Dnes je 17. 4. 2021, 06:56. Meniny má Rudolf.

Coyotes prišli cez waiver listinu o útočníka
Publikované: 09. 04. 2021
Na waiver listine nechránených hráčov pribudol vo štvrtok len jeden hráč. Tím Arizona Coyotes na nej vystavil ostatným tímom útočníka Drakea Caggiulu.

Dvadsaťšesťročný rodák z ontárijského Pickeringu odohral vo svojej prvej sezóne v tíme 27 zápasov, v ktorých zaznamenal gól a šesť asistencií. V kariére má za sebou 249 duelov so ziskom 83 bodov (42+41).

Caggiula, ktorý v minulosti hrával aj za Edmonton a Chicago, zaťažuje platový rozpočet sumou 700 000 amerických dolárov. Po sezóne sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom.

DOPLNENÉ: Caggiulu si z waiver listiny stiahol tím Buffalo Sabres.
Dva dni, dva hetriky: Coyotes zažili toto po tretíkrát v histórii + video
Publikované: 06. 04. 2021
Tím Arizona Coyotes vyhral v nedeľu s Anaheimom vďaka hetriku Jakoba Chychruna. O deň neskôr uspel na ľade ďalšieho kalifornského tímu a opäť v tom svoju úlohu zohral hetrik.

Útočník Michael Bunting po prvýkrát v kariére strelil tri góly v zápase NHL, aby doviedol svoj tím k triumfu 5:2 nad Los Angeles. Prvé dva góly strelil v úvode prvej tretiny v rozmedzí minúty a pol. Hetrik sa stal realitou v deviatej minúte druhej tretiny, keď svojím druhým presilovkovým gólom v zápase zvyšoval vedenie na 4:1.

Coyotes zažili po tretíkrát vo svojej histórii, že ich hráči dosiahli hetriky v dvoch dňoch po sebe. Naposledy to boli Vernon Fiddler a Ray Whitney v novembri 2010. Ako prvý to zvládol sám Jeremy Roenick v novembri 1999.

„Cítil som sa dobre. Čím viac zápasov hrám, tým sa cítim lepšie a dnes to bolo cítiť. Puk bol na mojej hokejke a ja som tiež korčuľoval dobre,“ povedal Bunting. „Rýchlo sme si prihrávali puk a našim presilovkám sa darilo. Ja som sa len snažil byť pred bránou a usmerňovať tie puky, ktoré som mohol.“

Dvadsaťpäťročný Kanaďan, ktorý bol draftovaný Arizonou v roku 2014 zo 117. miesta, zažil aj svoj prvý viacbodový duel kariéry. Pred pondelkom odohral v NHL osem zápasov so ziskom dvoch gólov a asistencie.

„Myslím, že v AHL som odohral viac ako 300 zápasov a nestrelil som tam hetrik. Toto je môj prvý v profesionálnej kariére, takže je celkom vtipné, ako sa veci niekedy vyvinú,“ poznamenal Bunting.

Coyotes mali pri výhre jediného strelca. Obrancu s hetrikom + video
Publikované: 05. 04. 2021
Tím Arizona Coyotes zdolal v nedeľu Ducks z Anaheimu tesne 3:2. O výhre pritom rozhodol obranca Jakob Chychrun, ktorý sa postaral o všetky tri góly.

Chychrun najskôr vyrovnával v deviatej minúte prvej tretiny na 1:1, následne v 16. minúte tretej dvadsaťminútovky vynútil nadstavený čas. A práve v druhej minúte predĺženia rozhodol o výhre a zavŕšil svoj prvý hetrik v NHL.

Dvadsaťtriročný rodák z floridského Boca Raton čakal sa prvého trojgólového večera dočkal vo svojom 272. zápase kariéry. Stal sa zároveň len druhým obrancom histórii Jets/Coyotes s hetrikom. Napodobnil Eda Jovanovskiho, ktorý ho dosiahol 3. marca 2010.

