Dnes je 18. 11. 2019, 00:14. Meniny má Eugen.

Tím New Jersey Devils sa pravdepodobne potí o niečo viac pri pomyslení na budúcnosť hviezdneho útočníka Taylora Halla, ktorý by si cez leto mohol vyberať aj z lákavých ponúk od ostatných tímov NHL.

Hallov nový kontrakt je jednou zo záležitostí, ktorým je v úvode sezóny venovaná najväčšia pozornosť. Dvadsaťsedemročný Kanaďan je v poslednom roku zmluvy a ak nepodpíše s Devils novú, 1. júla z neho bude neobmedzený voľný hráč. Z pohľadu tímu to však nevyzerá ružovo.

„Myslím si, že Devils teraz už vedia, že s ním počas sezóny podpíšu kontrakt len nepravdepodobne,“ povedal Eliotte Friedman zo Sportsnet. „Myslím si, že teraz bude na Rayovi Sherovi, aby sa rozhodol, čo Devils urobia, pretože je veľmi nepravdepodobné, že sa s nimi dohodne počas tohto ročníka.“

Najužitočnejší hráč sezóny 2017/18 je zastupovaný známym agentom Darrenom Ferrisom, ktorý by mohol celú záležitosť viesť rovnakým spôsobom, ako to bolo pri jeho ostatných klientoch, vrátane Mitcha Marnera.

„Jeho história hovorí, že jeho klienti neveria v podpis zmluvy skôr, ako keď už bude tak neskoro, ako to bude možné, aby mohli získať lepšiu predstavu o tom, aká je skutočná trhová hodnota ich služieb. Nemám dôvod veriť, že v prípade Taylora Halla bude v tejto konkrétnej situácii jeho rada rozdielna,“ dodal Friedman.
Hall prezradil, kedy sa jeho agent stretne s Devils
Publikované: 05. 11. 2019
Hviezdny útočník Taylor Hall v pondelok prezradil, že stretnutie medzi jeho agentom a tímom New Jersey Devils je už dohodnuté a uskutoční sa v určitom bode počas štvorzápasového výjazdu po západnej polovici Kanady.

Agent Darren Ferris a generálny manažér Ray Shero sa stretnú tvárou tvár po prvýkrát od septembrového tréningového kempu a budú diskutovať o možnosti predĺženia spolupráce, ktorá by mohla skončiť, keď Hallovi 1. júla 2020 vyprší aktuálny kontrakt.

„Viem, že sa majú stretnúť, ale nie som si istý presným dátumom. Budem sa ešte rozprávať s Darrenom o tom, ako sa veci majú. V tomto bode však už nie je veľa toho, o čom by sme sa spolu nerozprávali. Obaja poznáme situáciu a len čakáme, ako sa vyvinie v nasledujúcich pár týždňoch alebo mesiacoch,“ povedal Hall.

Devils začnú trip v utorok vo Winnipegu. Do nedele potom ešte navštívia Calgary, Edmonton a Vancouver. Momentálne sú na 14. mieste Východnej konferencie s bilanciou 3-5-4. V posledných šiestich dueloch však majú bilanciu 3-1-2.

„Nie sme tam, kde v tabuľke chceme byť, ale posledných pár zápasov som už cítil, že sme hrali omnoho lepšie,“ skonštatoval Hall. „Tento trip bude proti zručným a rýchlym tímom. Donúti nás hrať dobre, aby sme získali víťazstva. A tie v tomto bode potrebujeme.“
Lightning vymenili brankára. Získali ho Devils
Publikované: 02. 11. 2019
Tím Tampa Bay Lightning naplnil očakávané a vymenil brankára Louisa Domingueho. Jeho služby si osvojil tím New Jersey Devils, ktorý za ne obetoval podmienečnú voľbu v siedmom kole draftu.

Tampa Bay získal voľbu pre rok 2021, ak Domingue odchytá za Devils sedem zápasov základnej časti alebo jeden zápas play-off, prípadne, ak bude pred draftom 2020 vymenený.

Domingue mal v minulej sezóne v drese Lightning bilanciu 21-5-0 s 90,8% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,88 inkasovaného gólu na zápas. Vo svojej zmluve s „cap-hitom“ 1,15 milióna dolárov má platný ešte jeden rok.

