SlovakNHL.sk
Dnes je 15. 7. 2020, 00:46. Meniny má Henrich.

Najnovšie články

Devils menovali nového trénera. Rozhodli aj o generálnom manažérovi
Publikované: 09. 07. 2020
Kevin Weekes v stredu ako prvý informoval, že Lindy Ruff sa stane hlavným trénerom tímu New Jersey Devils. Neskôr jeho informáciu potvrdil aj Darren Dreger z TSN. K oficiálnemu oznámeniu ešte nedošlo.

Ruff na lavičke tímu z Newarku nahradí Alaina Nasreddinea, ktorý bol dočasným trénerom po decembrovom vyhodení Johna Hynesa. V zvyšku ročníka doviedol tím k bilanciu 19-16-8 a patril tiež medzi adeptov na nového trvalého trénera. Inými kandidátmi vraj boli aj Gerard Gallant, Peter Laviolette či John Stevens.

Šesťdesiatročný Ruff je známy najmä z lavičky tímu Buffalo Sabres, ktoré viedol 15 sezón. Následne viedol v štyroch sezónach aj Dallas Stars a od roka 2017 bol asistentom trénera tímu New York Rangers.

V NHL doteraz absolvoval v úlohe hlavného trénera 1493 zápasov, z ktorých 736 vyhral. V play-off jeho tímy hrali desaťkrát, pričom v ňom dosiahli bilanciu 66-54. Devils si z posledných ôsmich ročníkov zahrali v play-off len raz.

DOPLNENÉ: Tím New Jersey Devils vo štvrtok oficiálne oznámil, že jeho novým hlavným trénerom sa stane Lindy Ruff.

Zároveň tím informoval aj o tom, že došlo k uzavretiu procesu hľadania nového generálneho manažéra. Permanentným nástupcom Raya Shera bude Tom Fitzgerald, ktorý ho pôvodne na dočasnej báze nahrádzal v januári.

Ruff a Fitzgerald sa spolu poznajú z pôsobenia v organizácii Florida Panthers. Spolu strávili čas medzi rokmi 1993 a 1997, keď bol prvý menovaný asistentom trénera a druhý stále aktívnym hráčom.
Devils hľadajú pomoc. Chceli by vraj priviesť veteránov
Publikované: 03. 07. 2020
Corey Masisak z The Athletic si myslí, že tím New Jersey Devils by mohol medzi sezónami využiť priestor pod platovým stropom na to, aby získal nejakých skúsených hráčov.

Devils urobili pár výmen pred poslednou prestupovou uzávierkou a ďalšia biedna sezóna by mohla znamenať, že by organizácia mohla prejsť výraznými zmenami. Za potenciálne ciele na trhu s voľnými hráčmi označil Masisak útočníka Carla Soderberga a obrancu Jona Merrilla.

„Devils pravdepodobne nebudú chcieť posilňovať tím pred prestupovou uzávierkou, ak by boli v hre. Ak je tento tím stále nebol schopný bojovať o miesto v play-off, všetci potenciálni neobmedzení voľní hráči (s výnimkou Zajaca) – Palmieri, Gusev, Hjalmarsson a Carrick – by mohli byť na odchode,“ poznamenal.

New Jersey na väčšie zmeny v zostavy pravdepodobne počká až do momentu, kým nebude mať jasno v tom, kto bude novým generálnym manažérom a hlavným trénerom. Pokiaľ nebude vyriešené toto, je len ťažké odhadnúť, akým smerom sa klub vyberie.
Nový tréner Devils? Ruff by mohol byť aj pri veľkej konkurencii favoritom
Publikované: 29. 06. 2020
Pred niekoľkými dňami sa odhalilo, že na pozíciu hlavného trénera tímu New Jersey Devils je zvažovaný aj súčasný asistent trénera New Yorku Rangers, Lindy Ruff. Uvidíme jeho návrat k najvyššej trénerskej pozícii?

Medzi kandidátov na uvoľnený post v Newarku patria aj tréneri, ako Peter Laviolette, Gerard Gallant, Mike Babcock, John Stevens či Bruce Boudreau. Ide o silnú konkurenciu a nevyzeralo, že by bol Ruff medzi nimi favoritom. V skutočnosti by ním však byť mohol.

Elliotte Friedman z televízie Sportsnet tvrdí, že Ruff má legitímnu šancu stať sa trénerom New Jersey. Klub stále hľadá aj generálneho manažéra a kandidáti z externého prostredia by radi mali svoje slovo pri výbere trénera.

Ani to by však nemuselo Devils zabrániť v tom, aby si najskôr najali hlavného trénera. Pár ľudí Friedmanovi povedalo, že Ruff bude mať medzi kandidátmi silnú pozíciu bez ohľadu na to, čo sa udeje pri hľadaní generálneho manažéra.

Ruff bol v minulosti 15 rokov hlavným trénerom Buffala a ďalšie štyri strávil v tejto pozícii v Dallase. Celkovo má za sebou 1493 zápasov, v ktorých nazbieral 736 víťazstiev. V roku 2006 získal Cenu Jacka Adamsa pre najlepšieho trénera sezóny. Ruff tiež viedol svoje tímy v 120 zápasoch play-off, v ktorých dosiahol bilanciu 66-54.
Prejde Lindy Ruff cez rieku a bude opäť hlavným trénerom?
Publikované: 24. 06. 2020
Lindy Ruff, ktorý posledné tri sezóny strávil ako asistent trénera tímu New York Rangers, je medzi kandidátmi na hlavného trénera tímu New Jersey Devils. Informuje o tom Elliotte Friedman z televízie Sportsnet.

