedeľného zápasu Washingtonu proti Los Angeles nepríjemný moment, keď do neho za bránou vrazil Alex Laferriere. Bratislavský rodák následne zotrvával na ľade a nevyzeralo to s ním dobre, keď k nemu musel byť privolaný aj lekár. Nakoniec sa však v tretej tretine do zápasu vrátil a tešil sa z výhry 4:3. Odohral pritom 21 a pol minúty.

07. 01. 2024
O štarte Alexa Ovečkina v nedeľnom zápase Washingtonu proti Los Angeles sa rozhodne pred zápasom. V sobotu o tom informoval tréner Spencer Carbery, ktorý nebol svojho kapitána k dispozícii na sobotnom tréningu. Hviezdny útočník sa v piatkovom zápase proti Caroline dostal do kolízie s Jordanom Staalom a po zápase kríval. Druhý zápas po sebe vynechá v nedeľu obranca Ramus Sadin (choroba).

04. 01. 2024
Útočník Max Pacioretty zažil v stredu debut v drese Washingtonu. Vo svojom prvom zápase za takmer rok odohral necelých 12 minút so ziskom mínusového bodu a dvoch trestných minút za sekanie. Capitals prehrali s Devils 3:6. Pacioretty v tejto sezóne doteraz nehral pre zranenie achilovky, ktorú si natrhol dvakrát za päť mesiacov. V lete absolvoval operáciu.

Slovenský obranca Martin Fehérváry po druhýkrát v sezóne dokázal bodovať v dvoch zápasoch po sebe. Na utorkový gól nadviazal v stredu asistenciou pri góle Jevgenija Kuznecova, ktorý znižoval stav na 2:3. Washingtonu sa dokonca podarilo vyrovnať, ale nakoniec prehral s New Jersey 3:6. Fehérváry odohral takmer 20 a pol minúty a pripísal si aj dva mínusové body. Po 30 zápasoch má na konte sedem bodov (2+5).

03. 01. 2024
Slovenský obranca Martin Fehérváry po návrate z jednozápasovej absencie spôsobenej zranením hornej časti tela strelil svoj druhý gól v tejto sezóne, aby ešte v prvej tretine zvýšil vedenie Washingtonu nad Pittsburghom na 3:0. Nakoniec pomohol k výhre 4:3. V zápase odohral 22 a pol minúty a stal sa jeho druhou hviezdou. Po 29 zápasoch má na konte spolu šesť bodov.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/capitals/index.php(199): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4