SlovakNHL.sk

Tatar nebol z uzávierky nervózny, MS nerieši. Zahrá si s Nemcom v NHL?

Slovenský útočník Tomáš Tatar zažíva lepšiu sezónu, ako vlani po individuálnej i kolektívnej stránke. New Jersey je druhé v Metropolitnej divízii s bilanciou 43-16-6 a on má po 65 zápasoch na konte 15 gólov a 39 bodov.

„Všetko je to o tom, koľko príležitostí na ľade dostávate. V tejto sezóne mám viac priestoru, ako to bolo vlani, a je to dobre nakopnuté. Samozrejme, vždy to môže byť po bodovej stránke lepšie. Snažím sa však tímu pomôcť vo všetkých činnostiach a prispieť k tomu, aby sme ako tím boli úspešní,“ povedal Tatar pre Nový Čas.

Tatarovi po sezóne končí zmluva a môže sa stať neobmedzeným voľným hráčom. Prezradil, že napriek tomu nebol pred uzávierkou prestupového obdobia nervózny, pretože jeho tím smeruje do play-off, a tak bol na trhu kupujúcim. Ocenil aj akvizíciu Tima Meiera zo San Jose, ktorý klubu pomôže najmä svojou produktivitou.

„Treba dokončiť dobre rozbehnutú robotu v základnej časti a potom sa všetci tešíme na play-off, čo je vrchol sezóny. Teraz ťažko dopredu niečo predvídať. Uvidíme aj to, akého súpera dostaneme v 1. kole. Musíme sa na to dobre pripraviť,“ poznamenal Tatar.

Tatar nie je jediným Slovákom v organizácii. Na „farme“ v Utice z AHL pôsobí obranca Šimon Nemec, ktorého výkony skúsený Dubničan pozorne sleduje. A nevylučuje, že by si ešte mohli do konca sezóny spolu zahrať aj v NHL.

„Šimon je mladý hráč, má obrovskú perspektívu a na farme sa rozvíja. Hrá v dobrom tíme, darí sa mu a som presvedčený, že jeho šanca v budúcnosti v NHL určite príde a bude súčasťou tejto ligy. Je to len otázka času a možno príležitosť dostane už v závere základnej časti,“ skonštatoval Tatar.

Tatar dostal aj otázkou ohľadom jeho potenciálnej účasti na májových majstrovstvách sveta. Momentálne sa však koncentruje na záver základnej časti a play-off, nie na turnaj. Otázku reprezentovania Slovenska nebude riešiť skôr, ako po skončení sezóny v NHL.

// Publikované: 12. 03. 2023
 

Posledný zápas

11. 05. 2023
CAR 
-
 NJD

3:2 PP

(0:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

08. 05. 2023 - Slovenskému útočníkovi New Jersey Tomášovi Tatarovi sa v nedeľnom zápase číslo tri zo série proti Caroline nepáčilo, ako ho krosčekoval hviezdny útočník hostí Sebastian Aho do oblasti hrudného koša. Rozhodol sa mu to oplatiť. Dostal za to dve trestné minúty (čo mnohým fanúšikom Hurricanes nestačilo) a bonusom bolo, že počas oslabenia sa jeho tímu podarilo zvýšiť vedenie v zápase na 3:0. Nakoniec vyhral 8:4.

03. 05. 2023 - Tím New Jersey Devils zverejnil video, na ktorom zachytáva reakcie slovenského útočníka Tomáša Tatara. Tomu dali mikrofón v tom správnom zápase - zápas číslo 7 zo série prvého kola play-off proti Rangers, v ktorom pomohol k výhre aj jedným gólom.

02. 05. 2023 - Slovenský útočník Tomáš Tatar v prvých šiestich zápasoch tohtoročného play-off nebodoval a od 25. mája 2021 ťahal v play-off osemzápasové suchoty. Tie ukončil v ten správny čas – v siedmom zápase série medzi New Jersey a Rangers, v ktorom zvyšoval na 2:0. Nakoniec pomohol k výhre 4:0 i postupu do druhého kola, v ktorom Devils narazia na Hurricanes.

Sumár zápasu: Je rozhodnuté: Tatar sa prebudil, zápas o všetko skončil

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Devils Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron a Jiří Bicek.

Reklama

O tíme v kocke

New Jersey Devils

Vznik: 1974/1982
Aréna: Prudential Center (kapacita: 17 615)
Adresa: New Jersey Devils, P.O. Box 504 , East Rutherford, NJ 07073
Oficiálny web: www.newjerseydevils.com
Farma(AHL): Albany Devils
Najväčšie úspechy: 3x Stanley Cup (1995, 2000, 2003)
Vyradené čísla: 3 (K.Daneyko), 4 (S.Stevens), 26 (P.Eliáš), 27 (S.Niedermayer), 30 (M.Brodeur), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron, Jiří Bicek, Marián Studenič, Tomáš Tatar