SlovakNHL.sk

Novinky z tímu

20. 01. 2023
Útočník Arizony Lawson Crouse vynechal štvrtkový zápas proti Washingtonu pre zranenie hornej časti tela. Coyotes informovali, že jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Crouse vedie svoj tím so 16 gólmi a v prvých 43 dueloch sezóny vyprodukoval spolu 27 bodov. Tréner Andre Tourigny tiež informoval, že útočník Matias Maccelli nebude hrať tento týždeň a potenciálne ani v tom ďalšom. Jeho zranenie dolnej časti tela sa stále posudzuje denne.

01. 01. 2023
Útočník Arizony Nick Schmaltz sa vyrovnáva so zranením hornej časti tela. Klub v sobotu informoval, že sa jeho stav posudzuje na dennej báze. Zranenie utrpel vo štvrtkovom zápase proti Torontu, ktorý bol jeho 19. v sezóne. Doteraz v nej zaznamenal sedem gólov a 16 bodov.

17. 11. 2022
Slovenský útočník Miloš Kelemen pomohol Tucsonu k výhre nad Hendersonom dvoma asistenciami (sumár večera TU). Zaujala však najmä jeho pekná prihrávka naslepo, po ktorej Ronald Knot uzavrel skóre zápasu. Kelemen má po 12. zápase sezóny na konte 8 bodov (3+5) a je štvrtým najproduktívnejším hráčom tímu po Michaelovi Carconem (16), Jean-Sebastianovi Deaovi (11) a Laurentovi Dauphinovi (10).30. 10. 2022
Univerzitná Mullett Aréna, ktorá sa stala prechodným domovom tímu Arizona Coyotes, sa stala terčom posmeškov pre svoju nízku kapacitu či provizórne podmienky v zázemí (ktoré by sa mali časom vyriešiť), no mohla by byť v NHL v niečom aj najlepšia. Pierre-Luc Dubois z Winnipegu, ktorý hral v hale historicky prvý zápas proti Coyotes, povedal pre Leih Hextallovú, že „ľad v Mullett Aréne by mohol byť ten najlepší v celej NHL.“

29. 10. 2022
Pred prvým zápasom NHL hraným v päťtisícovej Mullett Aréne, ktorý sa odohral v piatok, vhodili prvé buly symbolicky Shane Doan v drese Coyotes a jeho syn Josh v drese Arizonskej štátnej univerzity, za ktorú hráva a s ktorou tím NHL zdieľa spomínanú halu. Následne sledovali, ako Coyotes podľahli Jets 2:3 po predĺžení.19. 10. 2022
Bývalý hráč NHL pracujúci v súčasnosti ako analytik, Anson Carter, sa stal spolumajiteľom hokejového tímu Atlanta Gladiators z ECHL, ktorý spolupracuje s tímom Arizona Coyotes. „Som nadšený, že som sa stal súčasťou profesionálneho hokeja v mojom adoptovanom domove. Budem zaangažovaný aktívne, aby som sa uistil, že Gladiators budú akceptovaní nie iba tu v Atlante, ale stanú sa značkou známkou medzinárodne,“ vyhlásil Carter, ktorý odohral 674 zápasov NHL, ale žiaden v ECHL.

25. 05. 2022
Tím Arizona Coyotes a brankár Ivan Prosvetov sa dohodli na novej jednoročnej zmluve v hodnote 750 000 amerických dolárov na úrovni NHL a 100 000 amerických dolárov v nižšej lige. Dvadsaťtriročný rodák z Moskvy má za sebou nováčikovskú zmluvu. V tejto sezóne odchytal za Coyotes tri zápasy s bilanciou 0-2-1 a 87,5% úspešnosťou zákrokov. Väčšinu sezóny strávil v Tucsone z AHL, v ktorej pri bilancii 15-22-5 kryl 88,0 % striel. Arizona ho draftovala v roku 2018 zo 114. miesta.

18. 05. 2022
Arizonská štátna univerzita môže odstúpiť od spolupráce s tímom Arizona Coyotes. The Athletic informuje, že nájomná zmluva zahŕňa aj klauzulu, ktorá umožňuje vedeniu školy ukončiť dohodu aj pre nedodržanie „dobrého správania“. Hráči, vedenie ani majiteľ nemôžu byť predmetom škandálu alebo zlyhať v konaní, ktoré sa nestotožňuje s príkladom dobrého občana.

07. 05. 2022
Craig Morgan z PHNX Sports informuje, že tím Arizona Coyotes a Arizonská štátna univerzita (ASU) sa oficiálne dohodli na trojročnej spolupráci, ktorá umožní Coyotes hrať na zimnom štadióne školy v nasledujúcich troch sezónach. V zmluve je aj opcia na štvrtý rok, ak by Coyotes dovtedy nemali pripravený novú arénu. Kapacita tej univerzitnej bude 4700 divákov, pričom časť bude v zľavnenej cene dostupná aj študentom. V strede ľadu by mali byť logá oboch tímov. Súčasťou dohody je aj výstavba šatní a tréningového zariadenia tak, aby bol profesionálny tím oddelený od vysokoškolského, čo vyžadujú pravidlá NCAA. Zmluva vraj nezahŕňa výstupnú klauzulu.

