Novinky z tímu

18. 04. 2024
Obranca New Jersey Dougie Hamilton vynechal posledných 62 zápasov sezóny pre natrhnutie prsného svalu, s ktorým musel ísť na operáciu. Vo štvrtok však povedal, že by bol schopný vrátiť sa do akcie, ak by Devils postúpili do play-off. „Korčuľoval som a podobne, pričom plánom bolo cieliť play-off. Nanešťastie však takú príležitosť mať nebudeme,“ poznamenal.

08. 04. 2024
Útočník New Jersey Curtis Lazar by mohol vynechať zvyšok sezóny pre zranenie hornej časti tela, ktoré utrpel v sobotnom zápase proti Ottawe. „Nie je na tom skvelo. Neviem, či ho ešte uvidíme v zvyšku sezóny,“ poznamenal v nedeľu tréner Travis Green. Devils odohrajú v základnej časti už len štyri stretnutia a majú minimálnu šancu na postup do play-off.

03. 04. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec bol v tretej tretine nútený opustiť utorkový zápas New Jersey proti Pittsburghu po tom, čo ho na mantinel nebezpečne narazil Jevgenij Malkin. Dobrou správou však bolo, že sa rodák z Liptovského Mikuláša neskôr ešte vrátil do akcie a nakoniec vynechal len jedno striedanie. Pri prehre 3:6 odohral 18 a štvrť minúty s dvoma mínusovými bodmi. Malkin dostal za zákrok menší trest za narazenie.

25. 03. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec si v nedeľnom zápase New Jersey proti Islanders ukončil päťzápasovú sériu bez bodu, aby pomohol k výhre 4:0. V siedmej minúte druhej tretiny prihrával Alexandrovi Holtzovi na gól po tom, čo predviedol skvelú prácu pri mantineli, aby získal puk od kapitána New Yorku Andersa Leeho. Pre Nemca to bol 19. bod (3+16) v sezóne, v ktorej odohral 50 zápasov.

17. 03. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec si v sobotnom zápase New Jersey proti Arizone vyskúšal pozíciu brankára. V samom závere zápasu, keď sa Devils snažili urobiť niečo so stavom 1:3 odvolaním brankára, bol nútený rodák z Liptovského Mikuláša postaviť sa pri útoku Coyotes do brány. A predviedol v nej aj jeden úspešný zákrok:

15. 03. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec prispel k štvrtkovej výhre New Jersey 6:2 nad Dallasom aj jednou asistenciou. Bodoval tak v druhom zápase po sebe, čo sa mu naposledy podarilo 27. januára a 6. februára. Po 44 zápasoch má na konte 18 bodov (3+15).

12. 03. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec strelil v pondelok svoj tretí gól v sezóne a prvý od 5. januára. Do čierneho sa trafil v ikonickej Madison Square Garden, aby v 58. minúte vrátil Devils do hry znížením na 1:2. Nakoniec však domáci Rangers vyhrali 3:1. Nemec si opäť zahral dosýta, keď na ľade strávil 22 a pol minúty.

02. 03. 2024
Dimitri Filipovic z PDOcast v piatok ponúkol pekný zostrih akcií Šimona Nemca, ktoré dokazujú talent slovenského obrancu New Jersey, jeho schopnosti v útoku i obrane a to, že už teraz je ako nahrávač na najvyššej úrovni medzi lepšími hráčmi:

24. 02. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec sa zapísal do bodovania na konci druhej tretiny sobotného zápasu New Jersey proti Montrealu. Jeho strelu dorazil do brány Ondrej Palát, ktorý vyrovnal stav na 2:2. Pre Nemca, ktorý nastúpil na svoj 36. zápas v NHL, išlo o 14. asistenciu a 16. bod v tejto sezóne.

22. 02. 2024
New Jersey povolalo z Uticy (AHL) brankára Isaaca Poultera a poslalo opačným smerom brankára Akiru Schmida. Poulter, ktorý podpísal 15. februára s Devils dvojročný dvojcestný kontrakt, sa k tímu pripojil už na stredajšom tréningu. Dvadsaťdvaročný nedraftovaný Kanaďan má v nižšej lige bilanciu 14-7-1 s 90,8% úspešnosťou zákrokov.

