SlovakNHL.sk
Dnes je 20. 8. 2019, 03:35. Meniny má Anabela.

Najnovšie články

Hischier chce pomôcť Hughesovi. Na novú sezónu sa teší
Publikované: 14. 08. 2019
Nico Hischier vie, aké je to byť draftovou jednotkou. Švajčiarsky útočník v službách New Jersey Devils sa preto bude snažiť uľahčiť príchod do NHL súčasnej draftovej jednotke, Jackovi Hughesovi, čo najviac bude môcť.

„Pomôžem Jackovi najviac, ako budem môcť, pretože som to zažil aj ja sám. Som veľmi rád, že ho u nás môžem privítať a že budeme mať v našom tíme mladého hráča takého talentovaného, ako je on,“ povedal Hischier pre Le Martin.

Hischier priznal, že pre neho bolo prínosom v nováčikovskej sezóne 2017/18, že sa mohol oprieť o skúsenosti Taylora Halla, ktorý bol draftovou jednotkou v roku 2010. Pre dvadsaťročného Švajčiara bude nová sezóna tretia v kariére a po akvizíciách Hughesa, P.K. Subbana, Waynea Simmondsa či Nikitu Guseva sa jej nevie dočkať.

„Na novú sezónu sa teším. Je to pre mňa skutočne motivujúce, keď vidím, akí hráči sa k Devils pripojili. Myslím si, že každý v našej šatni sa na budúci ročník teší. Náš generálny manažér, Ray Shero, je skutočne veľmi šikovný a my všetci mu dôverujeme v tom, ako buduje náš tím,“ skonštatoval Hischier.

Devils v minulej sezóne obsadili v tabuľke celej NHL až 29. miesto s bilanciou 31-41-10 a v šiestej sezóne zo siedmich nehrali v play-off. Hischier odohral 69 zápasov, v ktorých strelil 17 gólov a nazbieral 47 bodov.
Devils predĺžili zmluvu s talentovaným Butcherom
Publikované: 31. 07. 2019
Tím New Jersey Devils sa vyhol arbitrážnemu konaniu s obmedzeným voľným hráčom Willom Butcherom, keď sa s ním v stredu dohodol na podmienkach novej trojročnej zmluvy.

Dvadsaťštyriročný americký obranca, ktorý má za sebou dvojročný vstupný kontrakt, zarobí podľa podmienok novej zmluvy 3,73 milióna amerických dolárov ročne.

Butcher odohral v sezóne 2017/18 ako nováčik 81 zápasov, v ktorých nazbieral 44 bodov (5+39). V uplynulom ročníku absolvoval 78 zápasov, v ktorých nazbieral 30 bodov (4+26).

Tím z Newarku ešte nepodpísal nový kontrakt s útočníkom Pavlom Zachom, ale už mu nehrozí žiadne ďalšie arbitrážne konanie.
Gusev opúšťa Vegas. S novým tímom už podpísal aj kontrakt
Publikované: 30. 07. 2019
Výmena Nikitu Guseva sa stala realitou v pondelok, keď ho tím Vegas Golden Knights vymenil do tímu New Jersey Devils za voľbu v treťom kole draftu 2020 a voľbu v druhom kole draftu 2021.

Dvadsaťsedemročný ruský útočník, ktorý bol obmedzeným voľným hráčom, následne podpísal s novým zamestnávateľom dvojročnú zmluvu v hodnote 4,5 milióna amerických dolárov ročne.

Držiteľ Zlatej hokejky z roku 2018 podpísal s Vegas ročný kontrakt v apríli tohto roka, ale za Golden Knights napokon neodohral ani jeden zápas. Nevadský tím jeho práva získal v roku 2017 od Tampy, ktorá ho draftovala z 202. miesta v roku 2012.

„Požiadavky na zmluvu boli vyššie ako sme si mysleli, že je pre nás opodstatnené. Keď k tomu prišlo, urobili sme výmenu a premenili ho na draftové voľby, ktoré môžeme využiť v budúcnosti. Sme skutočne dobrým tímom a očakávame, že budeme v novej sezóne ešte lepší. Nechceme náš tím trhať na kúsky, aby sme uspokojili jedného hráča,“ povedal generálny manažér Vegas George McPhee.

Gusev hrával v ostatných štyroch sezónach za Petrohrad, pričom v minulej sezóne bol najproduktívnejším hráčom ligy s 82 bodmi (17+65) získanými v 62 zápasoch. V 391 stretnutiach kariéry nazbieral 332 bodov (119+213). Na poslednej olympiáde získal zlato a stal sa najlepším útočníkom hokejového turnaja.
Subban sa dočkal hviezdneho privítania. Nevie sa dočkať prvého tréningu + video
Publikované: 26. 07. 2019
P.K. Subban tento týždeň zavítal do Newarku, kde sa dočkal vskutku hviezdneho privítania. V Prudential Center sa na veľkú letnú posilu prišlo vo štvrtok pozrieť zhruba 2 000 fanúšikov, ktorí ho privítali vrúcnym aplauzom a skandovaním jeho mena.