11. 04. 2022
Útočník Nathan Smith podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Arizonou, ktorá ho získala prostredníctvom výmeny od Winnipeg. Ten ho draftoval v roku 2018 z 91. miesta. Dvadsaťtriročný rodák z Tampy má za sebou tri sezóny v drese Minnesotskej štátnej univerzite. V tej poslednej zaznamenal 50 bodov (15+31) v 38 dueloch a zahral si aj na olympiáde.

22. 03. 2022
Center Jack McBain podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Arizonou, ktorá jeho práva v nedeľu získala od Minnesoty. Dvadsaťdvaročný rodák z Toronta má za sebou štyri roky na Bostonskej vysokej škole a tento rok reprezentoval aj Kanadu na olympiáde. V piatich dueloch na turnaji si pripísal gól a asistenciu. Wild ho draftovali v roku 2018 z celkového 63. miesta.

21. 03. 2022
Arizona získala práva na útočníka Jacka McBaina, za ktorého poslala Minnesote voľbu v druhom kole tohtoročného draftu, ktorá pôvodne patrila Vancouveru. Dvadsaťdvaročný McBain, ktorý reprezentoval Kanadu na tohtoročnej olympiáde, bol draftovaný Wild v roku 2018 zo 63. miesta, ale nechcel s nimi podpísať zmluvu. Za sebou má vysokoškolskú kariéru na Bostonskej vysokej škole. V 24 dueloch poslednej sezóny zaznamenal 19 gólov a 14 asistencií.

26. 02. 2022
Obranca Dysin Mayo podpísal s Arizonou novú trojročnú zmluvu v hodnote 950 000 amerických dolárov. V tejto sezóne odohral 42 zápasov, v ktorých zaznamenal tri góly a tri asistencie.

19. 12. 2021
Tím Arizona Coyotes umiestnil na nepodmienečnú waiver listinu obrancu Vladislava Provolneva, s ktorým takýmto spôsobom končí zmluvu, ktorú s ním podpísal v marci. Dvadsaťšesťročný nedraftovaný Rus vo svojej prvej sezóne v zámorí odohral 17 zápasov za Tucson v AHL. Pripísal si v nich asistenciu, 10 trestných minút a 17 mínusových bodov.

16. 11. 2021
Útočník Arizony Johan Larsson bol v pondelok umiestnený na covidovú listinu. V tejto sezóne odohral 15 zápasov, v ktorých zaznamenal päť asistencií. Klub povolal z „farmy“ z AHL útočníkov Hudsona Faschinga, Jana Jeníka a Bena McCartneyho, pretože tiež zapísal Christiana Fischera a Dmitrija Jaškina na listinu zranených hráčov.

12. 10. 2021
Nedraftovaný brankár Anson Thornton absolvoval v kempe Arizony amatérsku skúšku a evidentne počas nej zaujal. S Coyotes totiž v pondelok podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu. Osemnásťročný Kanaďan mal vlani chytávať v juniorskej OHL za Sarniu, ale ročník sa nerozbehol. Svoj debut v prestížnej juniorke však zažije v tomto ročníku.

04. 09. 2021
Tím Arizona Coyotes sa v ostatnom čase vrátil k dresom so starým „Kachina“ logom. Vyzerá to tak, že tento trend nabral na popularite, pretože ho po prvýkrát v celej 25-ročnej histórii klubu, uvidíme aj v stredovom kruhu. Aj v časoch, keď bolo toto logo primárne, sa v stredovom kruhu používali iné motívy – len hlava „kachina“ kojota, mesiac či hlava kojota, ktorá je primárnym logom od ročníka 2003/04.14. 08. 2021
Obranca Janis Moser podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Arizonou, ktorá ho draftovala v tomto roku z celkového 60. miesta. Dvadsaťjedenročný Švajčiar odohral v minulej sezóne 48 zápasov za Biel-Bienne v najvyššej švajčiarskej lige. Pripísal si v nich 30 bodov (9+21), pričom hrával skoro 21 a pol minúty na zápas. Reprezentoval aj Švajčiarsko na majstrovstvách sveta . V siedmich dueloch zaznamenal dve asistencie.

30. 05. 2021
Špeciálny asistent generálneho manažéra Arizony Billa Armstronga, Brian Daccord, v sobotu oznámil rezignáciu na svoju pozíciu. Daccord bol prvým človekom, ktorého Armstrong najal, keď sa stal generálnym manažérom Coyotes. Momentálne nemá žiadneho asistenta. Daccord bol jeho pravou rukou v mnohých oblastiach.

28. 05. 2021
Krídelník Ben McCartney podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Arizonou, ktorá ho draftovala v minulom roku z celkového 204. miesta. Devätnásťročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 24 zápasov za Brandon v juniorskej WHL. Pripísal si v nich 13 gólov a 24 asistencií. Šancu dostal aj v štyroch dueloch profesionálnej AHL. V nich zaznamenal gól a štyri asistencie.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/coyotes/index.php(200): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4