SlovakNHL.sk

Šéf NHLPA o Coyotes: Hodinky tikajú

Výkonný riaditeľ Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) Marty Walsh prezradil, že jeho organizácia nemá predstavu o budúcnosti Coyotes v Arizone, ale jasne tlačí na NHL, aby čo najskôr našla riešenie.

„Prešlo už veľa času. Bol som v Arizone asi pred rokom. V tom čase sme sa rozprávali o otázkach do referenda. Mali z neho pozitívne pocity. A nedopadlo to tak,“ povedal Walsh pre The Athletic.

„Hovorili potom, že musia nájsť nové miesto dosť rýchlo. Rok prešiel a ešte nič nenašli, aspoň pokiaľ viem ja. Takže pre Arizonu hodiny tikajú.“

Coyotes sú v druhej sezóne pôsobenia v univerzitnej Mullett Aréne s kapacitou 5000 divákov. Klub mal plány postaviť si vlastnú arénu v Tempe, ale verejné referendum tieto plány zahatalo. Ligový komisár Gary Bettman začiatkom decembra povedal, že klub má čas zhruba do konca januára, aby sfinalizoval svoj nový plán.

Ešte pred slovami Bettmana prezident tímu Xavier Gutierez avizoval, že koncom roka alebo v prvej štvrtine roka 2024 urobia Coyotes oznámenie, ktoré sa bude týkať voľby novej lokality pre arénu. V januári zase povedal, že má jeho tím podľa žiadosti NHL čas do konca tejto sezóny, aby uzavrel dohodu.

„Vôbec so mnou nevedú rozhovory. Verím však, že komunikujú s ligou. So mnou o tom nehovorili, čo je trochu zvláštne. Mysleli by ste si, že nás budú chcieť udržovať informovaných, pretože sme o tom hovorili celkom hlasno. Držím sa toho, čo som povedal na začiatku. Hráči si zaslúžia a budú hrať v lepšej aréne. Musia,“ poznamenal Walsh.

Tieto slová boli publikované v rovnaký deň ako majiteľ tímu NBA Utah Jazz vyjadril verejný záujem o expanziu NHL do Salt Lake City.

// Publikované: 25. 01. 2024
 

Posledný zápas

17. 04. 2024
PHX 
-
 EDM

5:2

(1:1, 1:0, 3:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

10. 04. 2024 - Hlavný tréner Arizony Andre Tourigny v utorok povedal, že obranca Travis Dermott pravdepodobne vynechá posledné zápasy sezóny po tom, čo utrpel zranenie pri bodyčeku Lukea Kunina v nedeľnom zápase proti San Jose. Útočník Nick Bjustad sa medzitým vrátil do Phoenixu s nešpecifikovaným zranením.
05. 04. 2024 - Tím Arizona Coyotes vo štvrtok zverejnil podobu novej arény, ktorú plánuje vybudovať v severnej časti Phoenixu. Či bude mať tú príležitosť, rozhodne dražba o kúpu vytipovaného pozemku. Coyotes však vo štvrtok vyjadrili záväzok urobiť všetko preto, aby dražbu vyhrali. K dražbe dôjde o 83 dní. Ak by uspeli, nová hala by mohla byť pripravený už pre sezónu 2027/28. Jej výstavba by mala presiahnuť tri miliardy amerických dolárov.

27. 03. 2024 - Legendárny Shane Doan zažil v utorok veľký večer vo svojom živote. Naplnený hrdosťou sa mohol tešiť z gólu svojho syna Josha, ktorý v zápase Arizony proti Columbusu debutoval v NHL. Nakoniec pomohol k výhre 6:2 dvoma gólmi, aby sa stal prvou hviezdou zápasu!

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 19 (S.Doan), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik, Miloš Kelemen, Adam Ružička