Zavŕšiť hetrik v nadstavenom čase sa mu podarilo ako ôsmemu obrancovi v histórii NHL. Napodobnil Georgesa Manthu (1937), Davea Babycha (1991), Douga Grossmana (1992), Sheldona Souraya (2003), Ľubomíra Višňovského (2011), Hampusa Lindholma (2017) a Cama Fowlera (2018). Zhodou okolností, poslední traja to dokázali v drese nedeľného súpera Arizony.

Chychrun si vďaka trom gólom zároveň vyrovnal osobné maximum z minulej sezóny, keď má po 38 dueloch na konte už 12 presných zásahov. Vlani na strelenie rovnakého počtu potreboval odohrať 63 zápasov. Na konte má dokopy 25 bodov a len bod mu chýba na vyrovnanie osobného rekordu, ktorý si vytvoril taktiež vlani.

„Je to vtipné a nechcem, aby to vyznelo smiešne, no tento rok som zmenil hokejky a v skutočnosti nestrieľam puky tak dobre ako s tými, ktoré som mal vlani. Pracujem na tom a snažím sa niektoré veci vyladiť, no tiež snažím sa hľadať priestor a strieľať,“ poznamenal Chychrun.

Útočník Coyotes dostal pokutu za zákrok na českého beka + video
Publikované: 28. 03. 2021
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v sobotu udelilo maximálnu možnú pokutu podľa podmienok kolektívnej dohody útočníkovi Nickovi Schmaltzovi z tímu Arizona Coyotes.

Schmaltz zaplatí 5000 amerických dolárov za narazenie obrancu Radima Šimka v piatkovom zápase proti San Jose. Incident sa stal v strede tretej tretine a Schmaltz zaň dostal menší trest.

Peniaze poputujú na účet Hráčskeho rezervného fondu.

Strhne sa pred uzávierkou boj o Kuempera?
Publikované: 24. 03. 2021
Brankár tímu Arizona Coyotes, Darcy Kuemper, by mohol byť horúcim artiklom na prestupovom trhu. Frank Seravalli z TSN tvrdí, že ak by bol zdravý a dostupný na výmenu, tímy by sa o neho pobili.

Medzi tímami, ktoré by o jeho služby mali záujem, by mohli byť Edmonton Oilers, Washington Capitals, Carolina Hurricanes a Colorado Avalanche. Konkurenciou by mu mohol byť podľa Seravalliho Jonathan Bernier z Detroitu.

Kuemper bol zranený pred dvoma týždňami v zápase proti Coloradu a predtým vynechal tri zápasy s iným zranením. V tomto ročníku má bilanciu 7-7-2 s 91,4% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,41 inkasovaného gólu na zápas. Do uzávierky by sa mal vrátiť do akcie.

Tridsaťročný rodák z kanadského Saskatoonu má za sebou vydarené sezóny v arizonskej bráne. Vlani bol nominovaný do zápasu hviezd, ale pre zranenie v ňom hrať nemohol.

Novinky z tímu

13. 04. 2021 - Útočník Arizony Conor Garland prekonal v 12. minúte prvej tretiny brankára Colorada Philippa Grubauera. Rozhodcovia gól najskôr neuznali, no na podnet Coyotes ho posudzovali cez video. Trvalo viac ako štyri minúty, kým rozhodli, že gól platí. Trénerskú výzvu si však následne vzal tréner Avalanche Jared Bednar, ktorý s ňou uspel – Johan Larsson bránil gólmanovi v hre.

12. 04. 2021 - Útočník Vegas Ryan Reaves v nedeľnom zápase doslova zbúral obrancu Arizony Jordana Grossa. Tomu museli pomôcť z ľadu a do akcie už nezasiahol. Tím informoval, že utrpel zranenie dolnej časti tela. Viac informácií nie je známych.

08. 04. 2021 - Obranca Ty Emberson podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Arizonou, ktorá ho draftovala v roku 2018 z celkového 73. miesta. Dvadsaťročný Američan, ktorý bol následne poslaný do Tucsonu z AHL, má za sebou tri roky na Wisconsinskej univerzite. V 31 dueloch tejto sezóny si pripísal 13 bodov (4+9).

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.