SlovakNHL.sk

Na jasno ohľadom Coyotes by sme si mohli počkať o trochu dlhšie

Na pohľad nikdy nekončiaca sága okolo tímu Arizona Coyotes nebude mať pravdepodobné také skoré rozuzlenie, ako sa predpokladalo.

Hoci sa v lige pošuškávalo, že by sa ohľadom budúcnosti problematickej organizácie mohlo urobiť oznámenie už cez tento víkend, Elliotte Friedmna zo Sportsnet v sobotu informoval, že by sme si mohli počkať ešte nejaký čas, kým sa dozvieme, či bude čakať na „Kojotov“ ďalej.

„Bolo tam tento týždeň veľa ruchu okolo Coyotes, o tom niet pochýb, a niektorí z nás si mysleli – a ja som bol medzi nimi – že by sa mohlo tento víkend oznámiť, kam veci budú smerovať ohľadom ich budúcej potenciálnej arény alebo akejkoľvek budúcnosti tímu,“ poznamenal Friedman.

„Teraz si nemyslím, že k tomu dôjde. Myslím si, že by bolo ešte trvať trochu času, predtým, ako budeme mať akékoľvek vysvetlenie od tímu, ktorý tento týždeň diskutoval o potenciálnej novej aréne s predstaviteľmi štátu.“

Coyotes hľadajú trvalý domov po tom, čo im mesto Glendale ukončilo nájomnú zmluvu v Gila River Aréne po sezóne 2021/22. Ich dočasným domovom sa stala univerzitná Mullett Aréna s kapacitou 5000 divákov. Nádejou bola výstavba novej arény v Tempe, ale tú možnosť zablokovalo verejné referendum.

Majitelia tímu sa teraz snažia nájsť novú lokalitu severne od Phoenixu cez aukciu, ktorá by negarantovala, že tím uspeje. Zamestnanci tímu by mali byť podľa Friedmana o súčasnom vývoji informovaní počas nasledujúceho týždňa.

// Publikované: 11. 02. 2024
 

Posledný zápas

17. 04. 2024
PHX 
-
 EDM

5:2

(1:1, 1:0, 3:1)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

10. 04. 2024 - Hlavný tréner Arizony Andre Tourigny v utorok povedal, že obranca Travis Dermott pravdepodobne vynechá posledné zápasy sezóny po tom, čo utrpel zranenie pri bodyčeku Lukea Kunina v nedeľnom zápase proti San Jose. Útočník Nick Bjustad sa medzitým vrátil do Phoenixu s nešpecifikovaným zranením.
05. 04. 2024 - Tím Arizona Coyotes vo štvrtok zverejnil podobu novej arény, ktorú plánuje vybudovať v severnej časti Phoenixu. Či bude mať tú príležitosť, rozhodne dražba o kúpu vytipovaného pozemku. Coyotes však vo štvrtok vyjadrili záväzok urobiť všetko preto, aby dražbu vyhrali. K dražbe dôjde o 83 dní. Ak by uspeli, nová hala by mohla byť pripravený už pre sezónu 2027/28. Jej výstavba by mala presiahnuť tri miliardy amerických dolárov.

27. 03. 2024 - Legendárny Shane Doan zažil v utorok veľký večer vo svojom živote. Naplnený hrdosťou sa mohol tešiť z gólu svojho syna Josha, ktorý v zápase Arizony proti Columbusu debutoval v NHL. Nakoniec pomohol k výhre 6:2 dvoma gólmi, aby sa stal prvou hviezdou zápasu!

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

panikRichard
PÁNIK

krídelník
#14

Reklama

O tíme v kocke

Arizona Coyotes

Vznik: 1972/1996
Aréna: Jobing.com Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Arizona Coyotes, ALLTEL Ice Den, 9375 E. Bell Road, Scottsdale, AZ 85260
Oficiálny web: www.phoenixcoyotes.com
Farma(AHL): San Antonio Rampage
Najväčšie úspechy: 2x finále konferencie (1985, 1987)
Vyradené čísla: 9 (B.Hull), 10 (D.Howerchuck), 19 (S.Doan), 25 (T.Steen), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Michal Handzuš, Ladislav Nagy, Branko Radivojevič, Radoslav Suchý, Tomáš Surový, Marcel Hossa, Richard Pánik, Miloš Kelemen, Adam Ružička