Dnes je 29. 3. 2024, 12:04. Meniny má Miroslav.

Brodeur lamentuje nad dnešnými brankármi: Rozmaznávame ich
Publikované: 28. 03. 2024
Viceprezident hokejových operácií New Jersey Devils, Martin Brodeur, chápe, prečo sa nasadzovanie brankárov v ostatných rokoch zmenilo, ale napriek tomu si myslí, že hráči na jeho starej pozícii sú v súčasnosti príliš hýčkaní.

„Myslím, že našich brankárov si rozmaznávame,“ povedal Brodeir pre The Athletic. „Vidím to. Som toho súčasťou. Napríklad, môj tréner brankárov mi povie: ‘Hral päť zápasov za ostatných osem dní...’ A aj na to: ‘No a?’“

Brodeur odchytal minimálne 70 zápasov v 12 z jeho 22 sezón v NHL, pričom medzi sezónami 1995/96 a 2007/08 odchytal v priemere 73 duelov. V ostatnom čase je však trendom rozložiť brankárom tímu záťaž rovnomernejšie, aby bola jednotka v dobrej kondícii aj v závere sezóny. Aj pracovná istota u brankárov je krehkejšia, keď vás dokáže o pozíciu obrať brankár, o ktorom predtým pomaly nikto ani nevedel.

„Šport sa zmenil, ale táto pozícia sa zmenila veľmi, už len pre pracovnú záťaž, ktorú títo chalani majú. Je to také kolísavé, pri tejto pozícii. Jeden rok môžete byť najlepším brankárom. Druhý rok akoby ste ani nepatrili do tejto ligy. Je divné, ako veľmi sa táto pozícia stala nestálou,“ skonštatoval Brodeur.

Štvornásobný držiteľ Vezinovej trofeje a trojnásobný víťaz Stanleyho pohára verí, že na nepredvídateľnosti na brankárskom poste má svoj podiel aj rovnomernejšie rozdelenie štartov medzi brankárov tímu.

„Vytvára to systém s brankármi 1A a 1B, pretože to stále bude: ‘Nemôžeme ich nechať chytať v dvoch zápasoch za dva dni.’ Ste tak vystrašení, že sa jednotka zraní. A tak rozmaznávame toho chlapca čo najdlhšie. Títo chlapci teda odchytajú po 55 zápasov. Mali by odchytať 65 až 70 zápasov ako sme to robili my,“ poznamenal Brodeur.
Kolosálny omyl: Devils doplatili aj na rozhodnutie o Šimonovi Nemcovi
Publikované: 26. 03. 2024
Tím New Jersey Devils zaostal v tejto sezóne za vysokými očakávaniami, ktoré mali fanúšikovia po vynikajúcej minulej sezóne. Nick Villano z Pucks and Pitchforks sa rozhodol identifikovať päť dôvodov, ktoré k neúspechu viedli. Jeden sa priamo týkal aj obrancu Šimona Nemca.

Villano si myslí, že manažment Devils čakal až príliš dlho, kým vyhodil trénera Lindyho Ruffa. Tvrdí tiež, že Nosek, Tierney a Foote nedostatočne nahradili Šarangoviča, Boqvista a Wooda, čím trpela najmä hĺbka tímu. Za chybu vidí aj predĺženie zmluvy s Michaelom McLeodom, ktorého teraz bude musieť generálny manažér nahradiť na dlhodobej báze. Spolu s Footeom sa ho totiž týka sexuálny škandál kanadskej juniorskej reprezentácie.

Štvrtým zlým rozhodnutím New Jersey bolo vloženie dôvery do brankárskeho tandemu Vítek Vaněček a Akira Schmid. To, že to bol omyl, pritom bolo jasné od úvodných zápasov ročníka. A ten podľa Villana mali začal „Diabli“ s Nemcom v základnej zostave a nie s Brendanom Smithom.

„Na začiatku sezóny mali Devils pocit, že je v ich najlepšom záujme začať sezónu so Smithom na jeho opačnej strane. Mali aj iné možnosti, najmä pokiaľ išlo o hru s Lukom Hughesom pri jeho prvom angažmán na plný úväzok v NHL. Chápeme, že chceli Smitha v zostave pre jeho hru v oslabeniach či jeho vodcovstvo, ale nechať hrať Smitha pred Šimonom Nemcom, nováčikom, ktorý ukázal pri nahradení Dougieho Hamiltona, že je pripravený na show, bol kolosálny omyl,“ skonštatoval Villano.

„Je zrejmé, že väčšina dúfala, že Smith bude v tejto sezóne pôsobiť ako siedmy obranca Devils. Očakávalo sa, že Marino, Hamilton a Miller budú na pravej strane. Miller sa nedostal do zostavy a nakoniec sa zranil. Hatakka vyzeral dobre v presilovke a zrejme by mal dostať šancu. Tak či onak, Devils išli do toho so Smithom, keď im Nemec mohol poskytnúť dôležité striedania už na začiatku sezóny. Manažment uprednostňoval tradičný vývoj pred zostavovaním najlepšej súpisky a to ich na začiatku sezóny stálo kľúčové body.“
Špinavosť kapitána Isles: Kolenom ohrozil hviezdu Devils, jej krajan okamžite zareagoval + video
Publikované: 25. 03. 2024
Kapitán tímu New York Islanders, Anders Lee, bol vylúčený do konca nedeľného zápasu proti New Jersey, keď kolenom narazil do kolena kapitána Devils Nica Hischiera.

Ku kolízii došlo niečo cez tri minúty pred koncom druhej tretiny a Hischier po nej zamieril do šatne a v akcii sa do prestávky už neukázal.

