SlovakNHL.sk

Mohli by Patrick Kane a Timo Meier predĺžiť s novými klubmi zmluvy?

Tím New Jersey Devils získal pred prestupovou uzávierkou útočníka Tima Meiera bez garancie, že v Newarku zostane aj po tejto sezóne. V rovnakej situácii je aj tím New York Rangers s útočníkom Patrickom Kaneom.

Chris Johnston z televízie TSN sa zamýšľal nad tým, ako by Meierova situácia mohla dopadnúť. V lete sa môžu síce stať obmedzeným voľným hráčom, no Devils si jeho práva neudržia, ak mu nedajú kvalifikačnú ponuku na 10 miliónov amerických dolárov alebo sa skôr nedohodnú na inej zmluve. V roku 2024 pritom môže byť už neobmedzeným voľným hráčom automaticky.

Vzhľadom na cenu, ktorú Devils za jeho služby zaplatili, by preferovanou možnosťou pre klub bolo dohodnúť sa s dvadsaťšesťročným Švajčiarom na novej zmluve, ako mu ponúknuť kvalifikačnú zmluvu a riskovať, že klub opustí o rok.

Podľa Johnstona sa už vedenie Devils rozprávalo o novej zmluve s agentom Meiera, no ešte nedošlo k žiadnym serióznym rokovaniam. Odborník verí, že New Jersey bude musieť akceptovať minimálne osemročný kontrakt v hodnote 9 miliónov amerických dolárov ročne, aby si hráča udržalo. Bude to pre nich ťažké rozhodnutie, pričom Meier nie je v situácii pod žiadnym tlakom.

Medzitým, cez rieku Hudson podáva dobré výkony v drese Rangers Kane. Johnston uvažuje, či americká hviezdy nebude chcieť v tíme zostať, ak veci pôjdu dobre aj v zvyšku sezóny. Vplyv na to bude mať aj platový strop a životný štýl v New Yorku.

Lyle Richardson z The Hockey News si však nemyslí, že Kane nakoniec na Manhattane zostane. Klub má totiž k dispozícii len 16,8 milióna amerických dolárov a len 13 hráčov pod zmluvou. Rodák z Buffala by tak musel súhlasiť s významnou zľavou, ak by chcel v tíme zostať.

// Publikované: 15. 03. 2023
 

Posledný zápas

11. 05. 2023
CAR 
-
 NJD

3:2 PP

(0:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

08. 05. 2023 - Slovenskému útočníkovi New Jersey Tomášovi Tatarovi sa v nedeľnom zápase číslo tri zo série proti Caroline nepáčilo, ako ho krosčekoval hviezdny útočník hostí Sebastian Aho do oblasti hrudného koša. Rozhodol sa mu to oplatiť. Dostal za to dve trestné minúty (čo mnohým fanúšikom Hurricanes nestačilo) a bonusom bolo, že počas oslabenia sa jeho tímu podarilo zvýšiť vedenie v zápase na 3:0. Nakoniec vyhral 8:4.

03. 05. 2023 - Tím New Jersey Devils zverejnil video, na ktorom zachytáva reakcie slovenského útočníka Tomáša Tatara. Tomu dali mikrofón v tom správnom zápase - zápas číslo 7 zo série prvého kola play-off proti Rangers, v ktorom pomohol k výhre aj jedným gólom.

02. 05. 2023 - Slovenský útočník Tomáš Tatar v prvých šiestich zápasoch tohtoročného play-off nebodoval a od 25. mája 2021 ťahal v play-off osemzápasové suchoty. Tie ukončil v ten správny čas – v siedmom zápase série medzi New Jersey a Rangers, v ktorom zvyšoval na 2:0. Nakoniec pomohol k výhre 4:0 i postupu do druhého kola, v ktorom Devils narazia na Hurricanes.

Sumár zápasu: Je rozhodnuté: Tatar sa prebudil, zápas o všetko skončil

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Devils Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron a Jiří Bicek.

Reklama

O tíme v kocke

New Jersey Devils

Vznik: 1974/1982
Aréna: Prudential Center (kapacita: 17 615)
Adresa: New Jersey Devils, P.O. Box 504 , East Rutherford, NJ 07073
Oficiálny web: www.newjerseydevils.com
Farma(AHL): Albany Devils
Najväčšie úspechy: 3x Stanley Cup (1995, 2000, 2003)
Vyradené čísla: 3 (K.Daneyko), 4 (S.Stevens), 26 (P.Eliáš), 27 (S.Niedermayer), 30 (M.Brodeur), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Peter Šťastný, Zdeno Cíger, Stanislav Gron, Jiří Bicek, Marián Studenič, Tomáš Tatar