Ruff bol v minulosti 15 rokov hlavným trénerom Buffala a ďalšie štyri strávil v tejto pozícii v Dallase. Celkovo má za sebou 1493 zápasov, v ktorých nazbieral 736 víťazstiev. V roku 2006 získal Cenu Jacka Adamsa pre najlepšieho trénera sezóny.

Ruff tiež viedol svoje tímy v 120 zápasoch play-off, v ktorých dosiahol bilanciu 66-54.

Momentálne sa medzi adeptov na post hlavného trénera Devils okrem Ruffa zaraďujú aj dočasný tréner Alain Nasreddine, Gerard Gallant, Peter Laviolette a John Stevens. New Jersey hľadá trvalého hlavného trénera po tom, čo v decembri vyhodilo Johna Hayesa. V tom čase mal tím bilanciu 9-13-4, ktorá bola druhá najhoršie v celej lige.
Martin Brodeur ako kandidát na generálneho manažéra?
Publikované: 22. 06. 2020
Martin Brodeur sa posunul do pozície v oddelení hokejových operácií New Jersey, keď Tom Fitzgerald nahrádzal Raya Shera v pozícii generálneho manažéra. Momentálne je prezidentom hokejových operácií a poradcom. Láka ho toho ešte viac?

Devils sú momentálne v procese hľadania trvalého generálneho manažéra. Legendárny brankár sa rozprával o tejto možnosti s magazínom The Hockey News a otvorene povedal, že nemá záujem o to, aby bol považovaný za adepta na túto pozíciu.

„Viem, čo si vyžaduje pozícia generálneho manažéra. Bol som dlhý čas v blízkosti Douga Armstronga a Loua Lamoriella. Jednoducho nie som pripravený na ten záväzok, bez ohľadu na to, či by mi to bolo ponúknuté,“ povedal Brodeur.

Brodeur momentálne žije v St. Louis a nie je pripravený presťahovať sa do New Jersey, aby tam mohol pracovať intenzívnejšie pre organizáciu, v ktorej strávil s výnimkou jednej všetky sezóny hráčskej kariéry.

„Dôvod, prečo som sa vrátil do New Jersey je, že som schopný kontrolovať si svoj čas – pretože sa ešte nesťahujem zo St. Louis a mám doma desaťročného syna, ktorý sa venuje všetkým možným aktivitám. Nehovorím, že jedného dňa by to byť nemohlo. Práve teraz si však cením svoj čas mimo príliš veľmi, aby som do toho šiel,“ poznamenal Brodeur.

Fitzgerald medzitým vyjadril záujem o to zostať v pozícii generálneho manažéra. Hoci mu ešte nebol odobraný titul „dočasný“, už je v procese hľadania nového trvalého hlavného trénera.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
NJD 
-
 PIT

2:5

(1:1, 0:1, 1:3)

Nasledujúci zápas

NJD 
-
 CAR
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

07. 05. 2020 - Tím New Jersey Devils sa rozhodol odmeniť zdravotníkov z RWJBarnabas Health, ktorí aj naďalej bojujú s koronavírusom v štáte New Jersey. Urobil tak cestou venovania 10 000 vstupeniek na zápasy NHL v sezóne 2020/21. Zároveň si zdravotníkov tím plánuje uctiť aj príhovorom hráčov, trénerov a manažérov cez sociálne siete.
01. 04. 2020 - Majitelia tímu New Jersey Devils, Josh Harris a David Blitzer, prostredníctvom svojej spoločnosti robia, čo môžu, aby pomohli členom komunít v Newarku a oblasti Philadelphie, ktorých sa negatívne dotklo šírenie koronavírusu. Majitelia dokonca venovali šesťcifernú sumu do fondu, ktorý zabezpečuje zdravotnícke vybavenie pre viac ako 35 000 zamestnancov v miestnom systéme zdravotníctva. Ich firma im darovala potrebné vybavenie z arény Prudential Center, vrátane 7000 párov rukavíc či 10 000 dezinfekcií rúk. Devils sú tiež pripravený poskytnúť svoju arénu pre prípad, ak by došlo k nedostatku miesta pre pacientov. V regióne Philadelphii zase venovali šesťcifernú čiastku miestnej potravinovej banke. Harris s Blitzerom vlastnia vo Philadelphii basketbalový tím Philadelphia 76ers z NBA.
31. 12. 2019 - Ruský obranca Nikita Ochoťjuk podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s New Jersey, ktoré ho draftovalo v tomto roku z celkového 61. miesta. Devätnásťročný rodák z Čeľabinska je vo svojej tretej sezóne v OHL, ktoré mu obmedzujú zranenia. Za Ottawu odohral len 10 zápasov, v ktorých zaznamenal päť asistencií, sedem plusových bodov a desať trestných minút.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Devils Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron a Jiří Bicek.

Reklama

O tíme v kocke

New Jersey Devils

Vznik: 1974/1982
Aréna: Prudential Center (kapacita: 17 615)
Adresa: New Jersey Devils, P.O. Box 504 , East Rutherford, NJ 07073
Oficiálny web: www.newjerseydevils.com
Farma(AHL): Albany Devils
Najväčšie úspechy: 3x Stanley Cup (1995, 2000, 2003)
Vyradené čísla: 3 (K.Daneyko), 4 (S.Stevens), 26 (P.Eliáš), 27 (S.Niedermayer), 30 (M.Brodeur), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron, Jiří Bicek