Na incident zareagoval švajčiarsky útočník Timo Meier, ktorý išiel svojho krajana pomstiť.

Leeho však potrestali aj rozhodcovia, ktorí mu udelili päťminútový trest za faul kolenom a ospobný rtest do konca zápasu. K tomu ešte pribalili aj päťminútový trest za bitku.

Hischier sa nakoniec vrátil do zápasu v tretej tretine, v ktorej dokázal odohrať osem striedaní.

Lee po zápase nebol novinárom k dispozícii, ale Meier áno: „Je to celkom jasné. Nepáčil sa mi ten náraz. Bola to špinavosť, takže som do toho vstúpil a dal som mu vedieť.“

Hischier vynechal v októbri a novembri 11 zápasov po tom, čo ho obranca Buffala Connor Clifton zasiahol do hlavy. Bol za to suspendovaný na dva zápasy.
Vytvorí Nemec rekord? Ak by skončil ročník teraz, bol by jeho!
Publikované: 18. 03. 2024
Na začiatku sezóny sa musel zmieriť s pôsobením na „farme“, teraz Šimon Nemec môže vytvoriť slovenský rekord v NHL. Talentovaný obranca za to môže vďačiť vybudovanej dôvere trénerov New Jersey Devils.

Čas plynie rýchlo a Nemec má za sebou už 46 zápasov v kariére. V priemere v nich odohral 20 minút a jednu sekundu, čo je na nováčika mimoriadne číslo. Taký priemerný hrací čas nedosahovali ako nováčikovia ani velikáni slovenského hokeja.

Ak by si dvadsaťročný rodák z Liptovského Mikuláša udržal tento hrací čas, vytvoril by s ním nový slovenský rekord. Ten aktuálny drží obranca Martin Fehérváry, ktorý ako nováčik hrával 19 minút a 24 sekúnd na zápas. Za ním je ďalší aktívny bek, Erik Černák, s časom 19:15.

Nemec by tak mohol byť prvým slovenským nováčikom s priemerným hracím časom 20+ minút.

Taký Ľubomír Višňovský odohral ako nováčik v priemere len 16 minút a 58 sekúnd, vďaka čomu boli od neho vyťažovanejší aj Martin Marinčin (19:10), Andrej Sekera (19:00) a Andrej Meszároš (17:57). A čo Chára? Ten je ôsmy s priemerným hracím časom 16:35. V prvej desiatke je aj Milan Jurčina (16:28) a jediný útočník Radovan Somík (15:49).
Nemec atakoval Top 10, na rekord stratil 5 minút. Nedrží ho Zdeno Chára
Publikované: 17. 03. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec odohral v sobotnom zápase New Jersey proti Arizona po druhýkrát v kariére viac ako 25 minút. Dokonca si s časom 25:28 vytvoril nové osobné maximum. Na aké pozície sa ním radí v historickom poradí Slovákov?

Ak by Nemec odohral v sobotu len o 16 sekúnd viac, jeho hrací čas by bol 10. najvyšší medzi slovenskými nováčikmi v NHL. S tým dosiahnutým momentálne patrí na 14. miesto. Neprekvapí, že sú pred ním len obrancovia. Len traja.

Na slovenský rekord stratila draftová dvojka z roka 2022 zhruba päť a štvrť minúty. V sezóne 2005/06 ho v drese tímu Ottawa Senators vytvoril Andrej Meszároš s časom 30:42 – v zápase proti Devils. Žiadne iný slovenský nováčik neodohral viac ako 30 minút na zápas.

Hracie časy Meszároša obsadzujú prvé štyri pozície a šesť z prvých desiatich. Na piatom mieste je čas Andreja Sekeru, ktorý v sezóne 2008/09 odohral v drese Buffala Sabres proti Montrealu 27 minút a 13 sekúnd. Bojnický rodák sa pred Nemcov hrací čas dostal ešte trikrát.

Zdeno Chára bol počas svojej kariéry vyťažovaný mimoriadne, ale ako nováčik mal najvyšší hrací čas 25:43, ktorý dosiahol v ročníku 1998/99 v drese newyorských Islanders. Patrí mu s ním desiate miesto a pred Nemcom skončil ešte dvakrát.

Takto vyzerá prvých 15 pozícií s hracími časmi slovenských nováčikov v NHL odkedy sa oficiálne zaznamenávajú:

Novinky z tímu

25. 03. 2024 - Slovenský obranca Šimon Nemec si v nedeľnom zápase New Jersey proti Islanders ukončil päťzápasovú sériu bez bodu, aby pomohol k výhre 4:0. V siedmej minúte druhej tretiny prihrával Alexandrovi Holtzovi na gól po tom, čo predviedol skvelú prácu pri mantineli, aby získal puk od kapitána New Yorku Andersa Leeho. Pre Nemca to bol 19. bod (3+16) v sezóne, v ktorej odohral 50 zápasov.

17. 03. 2024 - Slovenský obranca Šimon Nemec si v sobotnom zápase New Jersey proti Arizone vyskúšal pozíciu brankára. V samom závere zápasu, keď sa Devils snažili urobiť niečo so stavom 1:3 odvolaním brankára, bol nútený rodák z Liptovského Mikuláša postaviť sa pri útoku Coyotes do brány. A predviedol v nej aj jeden úspešný zákrok:

15. 03. 2024 - Slovenský obranca Šimon Nemec prispel k štvrtkovej výhre New Jersey 6:2 nad Dallasom aj jednou asistenciou. Bodoval tak v druhom zápase po sebe, čo sa mu naposledy podarilo 27. januára a 6. februára. Po 44 zápasoch má na konte 18 bodov (3+15).

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.