Dnes je 17. 2. 2020, 04:39. Meniny má Miloslava.

Anaheim podpísal zmluvu s jeho najtrestanejším hráčom v sezóne
Publikované: 16. 02. 2020
Tím Anaheim Ducks v sobotu oznámil, že si upísal kanadského útočníka Nicolasa Deslauriersa na ďalšie dve sezóny. V tej aktuálnej patrí k najtvrdším hráčom kalifornského mužstva.

Dvadsaťosemročný ľavý krídelník podpísal s Duks dvojročnú zmluvu v celkovej hodnote dva milióny amerických dolárov. V ročníkoch 2020/21 a 2021/22 tak zarobí rovný milión, čo je o 50 000 dolárov viac ako dostáva teraz. V lete sa mohol stať neobmedzeným voľným hráčom.

Deslauriers strelil dva góly a pridal päť asistencií v 45 zápasoch jeho prvej sezóny v Anaheime. Prišiel doň výmenou z Montrealu na vlaňajšom drafte. Je lídrom tímu s 80 trestnými minútami a druhý so 108 bodyčekmi. V počte trestných minút si už vytvoril nové osobné maximum.

Takmer stokilový a vyše 190 centimetrov vysoký rodák z Quebecu absolvoval v NHL už 362 zápasov základnej časti v dresoch Ducks, Canadiens a Buffala Sabres so ziskom 56 bodov a 343 trestných minút. Draftoval ho však tím Los Angeles Kings v roku 2009 z 84. miesta.
Zápas nedohrali: Bouwmeester skolaboval na striedačke + video
Publikované: 12. 02. 2020
Nepríjemný moment zažili všetci, čo sledovali zápas medzi Anaheimom a St. Louis. Osem minút pred koncom prvej tretiny skolaboval na striedačke skúsený obranca Jay Bouwmeester. Vyústilo to až k prerušeniu zápasu a jeho nedohraniu.

Tridsaťšesťročný veterán sa naťahoval na striedačke po fľaške s vodou a následne sa zrútil. Jeho spoluhráči Alex Pietrangelo a Vince Dunna na to upozornili, rozhodcovia prerušili hru a na scénu prišli zdravotníci.

Bouwmeester bol zo striedačky prenesený na nosidlá, z ktorých putoval rovno do sanitky a následne do miestnej nemocnice. Tím neskôr informoval, že išlo o srdcový kolaps a že jeho hráč je už stabilizovaný a hýbe všetkými končatinami.

Viac informácií o jeho stave tím prinesie v stredu.

Zápas NHL odložila zatiaľ na neurčito. Náhradný termín jeho dohrania určí v blízkej budúcnosti.

Gibson má špeciálnu masku: Na počesť Bryanta a obetí nehody helikoptéry
Publikované: 01. 02. 2020
Brankár tímu Anaheim Ducks, John Gibson, mal na seba v piatkovom domácom zápase proti Tampe Bay novú masku, ktorou sa snažil uctiť pamiatku Kobeho Bryanta a ostatných obetí nedávnej nehody helikoptéry.

Gibsonovi masku vytvorila firma Shell Shock Designs. Na hornej časti je logo Ducks, po bokoch sú dve čísla, ktoré legendárny basketbalista nosil – 8 a 24. Nad nimi je silueta Los Angeles a hviezdičky pripomínajúce majstrovské tituly tímu NBA Los Angeles Lakers, ku ktorým prispel aj Bryant, ako aj jeho 81-bodový večer.

Na zadnej časti je silueta Bryanta s jeho rukou okolo svojej 13-ročnej dcéri Gianny, ktorá tiež zomrela pri nešťastí. Nad hlavami oboch je svätožiara a v ich okolí mená ostatných obetí.

Mini prestavba Ducks nefunguje: Chceli sme byť vyššie, tvrdí Murray
Publikované: 13. 01. 2020
Vedenie Anaheimu pristúpilo k tejto sezóne s vierou, že tím nemusí absolvovať kompletnú prestavbu, pretože rokmi zozbieral dostatok talentu pre začiatok budovania mužstva, ktoré bude opäť konkurencieschopné aj v bojoch o Stanleyho pohár.