Dvadsaťsedemročný rodák z kanadského Quebecu v tomto ročníku chytal výhradne v AHL po tom, čo Tampa Bay v lete podpísala zmluvu s Curtisom McElhinneym, ktorý robí náhradníka Andrejovi Vasilevskému.
Palmieri dosiahol druhý hetrik v kariére. K výhre neviedol + video
Publikované: 31. 10. 2019
V Newarku sme v stredu videli zápas s najväčším počtom gólov v tejto sezóne. Neprekvapí teda, že sme v ňom videli aj hráča, ktorý dosiahol hetrik. Bol ním domáci útočník Kyle Palmieri.

Jeho ani zvyšok tímu – a určite ani divákov – však výsledok zápasu nepotešil. New Jersey síce malo streleckú prevahu a v zápase vyhrávalo, no nakoniec podľahlo Tampe Bay 6:7 po predĺžení.

Palmieri hetrikom pomohol tímu aspoň k bodu a to veľkou mierou – skompletizoval ho len osem sekúnd pred koncom tretej tretiny, aby vyrovnal stav na 6:6 a vynútil nadstavený čas.

Pre dvadsaťosemročného rodáka z newyorského Smithtownu, išlo o druhý trojgólový zápas v NHL, ale o prvý, ktorý dosiahol v drese Devils (predošlý zažil ešte ako hráč Anaheimu 27. februára 2013). Gól pritom v stredu strelil v každej tretine.

Palmieri si vďaka trom gólom zdvojnásobil počet gólov, ktoré strelil v tejto sezóne. Po desiatich dueloch má na konte šesť gólov a jednu asistenciu. Vlani strelil 27 gólov a nazbieral 50 bodov v 74 stretnutiach.

Subban zobral prehru na seba: Vyzeral som ako nováčik
Hviezdny obranca P.K. Subban bol svojím najtvrdším kritikom po stredajšej prehre New Jersey 6:7 s tímom Tampa Bay Lightning.

Skúsený „zadák“ odohral zhruba 24 minút, ale nebodoval a duel opustil s dvoma mínusovými bodmi. Po zápase nebol spokojný nie len so štatistikami, ale ani so svojím výkonom.

„Z pohľadu nášho tímu sa dá povedať, že sme hrali dobre celý zápas. Mali sme tento zápas vyhrať. Cítil som, že nás dnes poškodilo to, že som nehral na úrovni, ktorej som schopný,“ povedal Subban. „Ak mám byť úprimný, dnes som vyzeral ako nejaký nováčik.“

Devils sa ujali skorého vedenia a dokonca ešte v tretej tretine viedli 5:3 predtým, ako Tampa Bay strelila tri góly po sebe. Kyle Palmieri na poslednú chvíľu zachránil aspoň bod, keď vynútil predĺženie. V ňom skóroval Tyler Johnson. New Jersey na výhru nestačila ani strelecká prevaha 42:23.

„Je to frustrujúce,“ lamentoval Subban. „Osobne si myslím, že som mal mať dnes štyri mínusové body. Neviem, či som ich mal alebo nie. Získali ma, aby som robil určitú robotu a ja som ju dnes neurobil.“

New Jersey strelilo so Subbanom na ľade len jeden gól. Pri jeho pobyte na ľade však inkasovalo štyri góly. Tridsaťročný rodák z Toronta v doterajších 10 zápasoch sezóny zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie. Na konte má aj tri „mínusky“.

Novinky z tímu

20. 10. 2019 - New Jersey sa v sobotu vrátil do akcie kapitán Andy Greene. Skúsený obranca odohral po štvorzápasovej absencii spôsobenej zranením hornej časti tela 21 a pol minúty. V zápase proti Vancouveru nebodoval. V tejto sezóne si svoje bodové konto ešte neotvoril a po štyroch dueloch má na konte dva plusové body.
12. 10. 2019 - Obranca Andy Greene, ktorý vynechal štvrtkový zápas so zranením hornej časti tela, bol v piatok zapísaný na listinu zranených hráčov. New Jersey potom povolalo z Binghamtonu obrancu Matta Tennysona. Green v prvých dvoch zápasoch sezóny nebodoval a pripísal si dva plusové body. V priemere hrával 19 minút na zápas.
27. 09. 2019 - Český útočník Pavel Zacha odohrá svoj prvý prípravný zápas za New Jersey v piatok proti Columbusu. Po tom, čo podpísal trojročnú zmluvu 10. septembra, bol pre vybavovanie si víz schopný pricestovať do Newarku až túto stredu.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.