SlovakNHL.sk
Dnes je 13. 7. 2024, 04:45. Meniny má Margita.

Najnovšie články

Meruelo sa už oficiálne vzdal Coyotes. Čo to znamená?
Publikované: 12. 07. 2024
Craig Morgan z PXNX Sports informuje o ďalšom vývoji v ságe okolo tímu Arizona Coyotes. Došlo pritom k významnému momentu.

Už koncom júna sa hovorilo, že sa majiteľ Alex Meruelo vzdal svojich ambícií pokúsiť sa vrátiť Coyotes do NHL, pretože si po rozhodnutí štátneho pozemkového fondu zrušiť aukciu na vytypovaný pozemok, nevedel predstaviť, že sa mu podarí nájsť iné riešenie v súvislosti s výstavbou novej arény.

Teraz Morgan informuje, že Meruelo podpísal všetky nevyhnutné doklady na to, aby sa vzdal svojho majetku v rámci organizácie Coyotes.

Znamená to, že počnúc stredou vlastný vedenie NHL všetky značky a duševné vlastníctvo organizácie Coyotes. Liga ich bude môcť predať do rúk nového záujemca, ktorý by si trúfal na výstavbu novej arény a obnovenie tímu.

Hokejové operácie Coyotes boli predané manželom Smithovcom a presťahovali sa do Salt Lake City z Utahu. Zvyšok organizácie však zostal v Arizone s prísľubom ligy, že ak sa do piatich rokov postaví nová aréna, Coyotes sa do NHL budú môcť vrátiť procesom expanzie.
O Coyotes možno prídeme, ale Arizona sa môže do NHL vrátiť iným spôsobom
Publikované: 26. 06. 2024
Majiteľ tímu Arizona Coyotes Alex Meruelo sa údajne vzdal svojich snáh o vybudovanie novej arény a reaktiváciu tímu v NHL, no to neznamená, že sa kanadsko-americká súťaž do štátu Arizona v budúcnosti nevráti.


Craig Morgan z PHNX Sports informoval, že Meruelo sa vzdal svojich snáh po tom, čo Pozemkový fond Arizony znemožnil dražbu pozemku, na ktorom plánoval vybudovať novú arénu. Neverí teraz, že by do piatich rokoch bol schopný nájsť iné riešenie, ktoré by umožnilo Coyotes reaktivovať po tom, čo sa na tejto možnosti dohodli pri predaji hokejových operácií manželom Smithovým s NHL.

Elliotte Friedman z televízie Sportsnet si však myslí, že vedenie súťaže to s Arizonou ešte v pláne vzdať nemá. Existuje tu ešte možnosť, že by sa do nej liga vrátila pomocou expanzie, kedy by už v hre nebol Meruelo, ale iný záujemca a nový subjekt.

„Neprajníci hovorili, že to Alex Meruelo nikdy nemôže dokázať, že bol papierovým tigrom, a mali pravdu. Netrvalo to ani tri mesiace,“ skonštatoval Friedman.

„Teraz, čo sa v podstate stane je, že sa s Arizony stane potenciálny expanzný tím. Vezmú si svoj čas a vyriešia situáciu s arénou. Myslím si, že sa tam NHL vráti, ale budú sa musieť vyrovnať so situáciou okolo arény a potom uvidíme.“
Definitívny koniec Coyotes? Majiteľ tímu sa vraj vzdáva svojich snáh!
Publikované: 25. 06. 2024
Majiteľ tímu Arizona Coyotes Alex Meruelo sa podľa Craiga Morgana z PHNX Sports vzdáva plánov reaktivovania organizácie v rámci NHL.

Vytipovaný pozemok pre plánovanú arénu Coyotes sa minulý týždeň po rozhodnutí Arizonského pozemkového fondu stal nedostupný a Meruelo údajne v pondelok informoval personál tímu, že už nemá v pláne hľadať iné možnosti pre vybudovanie arény.

Coyotes v apríli predali svoje hokejové operácie za 1,2 miliardy amerických dolárov a vznikol z toho tím Utah Hockey Club. Meruelo si však udržal obchodné operácie i klubovú identitu a históriu s nádejou, že sa do NHL vráti.

Meruelo má čas do 31. decembra 2027, aby vybudoval 50 percent novej arény a informoval vedenie NHL o jeho zámere znovu aktivovať hokejový tím a vybudovať ho pomocou expanzného draftu. Po zrušení akcie o pozemok však podľa Morgana nevidí žiadne schodné možnosti, ako by sa mu podarilo danú klauzulu naplniť.

Meruelo stále vlastní tím AHL Tucson Roadrunners, ktorý bude v budúcej sezóne „farmou“ Utahu. Tím mal odohrať v budúcej sezóne aj šesť zápasov v Mullett Aréne, ale v pondelok oznámil, že nakoniec všetky domáce zápasy odohrá v Tucsone.
Coyotes sa plán návratu do NHL komplikuje
Publikované: 22. 06. 2024
Dražba pozemku, na ktorom by chcel postaviť novú arénu majiteľ tímu Arizona Coyotes Alex Meruelo, bola zrušená.

Pozemkový fond štátu Arizony v piatok oznámil, že ruší dražbu, ktorá sa mala konať budúci štvrtok, aby mohol žiadateľ požiadať o povolenie na špeciálne používanie.