Medzi mladíkmi nebol hráč, ktorý vytŕčal ako ten, okolo ktorého by sa budovalo mužstvo, ale očakávalo sa, že viacerí z nich budú časom začnú zohrávať čoraz väčšiu roľu v tíme a pozdvihnú ho. Nikto nečakal, že to bude ľahké, ale nikto ani nečakal, že Ducks budú v strede sezóny na dne Západnej konferencie.

„Aby som bol úprimný, neviem, kde skončíme. Myslím si, že keď sa pozriete na našu bilanciu, tak verím, že by sme mali byť na tom lepšie. Nehovorím, že by sme mali byť na postupovej priečke, ale určite by sme mali mať o päť alebo šesť výhier viac,“ povedal tréner Dallas Eakins.

Generálny manažér Bob Murray dúfal, že jeho tím bude v tomto bode sezóny v tabuľke o niečo vyššie – v boji o divokú kartu. „Káčeri“ sú však druhým najhorším tímom v strieľaní gólov a ich presilovka je tretia najhoršia.

V najlepšom prípade sa hráči vyburcujú k zlepšeniu a nakoniec mladíci získajú skúsenosti, ktoré im pomôžu z dlhodobého pohľadu. V najhoršom prípade to bude pre Ducks stratený ročník a Murray začne pred 24. februárom rozpredávať hráčov.

„Dostávam sa do bodu, v ktorom už nebudem mať žiadnu voľbu. Dostávame sa tam. Na začiatku sezóny som mužstvu povedal, že oni budú diktovať to, čo urobím ja v tomto čase ročníka. Niekoľkým z nich som to pripomenul asi pred mesiacom,“ povedal Murray.

„Jasne mi ukazujú, ktorým smerom chcú, aby som sa ubral. Robia to hlasno a jasne. Nemyslel som si, že by sme to tu museli úplne prekopať a stále si nemyslím, že to musíme urobiť. S niektorými vecami však budem musieť zájsť asi ďalej, ako som si myslel.“
Tampa získala v menšej výmene s Ducks obrancu. Vzdala sa útočníka
Publikované: 31. 12. 2019
Tím Tampa Bay Lightning získal v menšej výmene s tímom Anaheim Ducks obrancu Patricka Sieloffa za útočníka Chrisa Muellera.

Sieloff odohral v tejto sezóne 19 zápasov za San Diego v nižšej AHL. Strelil v nich jeden gól. Dvadsaťpäťročný Američan si v minulosti zahral dva zápasy v NHL – po jednom v dresoch Calgary a Ottawy. V oboch strelil gól.

Mueller strelil 11 gólov a pridal 12 asistencií v 31 zápasoch, ktoré v tomto ročníku odohral za Syracuse. V 30 rokoch má za sebou už aj 53 zápasov NHL v dresoch Nashvillu, Dallasu a Rangers. Pripísal si v nich 10 bodov (3+7).

Novinky z tímu

26. 10. 2019 - Tím Anaheim Ducks vylúčil, že by útočník Ondřej Kaše (horná časť tela) a obranca Josh Manson (dolná časť tela) mohli nastúpiť v dvoch víkendových dueloch proti Coloradu a Vegas. Stav oboch sa bude posudzovať na dennej báze. Obaja sa zranili vo štvrtok. Kaše doteraz zaznamenal 5 bodov (1+4) v 11 zápasoch. Manson v rovnakej porcii duelov nazbieral tri asistencie.
15. 10. 2019 - Mladý útočník Sam Steel vynechal štyri zápasy pre zranenie strednej časti tela, ale v pondelok bol späť v zostave Anaheimu. Proti Bostonu odohral 14 minút a pripísal si mínusový bod, ako aj dve trestné minúty. Dvadsaťjedenročný Kanaďan nastúpil predtým len v otváracom zápase sezóny, v ktorom tiež nebodoval.
07. 10. 2019 - Center Benoit-Olivier Groulx podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s tímom Anaheim Ducks, ktorý ho draftoval v roku 2018 z celkového 54. miesta. Devätnásťročný rodák z quebeckého Gatineau pôsobí od sezóny 2016/17 v tíme Halifax Mooseheads z juniorskej QMJHL. V minulom ročníku nazbieral 80 bodov (31+49) v 65 dueloch, v tomto ročníku zatiaľ odohral tri zápasy so ziskom dvoch gólov a asistencie.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.