SlovakNHL.sk

Coyotes majú na stole tri možnosti, ako vyriešiť svoju budúcnosť

Frank Seravalli z Daily Faceoff informuje, že tím Arizona Coyotes by mohol čoskoro oznámiť významnú novinku ohľadom svojej budúcnosti v šiestom najväčšom štáte Spojených štátov amerických.

Seravalli s odvolaním na ligové zdroje tvrdí, že by k oznámeniu mohlo dôjsť už počas najbližšieho víkendu, kedy sa uskutoční aj prestížny Super Bowl. Známy odborník sa zaoberal aj možnosťami, ktoré Coyotes majú. Špecifikoval tri:

1. Nájsť lokalitu a začať s výstavbou – Coyotes po nevydarenom referende v Tempe začali hľadať novú lokalitu pre ich novú arénu, ale toto hľadanie držali celkom v tajnosti. Zvažovali najmä lokality blízko veľkomesta Phoenixu a v hre ich mali vraj niekoľko. Podľa Seravalliho sa majitelia tímu snažili nájsť pozemok, ktorý by si nevyžadoval ďalšie referendum.

2. Predať tím a zostať v Arizone – o tejto možnosti sa toľko nehovorilo, ale podľa Seravalliho je tiež na stole. Majitelia sa zaviazali k snahe udržať tím v Arizone a to by mohli docieliť aj predajom organizácie miestnym podnikateľom a investorom, ktorí by dokázali vyriešiť otázku výstavby novej arény. Mohol by mať záujem majiteľ basketbalových Suns Maz Ishbia? Ten by klubu mohol dať šancu aj vo svojej 32-ročnej aréne v centre Phoenixu, hoci tá nie je pre hokej ideálna, ale bola domovom tímu v rokoch 1996 až 2003. Ak by mal miliardár v rukách oba tímy, mohol by pre oba postaviť novú arénu.

3. Presťahovať tím do Salt Lake City – po takmer dvoch dekádach bojovania za zotrvanie organizácie v Arizone by nakoniec mohlo dôjsť k rozhodnutiu presťahovať ju. Veľký záujem v súčasnosti hlási Salt Lake City z Utahu. Aj tam je aréna postavená primárne pre basketbal, ale na ceste by mohla byť nová moderná hala, ktorá sa využije aj počas prípadnej olympiády v roku 2034.

// Publikované: 07. 02. 2024
 

Posledný zápas

17. 04. 2024
PHX 
-
 EDM

5:2

(1:1, 1:0, 3:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

10. 04. 2024 - Hlavný tréner Arizony Andre Tourigny v utorok povedal, že obranca Travis Dermott pravdepodobne vynechá posledné zápasy sezóny po tom, čo utrpel zranenie pri bodyčeku Lukea Kunina v nedeľnom zápase proti San Jose. Útočník Nick Bjustad sa medzitým vrátil do Phoenixu s nešpecifikovaným zranením.
05. 04. 2024 - Tím Arizona Coyotes vo štvrtok zverejnil podobu novej arény, ktorú plánuje vybudovať v severnej časti Phoenixu. Či bude mať tú príležitosť, rozhodne dražba o kúpu vytipovaného pozemku. Coyotes však vo štvrtok vyjadrili záväzok urobiť všetko preto, aby dražbu vyhrali. K dražbe dôjde o 83 dní. Ak by uspeli, nová hala by mohla byť pripravený už pre sezónu 2027/28. Jej výstavba by mala presiahnuť tri miliardy amerických dolárov.

27. 03. 2024 - Legendárny Shane Doan zažil v utorok veľký večer vo svojom živote. Naplnený hrdosťou sa mohol tešiť z gólu svojho syna Josha, ktorý v zápase Arizony proti Columbusu debutoval v NHL. Nakoniec pomohol k výhre 6:2 dvoma gólmi, aby sa stal prvou hviezdou zápasu!

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 19 (S.Doan), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik, Miloš Kelemen, Adam Ružička