Meruelo sa so svojimi snahami zameral na 110-akrový pozemkom v Severnom Phoenixu v nádejí, že ukončí dlhotrvajúcu snahu vybudovať trvalý domov pre Coyotes.

Medzitým na radu NHL predal hokejové operácie svojho tímu Smithovcom, ktorí v Utahu vytvorili nový tím NHL. Meruelo si udržal obchodné operácie, identitu i históriu Coyotes s tým, že ak do piatich rokoch postaví novú arénu, tak sa tím vráti do ligy.

Zrušenie dražby teraz tieto plány spochybňuje.

„Dnes, po roku plánovania a plnenia všetkých povinností vyžadovaných podľa arizonských zákonov, Pozemkový fond Arizony jednostranne zrušil dražbu, ktorá sa mala uskutočniť 27. júna, pre lokalitu, ktorá bola identifikovaná ako budúci domov arizonských Coyotes. Tento bezprecedentný krok štátu Arizona vážne ohrozuje budúcnosť návratu hokejovej NHL do púšte,“ vyhlásili Coyotes.
Kelemen reflektoval, či urobil dobré rozhodnutie: NHL by som už možno hrával pravidelne
Publikované: 11. 06. 2024
Útočník Miloš Kelemen by mohol byť dobrým vzorom pre začínajúcich hokejistov. Aj vďaka tvrdej práci sa mu podarilo reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta a dokonca si zahral v najlepšej hokejovej lige sveta v drese tímu Arizona Coyotes.

„Asi každý malý hokejista túži po majstrovstvách sveta a NHL, ale len malému percentu sa to splní. Som rád, že mne sa to vďaka mojej tvrdej práci a aj obrovskej obete mojich rodičov podarilo. Pomohli mi vo všetkom, v čom len mohli a som im za to veľmi vďačný,“ povedal Kelemen pre mynovohrad.sme.sk.

Kelemen si zahral už na troch svetových šampionátoch a dokonca získal bronz na olympiáde. Práve po nej podpísal zmluvu s Coyotes, ta ktorých v ostatných dvoch sezónach odohral 24 zápasov so ziskom gólu a asistencie. Kľúčové pre jeho rozvoj bolo aj to, že odolal nástrahám puberty. Najviac mu pomohla disciplína, ktorej ho naučili rodičia, najmä otec.

„Prízvukoval, že ak chcem niečo dosiahnuť, tak sa musím snažiť viac ako ostatní. Disciplína bola mojím hnacím motorom aj v puberte, ktorá vie športovcovi skomplikovať cestu za splneným snom. Ja som toto obdobie strávil tréningami a športovaním a v dospelosti som si všimol, že sa mi v podobe úspechu vrátilo všetko, čo som v mladosti obetoval,“ skonštatoval Kelemen.

Kelemen prezradil, že prvé pivo si dal s otcom až v 18 rokoch a k alkoholu nemá blízko, pretože mu rodičia vštepovali, že musí vyzerať a správať sa ako dospelý človek, čo nie je pod vplyvom ľahké.

Kým rozhodnutie urobiť obetu v prospech svojej kariéry neľutuje, nad jedným rozhodnutím stále uvažuje. na strednú školu chodil do Zvolena, kde dostával šancu aj za extraligový tím. Namiesto toho, aby sa vydal cestou kanadskej juniorky, zotrval v ňom a do zámoria nakoniec odišiel až v roku 2022 po sezóne v českej extralige.

„Mal som ponuky aj zo zahraničia, ale odmietol som. Mohol som hrať v kanadskej juniorke a možno by ma odtiaľ draftovali do NHL, kde by som hrával pravidelne,“ povedal Kelemen, ktorý sa nakoniec k zmluve v NHL prepracoval aj bez draftu. „Ťažko povedať, či som spravil dobre alebo zle. Všetko je tak, ako má byť.“
 

Posledný zápas

17. 04. 2024
PHX 
-
 EDM

5:2

(1:1, 1:0, 3:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

10. 04. 2024 - Hlavný tréner Arizony Andre Tourigny v utorok povedal, že obranca Travis Dermott pravdepodobne vynechá posledné zápasy sezóny po tom, čo utrpel zranenie pri bodyčeku Lukea Kunina v nedeľnom zápase proti San Jose. Útočník Nick Bjustad sa medzitým vrátil do Phoenixu s nešpecifikovaným zranením.
05. 04. 2024 - Tím Arizona Coyotes vo štvrtok zverejnil podobu novej arény, ktorú plánuje vybudovať v severnej časti Phoenixu. Či bude mať tú príležitosť, rozhodne dražba o kúpu vytipovaného pozemku. Coyotes však vo štvrtok vyjadrili záväzok urobiť všetko preto, aby dražbu vyhrali. K dražbe dôjde o 83 dní. Ak by uspeli, nová hala by mohla byť pripravený už pre sezónu 2027/28. Jej výstavba by mala presiahnuť tri miliardy amerických dolárov.

27. 03. 2024 - Legendárny Shane Doan zažil v utorok veľký večer vo svojom živote. Naplnený hrdosťou sa mohol tešiť z gólu svojho syna Josha, ktorý v zápase Arizony proti Columbusu debutoval v NHL. Nakoniec pomohol k výhre 6:2 dvoma gólmi, aby sa stal prvou hviezdou zápasu!

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 19 (S.Doan), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik, Miloš Kelemen, Adam Ružička