SlovakNHL.sk

Tatar po boku jednotky draft, v skupine s ním trénovali aj Studenič s Jarošom

Najväčšie zastúpenie má slovenský hokej v tréningovom kempe tímu New Jersey Devils. O miesto tam bojujú dvaja Slováci a u jedného, ktorý ho má isté, bolo zaujímavé sledovať, v ktorom útoku zakotví.

Isté miesto v prvom tíme má Tomáš Tatar, ktorý s „Diablami“ podpísal v lete dvojročnú zmluvu. Bude to jeho štvrtý tím v NHL a mohol by mu dať šancu hrať so skutočne šikovnými hráčmi.

A to naznačil aj piatkový tréning, na ktorom tridsaťročný Dubničan korčuľoval po boku niekdajšej draftovej jednotky Jacka Hughesa. Doplnil ich ďalší šikovný mladík, Bielorus Jegor Šarangovič.


Prvé tri útočné formácie doplnili kombinácie Johnsson-Hischier-Bratt a Wood-Zacha-Kuokkanen.

Útočník Marián Studenič začal svoj boj o miesto v otváracej zostave v útoku s Nolanom Footeom a Jesperom Boqvistom. Ide o formáciu hráčov na rozhraní prvého tímu. Konkurenciou v tomto smere je jej trio Vesey-McLeod-Thompson, ktoré sa na úvod kempu javí ako predpokladaný štvrtý útok.

Obranca Christián Jaroš sa nezmestil do prvých troch párov. Tie zatiaľ tvoria Graves s Hamiltonom, Smith so Seversonom a Siegenthaler so Subbanom. Trénoval v skupine, v ktorej ho dopĺňal obranca Michael Vukujevic a striedal v páre obranca Robbie Russo.

Všetci traja Slováci trénoval v skupine C. Kempy ešte len začali, a tak je všetko ešte otvorené.

// Publikované: 25. 09. 2021
 

Posledný zápas

21. 10. 2021
NJD 
-
 WSH

1:4

(0:2, 0:1, 1:1)

Nasledujúci zápas

NJD 
-
 BUF
23. 10. 2021 -

Novinky z tímu

09. 10. 2021 - Útočník Frederik Gauthier podpísal jednoročnú dvojcestnú zmluvu s New Jersey, v ktorom bol počas tréningového kempu na skúške. Na úrovni NHL zarobí 800 000 dolárov, v nižšej lige 175 000. Dvadsaťšesťročný Kanaďan odohral v minulej sezóne dva zápasy za Arizonu a ďalších 18 za Tucson v AHL. V NHL už odohral 170 zápasov so ziskom 13 gólov a 18 asistencií. Zahral si aj za Toronto.
09. 10. 2021 - Brankár New Jersey Mackenzie Blackwood by nechytal vo štvrtkovom prípravnom zápase proti Islanders, ak by sa pre výpadok elektriny nezrušil. Devils informovali, že vo štvrtok mal nezrovnalosti vo výsledkoch testu na kovid. Následne testy tiež nepriniesli jasný výsledok, či je negatívny alebo pozitívny. Ďalšie informácie bude mať tím k dispozícii v nedeľu. Pripomeňme, že Blackwood ako jediný z hráčov tímu nie je zaočkovaný.
30. 09. 2021 - Slovenský útočník Tomáš Tatar bude aj vo svojom novom klube New Jersey Devils nosiť svoje obľúbené číslo 90. To v tíme obliekal Jesper Boqvist, ktorý mu ho prepustil. Tatar sa mu za to odvďačil drahými hodinkami značky Hublot.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Devils Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron a Jiří Bicek.

Reklama

O tíme v kocke

New Jersey Devils

Vznik: 1974/1982
Aréna: Prudential Center (kapacita: 17 615)
Adresa: New Jersey Devils, P.O. Box 504 , East Rutherford, NJ 07073
Oficiálny web: www.newjerseydevils.com
Farma(AHL): Albany Devils
Najväčšie úspechy: 3x Stanley Cup (1995, 2000, 2003)
Vyradené čísla: 3 (K.Daneyko), 4 (S.Stevens), 26 (P.Eliáš), 27 (S.Niedermayer), 30 (M.Brodeur), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron, Jiří Bicek, Marián Studenič, Tomáš Tatar