Hneď na úvod dostal hviezdny obranca prostredníctvom maskota župan, ktorý mal vpredu logo tímu a „PK“, vzadu číslo 76 a hráčovu prezývku „Subbanator“. Išlo o župan pripomínajúci legendárneho wrestlera Rica Flaira, ktorého fanúšikom Subban je.


„Toto je neskutočné. Som práve teraz taký nabudený, že je to neuveriteľné,“ poznamenal Subban a fanúšikovia vzápätí začali skandovať jeho meno. „Toto všetko na mňa vyvíja tlak, aby som toto úžasné privítanie na ľade opodstatnil.“

Tridsaťročný torontský rodák s mikrofónom v ruke priznal, že už dlho sa takto nevedel dočkať začiatku tréningového kempu a je nadšený z toho, že sa po výmene z Nashvillu stane súčasťou mladého, talentovaného mužstva Devils.

„Nemyslím si, že som sa takto veľmi tešil na tréningový kemp od môjho prvého (v Montreale). Neviem sa dočkať príchodu a začiatku. V tejto lige som už dlho, aby som vedel, aký typ prostredia je víťazný. Počúvate to neustále od hráčov a trénerov. Môžem vám s určitosťou povedať, že toto je jedno z najlepších prostredí, v akých som bol,“ povedal Subban.

Subban prichádza do mladého mužstva, kde by mohol prijať pozíciu mentora mladíkov. Teší sa na to, ale povedal, že zrejme bude potrebovať pomoc od trénera Johny Hynesa a iných veteránov, aby sa s tou pozíciou lepšie zžil. On samotný chce svoju energiu venovať tomu, aby pomohol tímu k návratu do bojov o Stanleyho pohár.

„Devils majú históriu víťazenia a ja sa teším, že budem spolupracovať s trénerom Hynesom na tom, aby som sa stal lepším hráčom a pomohol tomuto tímu stať sa lepším tímom a nakoniec ho doviedol aj k nášmu cieľu získať majstrovský titul,“ skonštatoval Subban. „Mám 30 rokov a chcem vyhrať Stanleyho pohár.“

Držiteľ Norrisovej trofeje z roku 2013 sa nevie dočkal prvého tréningu s Devils, ale svoj nový dres si na ľade už stihol vyskúšať. Už v stredu navštívil tréningovú halu tímu, ktorý za neho obetoval obrancov Stevena Santiniho a Jeremyho Daviesa, ako aj dve voľby v druhom kole draftu.

Ako vyzerajú dnes? New Jersey Devils
Publikované: 26. 07. 2019
Je leto, máme po drafte i po otvorení hráčskeho trhu. Niektorí hráči stále čakajú na zmluvy, ale najväčší ruch už máme za sebou. Preto sa pomaly môžeme pozrieť na to, ako vyzerajú jednotlivé tímy po doterajších transakciách. Na rade je New Jersey.

logo New Jersey Devils

New Jersey v poslednej sezóne nepostúpilo do play-off, keď zaznamenalo bilanciu 31-41-10. Stačila len na posledné miesto v Metropolitnej divízii a predposlednej miesto vo Východnej konferencii. Neskôr to však prinieslo svoje ovocie...

Víťaz Stanleyho pohára, Jiří Bicek, je posledným Slovákom, ktorý si zahral za New Jersey. V systéme nám však rastie nádejný útočník Marián Studenič, ktorý bude v najbližších sezónach bojovať o šancu v prvom tíme. Klub má momentálne využitých 39 miest z 50 na zmluvy, pričom v základe je písaných 19 hráčov.

Devils vďaka slabším výsledkom vyhrali draftovú lotériu a z prvého miesta na drafte si vybrali Jacka Hughesa, ktorý by mal v NHL hrávať už v najbližšej sezóne. Výmenou tiež získali P.K. Subbana, ktorý je ďalším prvkom v snahe prehovoriť hviezdneho Taylora Halla, aby v klube zotrval. Mužstvo vylepšil aj príchod Waynea Simmondsa, ktorý by okrem tvrdosti mohol podporiť aj sekundárnu produktivitu. Boli to prínosné zmeny, ale klubu by sa ešte zišiel defenzívny obranca.

Voľby na drafte

Devils tento rok vyberali celkovú draftovú jednotku. Nakoniec ju urobili z amerického centra Jacka Hughesa, ktorý bol už dlhšie považovaný za najväčší talent svojej triedy. Ďalšími voľbami boli ruský obranca Nikita Ochotiuk (61.), ruský obranca Daniil Misiul (70.), kanadský útočník Graeme Clarke (80.), kanadský obranca Michael Vukojevic (82.), americký útočník Tyce Thompson (96.), americký obranca Case McCarthy (118.), kanadský brankár Cole Brady (127.), ruský útočník Arsenij Griciuk (129.), americký útočník Patrick Moynihan (158.) a švédsky útočník Nikola Pasic (189.).