21. 02. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec po peknej práci v útočnom pásme prihrával Alexandrovi Holtzovi na góly, ktorým New Jersey vyrovnalo stav zápasu proti Washingtonu na 1:1. Rodák z Liptovského Mikuláša si svojou 13. asistenciou v sezóne ukončil šesťzápasové suchoty. „Absurdná vec od 20-ročného Šimona Nemca,“ okomentovali moment Devils Army Blog. Amanda Steinová vyzdvihla celé mladíkovi striedanie: „To bolo striedanie od Nemca. Holtza bez námahy poslal hore rozohrávkou a potom tá jeho práca pri mantineli. Využil svoju inteligenciu, aby sa zbavil Oshieho a puk poslal okolo neho, potom našiel Holtza krížnou prihrávkou.“

20. 02. 2024
Tím New Jersey Devils by mohol v utorkovom zápase proti Washingtonu privítať naspäť v zostave obrancu Jonasa Siegenthalera, ktorý absolvoval v pondelok kompletný tréning po boku Šimona Nemca v prvom páre. O jeho štarte sa rozhodne v deň zápasu. Obranca John Marino netrénoval pre chorobu, ale do Washingtonu pocestuje. Tiež sa o jeho štarte rozhodne až pred zápasom.

13. 02. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec predviedol v pondelkovom zápase New Jersey proti Seattlu peknú akciu, keď od vlastnej brány prenikol celým klziskom až k súperovej bráne, kde sa dostal k zakončeniu. Celej akcii chýbala už len gólová bodka. Nemec síce v pondelok nakoniec nebodoval, ale mohol sa tešiť z výhry 3:1.

09. 02. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec neváha s bránením seba ani svojich spoluhráčov. Dokázal to vo štvrtkovom zápase New Jersey proti Calgary, kedy dozrel na gólmana Vítka Vaněčka:

Nemec bol aj na počiatku otváracieho gólu zápasu, hoci bod za to nezískal, jeho obranný zákrok proti Mangiapanemu viedol k protiútoku, z ktorého skóroval Ondřej palát:

07. 02. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec v úvode prvej tretiny utorkového zápasu New Jersey proti Coloradu vystrelil na bránu a puk usmernil Chris Tierney, ktorý svojím prvým gólom v drese Devils vyrovnal stav zápasu na 1:1 len 42 sekúnd po tom, čo skóre otvoril Mikko Rantanen. New Jersey nakoniec vyhralo 5:3 a Nemec si svoje bodové konto rozšíril na 14 bodov (2+12 v 27 dueloch). Bodoval pritom v druhom zápase po sebe.

Sumár noci nájdete TU.

06. 02. 2024
Hviezdny center Jack Hughes sa v pondelok zapojil do tréningu tímu New Jersey Devils, ale na sebe mal len dres zakazujúci kontakty a rotoval v štvrtej formácii. Hughes nehral od 5. januára pre zranenie hornej časti tela a zdá sa, že v utorok proti Coloradu hrať ešte nebude.

28. 01. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec zaznamenal pri sobotnej prehre New Jersey 3:6 s Tampou Bay svoj 13. bod v sezóne i kariére, keď v závere tretej tretiny asistoval pri góle Tylera Toffoliho na 3:4, ktorý zdramatizoval zápas. Lightning následne strelili dva góly do prázdnej brány a zvrat sa nekonal. Nemec zaznamenal v posledných šiestich zápasoch päť bodov (0+5). Po 26 dueloch ročníka má vďaka dvom gólom a 11 asistenciám priemer pol bodu na zápas.

26. 01. 2024
Útočník Ondřej Palát sa vo štvrtkovom zápase proti Caroline vrátil do zostavy New Jersey po tom, čo vynechal desať zápasov pre zranenie dolnej časti tela. Pri prehre 2:3 odohral skoro 14 a pol minúty so ziskom mínusového bodu. Devils vo štvrtok tiež zapísali na listinu zranených hráčov s retroaktívnou platnosťou k 5. januára Jacka Hughesa a presunuli na listinu dlhodobo zranených hráčov Dougieho Hamiltona.

24. 01. 2024
Generálny manažér tímu New Jersey Devils Tom Fitzgerald v utorok uviedol, že center Jack Hughes príde na zápas hviezd do Toronta a bude si na špeciálnom drafte vyberať svoj tím, ale ešte nie je známe, či sa v exhibícii predstaví aj na ľade. Hughes absentuje od 5. januára pre zranenie hornej časti tela. Zápas hviezd sa koná 1. až 3. februára.

23. 01. 2024
Slovenský obranca Šimon Nemec zaznamenal dve prihrávky pri víťazstve New Jersey 6:5 po predĺžení nad Vegas, ale v pondelok zažil aj jeden nepríjemný moment. Tvrdo do neho zozadu narazil Brett Howden a následne skončil na ľade. Pozornosť mu musel venovať aj zdravotník, ale nakoniec sa postavil na vlastné sám a odkorčuľoval na striedačku. Incident vystrašil, ale rodák z Liptovského Mikuláša naskočil do hry hneď v nasledujúcom striedaní a zápas dohral.

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_num_rows() in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php:4 Stack trace: #0 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/obsah.php(216): include() #1 /www/s/l/u4131/public_html/_sub/devils/index.php(199): include('/www/s/l/u4131/...') #2 {main} thrown in /www/s/l/u4131/public_html/_sub/_teams/listovanie.php on line 4