Dnes je 29. 3. 2024, 02:42. Meniny má Miroslav.

Aj bez draftu: Suchánek podpísal zmluvu v NHL
Publikované: 22. 03. 2024
Dvaja nedraftovaní hráči podpísali vo štvrtok v NHL trojročné nováčikovské zmluvy – brankár Tomáš Suchánek s tímom Anaheim Ducks a krídelník James Stefan s tímom Edmonton Oilers.

Suchánek si už v tejto sezóne vyskúšal organizáciu Ducks, keď chytal v 20 zápasoch nižšej AHL v drese San Diega. Dosiahol v nich bilanciu 12-6-3 s 91,9% úspešnosťou zákrokov. Dvadsaťročný rodák z českého Olomouca odchytal aj osem duelov ECHL. V drese Tulsy mal bilanciu 3-5-0 a 90,6% úspešnosť zákrokov.

Stefan pôsobil v posledných sezónach v juniorskej WHL, kde obliekal dres Portlandu. Dvadsaťročný rodák z Kalifornie nazbieral v 64 stretnutiach aktuálnej sezóny 99 bodov za 48 gólov a 51 asistencií.
Zlá správa: Anaheim priniesol nemilú novinku o Regendovi
Publikované: 18. 03. 2024
Tím Anaheim Ducks v pondelok oznámil, že poslal slovenského útočníka Pavla Regendu naspäť do tímu San Diego Gulls z nižšej AHL.

Regenda odohral v tejto sezóne za prvý tím päť zápasov, v ktorých zaznamenal jeden mínusový bod a dve trestné minúty.

Dvadsaťštyriročný rodák z Michaloviec tiež odohral 39 zápasov za záložný tím. V nich strelil 16 gólov a pridal 13 asistencií.

Regenda nebol nikdy draftovaný, ale Ducks s ním podpísali dvojročnú zmluvu pred minulým ročníkom. V ňom odohral aj 14 zápasov NHL so ziskom gólu a dvoch asistencií.
Brankárska hviezda musela ísť pod sprchy. Chcela sa pobiť s českým kolegom + video
Publikované: 13. 03. 2024
Brankár tímu Anaheim Ducks, John Gibson, bol v tretej tretine utorkového zápasu proti tímu Chicago Blackhawks vylúčený do konca zápasu po tom, čo sa zapojil do šarvátky s ambíciou pobiť sa s brankárom Petrom Mrázkom.

Gibson prekorčuľoval celým klziskom po tom, čo medzi Radkom Gudasom a MacKenziem Entwistlem došlo k potýčke, ktorá sa preniesla aj do ostatných hráčov. Mrázek sa v nej snažil odtiahnuť jedného zo súperov. Gibsona však naštartovala až jeho neskoršia snaha vstúpiť medzi Gudasa a Entwistleho.

Brankári nemajú povolené prekročiť červenú čiaru, a tak rozhodcovia poslali Gibsona pod sprchy. Dokopy rozdali deväť trestov. Blackhawks v tom čase viedli 6:2 a nakoniec vyhrali 7:2.
Skvelé správy sú potvrdené: Regenda bol povolaný do NHL
Publikované: 12. 03. 2024
Mohol by slovenský útočník Pavol Regenda dostať ďalšiu šancu v NHL už čoskoro? Ak sa potvrdí transakcia z oficiálnej stránky AHL, mohlo by to byť už dnes.

Na zozname transakcií AHL je k 11. marcu priradený aj Regenda, ktorého mal povolať do prvého tímu Anaheim. Ducks však o jeho povolaní neinformovali. Ak by k povolaniu naozaj došlo, Ducks by jednoducho mohli o ňom informovať v utorok, kedy sa predstavia na ľade Chicaga.

Regenda bol prvýkrát v sezóne povolaný do NHL 6. marca, ale už o dva dni neskôr sa vrátil do San Diega. Medzitým odohral 12 a štvrť minúty s jednou strelou na bránu proti Ottawe.

Dvadsaťštyriročný rodák z Michaloviec odohral v minulej sezóne za Anaheim 14 zápasov so ziskom gólov, dvoch asistencií, troch „mínusiek“ a štyroch trestných minút. V tejto sezóne AHL si vytvoril nové osobné maximá so 16 gólmi, 13 asistenciami i 29 bodmi, pričom odohral o 11 zápasov menej ako vlani (39).

DOPLNENÉ: Tím Anaheim Ducks v utorok potvrdil, že povolal Pavla Regendu do prvého tímu.
Kufre si nakoniec v piatok nebalil len jeden Slovák
Publikované: 09. 03. 2024
Z prvého tímu do záložného neputoval nakoniec v piatok len obranca Patrik Koch. Tím Anaheim Ducks vrátil do San Diega z nižšej AHL útočníka Pavla Regendu.

Dvadsaťštyriročný michalovský rodák bol povolaný do prvého tímu Ducks v stredu a zahral si aj vo večernom zápase proti Ottawe. Pri sezónnej premiére strávil na ľade 12 a štvrť minúty s jednou strelou na bránu, jedným blokom, dvoma bodyčekmi a dvoma vybojovanými pukmi. Nebodoval, ale tešil sa z výhry 2:1.

Regenda hrával pred povolaním v tomto ročníku výhradne za San Diego v AHL. V 38 zápasoch si vytvoril nové osobné maximá so 16 gólmi, 13 asistenciami i 29 bodmi. V minulej sezóne absolvoval v NHL 14 zápasov so ziskom gólu a dvoch asistencií.

Novinky z tímu

24. 03. 2024 - Útočník Leo Carlsson sa v sobotu vrátil do tréningového procesu dva dni po tom, čo v zápase Anaheimu proti Chicagu utrpel zranenie dolnej časti tela pri kolízii „koleno na koleno“ s obrancom Alexom Vlasicom. „Je to len boľavé. Nie je to nič vážne, vyzeralo to horšie, ako to bolo, takže je to fajn. Našťastie,“ povedal švédsky mladík po tréningu.
18. 03. 2024 - Do zostavy Anaheimu sa v nedeľnom zápase proti St. Louis vrátili útočníci Leo Carlson, ktorý vynechal osem zápasov pre otras mozgu, a Max Jones, ktorý vynechal tri zápasy pre chorobu. Jones pri prehre 2:4 nebodoval, Carlson zaznamenal asistenciu.
15. 03. 2024 - Slovenský útočník Pavol Regenda v úvode tretej tretiny prekonal Marc-Andre Fleuryho, aby sa tešil z prvého gólu v tejto sezóne. radosť však netrvalo dlho a rozhodcovia gól po trénerskej výzve neuznali pre predchádzajúce postavenie mimo hry. Anaheim tak prišiel o kontaktný gól a nakoniec prehral s Minnesotou 0:2. Regenda v dueli odohral necelých 12 minút s „mínuskou“, dvoma strelami a troma bodyčekmi.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.