Hráčske príchody

Ešte v júni do tímu cez výmeny prišli obranca P.K. Subban (z Nashvillu), útočník Adam Helewka (z Nashvillu) a útočník John Hayden (zo Chicaga). Helewka nepodpísal novú zmluvu a tím neskôr opustil. Cez trh s voľnými hráčmi prišli obrancovia Matt Tennyson a Dakota Mermis, ako aj útočníci Ben Street a Wayne Simmonds.

Hráčske odchody

Cez výmeny klub opustili obrancovia Steven Santini a Jeremy Davies, ako aj krídelník John Quenneville. Ako voľní hráči si nový domov našli brankár Cam Johnson a útočníci Nick Lappin, Kenny Agostino, Kurtis Gabriel, Blake Pietila a spomínaný Helewka, ktorý skúsi šťastie v Európe.

Aktuálna zostava a platový rozpočet

V súčasnosti má tím z Newarku k dispozícii zhruba 19,9 milióna amerických dolárov, pričom rozpočet zaťažuje aj vykúpenie Mikea Cammalleriho zo zmluvy a trest za Iľju Kovaľčuka. Na zmluvu čakajú ešte útočník Pavel Zacha a obranca Will Butcher. V budúcom roku by sa neobmedzenými voľnými hráčmi mohli stať obrancovia Andy Greene a Sami Vatanen, ako aj útočníci Kevin Rooney, Wayne Simmonds a Taylor Hall. V systéme podobný status čaká na útočníka Bena Streeta a obrancu Briana Straita.

Využitie platového rozpočtu (79,583 mil. USD*):
Ú O B
* - odpočítané vykúpenie Cammalleriho zo zmluvy (1,667 mil. $) a trest za Kovaľčuka (250 000 $)

Aktuálnu zostavu Devils tvorí 11 útočníkov, ktorí si vyžiadajú dokopy zhruba 30 miliónov amerických dolárov. Najlepšie plateným útočníkom tímu je Taylor Hall s „cap-hitom“ 6,0 milióna amerických dolárov. V predpokladaných útokoch Mikea Morrealeho figuruje aj Joseph Anderson, ktorý je zatiaľ písaný v systéme:

Taylor Hall - Nico Hischier - Kyle Palmieri
Jesper Bratt - Jack Hughes - Wayne Simmonds
Miles Wood - Travis Zajac - Blake Coleman
Pavel Zacha - Kevin Rooney - Joey Anderson

V obrane je momentálne vedených šesť hráčov zaťažujúcich rozpočet sumou cez 25,9 milióna amerických dolárov. Najviac z čiastky ukrojí najlepšie platený hráč tímu, P.K. Subban, ktorý má „cap-hit“ 9,0 milióna amerických dolárov. Takto by mohli vyzerať predpokladané páry, do ktorých by sa nemusel zmestiť Mirco Mueller:

Andy Greene - P.K. Subban
Will Butcher - Damon Severson
Ty Smith - Sami Vatanen

New Jersey má pod jednocestnou zmluvou dvoch brankárov, ktorí spolu zaťažujú rozpočet sumou zhruba 6,7 milióna amerických dolárov. Jednotkou bude Cory Schneider, ktorého „cap-hit“ je rovných 6 miliónov amerických dolárov. Ako náhradník bude pripravený Mackenzie Blackwood.

Silnejšie alebo slabšie? Ako vyzerá tento tím dnes?
Svoj názor môžete vyjadriť v komentároch.
 

Posledný zápas

06. 04. 2019
FLA 
-
 NJD

3:4 PP

(0:1, 1:2, 2:0, 0:1)

Nasledujúci zápas

NJD 
-
 WPG
04. 10. 2019 -

Novinky z tímu

16. 07. 2019 - Maskot tímu New Jersey Devils nemá za sebou najšťastnejší deň. Pri tom, ako sa snažil rozdávať radosť na detskej oslave, sa nezmestil do kože a následne nechtiac rozbil sklenené okno. Nikomu sa, našťastie, nič nestalo:
05. 07. 2019 - Obranca P.K. Subban je známy pre svoj zmysel pre humor. Nová posila tímu New Jersey Devils sa cez sviatočný deň, 4. júla, držala tradície a druhý rok po sebe sa obliekla do rovnakých plaviek, aké na sebe mala jeho priateľka, lyžiarska legenda Lindsey Vonnová. Je evidentné, komu tie plavky pristali viac:


11. 06. 2019 - Krídelník Jesper Boqvist podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s New Jersey, ktoré ho draftovalo v roku 2017 z celkového 36. miesta. Dvadsaťročný Švéd hrával v tejto sezóne za Brynäs v SHL. Odohral 51 zápasov, v ktorých strelil 13 gólov a pridal 22 asistencií.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Devils Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron a Jiří Bicek.

Reklama

O tíme v kocke

New Jersey Devils

Vznik: 1974/1982
Aréna: Prudential Center (kapacita: 17 615)
Adresa: New Jersey Devils, P.O. Box 504 , East Rutherford, NJ 07073
Oficiálny web: www.newjerseydevils.com
Farma(AHL): Albany Devils
Najväčšie úspechy: 3x Stanley Cup (1995, 2000, 2003)
Vyradené čísla: 3 (K.Daneyko), 4 (S.Stevens), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron, Jiří Bicek