SlovakNHL.sk
Dnes je 30. 3. 2023, 10:14. Meniny má Vieroslava.

Najnovšie články

Mohli by sa Flames pokúsiť o výmenu Kadriho?
Publikované: 29. 03. 2023
Vzhľadom na trápenie tímu Calgary Flames a frustráciu, ktorá by mohla existovať u Nazema Kadriho pre jeho vzťah s trénerom Darrylom Sutterom, sa ponúka otázka, či sa kanadský tím nepokúsi v lete o výmenu svojej minuloročnej posily.

Kadri síce nie je taký produktívny, ako mnohí čakali, no Eric Duchastchek z The Athletic si nemyslí, že sme ešte prišli do bodu, kedy by bola jeho výmena na programe dňa.

Podľa neho je typické pre najdrahších voľných hráčov, že v prvej sezóne v novom tíme nie sú až takí produktívni a že aj Kadri potreboval tento ročník na to, aby si viac zvykol na nový klub.

„Toto je často typické pre drahých voľných hráčov v ich prvom roku v novom tíme – nenapĺňajú očakávania spojené s lukratívnym kontraktom. Často však ukazujú v druhom roku lepšie výsledky,“ poznamenal Duchastchek.

Ďalšou komplikáciou v možnej výmene je plná klauzula o nevymeniteľnosti v hráčovej zmluve.

Kadri v tejto sezóne odohral 75 zápasov so ziskom 23 gólov a 28 asistencií.
Prečo by mali Flames vyhodiť Suttera? A prečo by si ho mali ponechať?
Publikované: 27. 03. 2023
Táto sezóna je jednou z najviac frustrujúcich v histórii tímu Calgary Flames. Do sezóny vstupoval so štvrtými najvyššími šancami na zisk Stanleyho pohára a fanúšikovia boli optimistickí. Aktuálne to však vyzerá tak, že „Plamene“ budú bez play-off.

Jednou z osôb, ktoré sú za túto sezónu vinené, je hlavný tréner Darryl Sutter.

„To neznamená, že táto sezóna je celá na jeho pleciach. Určite nie. No, zohral významnú úlohu v tom, ako sa to vyvinulo,“ skonštatoval Robert Munnich z Flames Nation, ktorý sa následne zaoberal dôvodmi, prečo Suttera pri kormidelne ponechať i dôvodmi, prečo ho vyhodiť.

Dôvody, prečo by si Flames mali udržať Suttera

Taktika – veľkými dôvodmi úspešnej kariéry Suttera sú jeho chápanie hokeja a jeho taktiky. Jeho systém funguje. V tejto sezóne skôr dopláca na to, že jeho hráči nedokážu vytvárať vysoko nebezpečné šance. A to viac súvisí s úrovňou talentu, ako s trénerovým systémom.

Prvky, ktoré sú mimo kontroly Suttera – Flames mali v tejto sezóne aj veľa smoly. Často sa týkala zakončenia, či už sa netrafila odkryte brána alebo puky skončili na bránkovej konštrukcii. Problémom je aj bránkovisko, ktorého tandem patrí medzi najhoršie v lige v úspešnosti zákrokov. Toto hlavný tréner zmeniť nedokáže.

Konštrukcia zostavy – na to, aby ste mali úspech v NHL, musíte mať v zostave elitný talent. V minulej sezóne malo pod Sutterom 14 hráčov svoje najlepšie sezóny v kariére, najmä vďaka Johnnymu Gaudreauovi a Matthewovi Tkachukovi. Tí však tímu chýbajú viac, ako sa čakalo, kým Jonathan Huberdeau zaostal za očakávaniami. Flames majú v zostave dosť dobrých hráčov, no chýbajú im skutočne elitní hokejisti.

Minulosť Flames pri vyhadzovaní trénerov – za 43 rokov histórie klubu boli len dvaja tréneri, ktorí na lavičke vydržali viac ako tri sezóny – Bob Johnson a Bob Hartley. Sú tu teda pochybnosti, či Flames nájdu trénera, ktorý dokáže byť úspešnejší dlhodobo.

Nová zmluva – Sutter podpísal na začiatku sezóny novú dvojročnú zmluvu, takže mu tím bude musieť v ďalších dvoch rokoch poskytovať plat, či už by bol na lavičke alebo nie. Majitelia by tak nemuseli chcieť mrhať peniazmi.

Dôvody, prečo by Flames mali Suttera vyhodiť

Vzťah s hráčmi a manažmentom – hlavným dôvodom, prečo by mal byť vyhodený, je negatívna atmosféra, ktorú v tejto sezóne umocnil v kabíne. Rozprávalo sa o nej často a miestne média poukazovali aj na to, že Sutter a generálny manažér nie sú na rovnakej stránke. S trénerom vraj nie sú spokojní Nazem Kadri či Jonathan Huberdeau, no rovnako by sa mohli cítiť aj ďalší hráči.

Rozhodnutia o zostave – v tejto sezóne urobil kormidelník viacero rozhodnutí týkajúcich sa zostavy, ktoré vyvolali údiv a Munnich si myslí, že Flames nevyužívajú v tejto sezóne svoju najoptimálnejšiu zostavu. To ich mohlo stáť niekoľko bodov do tabuľky.

Komunikácia s médiami – Sutter je známy pre svoje svojrázne a strohé vyjadrenia, no v tejto sezóne to povýšil na novú úroveň. Nevyberavo sa vyjadroval aj v súvislosti so svojimi zverencami, čo jeho vzťahu s nimi neprospelo.
Frustrácia rastie. Bude mať Ružička v budúcej sezóne nového trénera?
Publikované: 22. 03. 2023
Tím Calgary Flames vstupoval do tejto sezóny s veľkými očakávaniami a mnohí fanúšikovia dokonca verili, že bol na správnej ceste za ziskom Stanleyho pohára. Nakoniec je však pre nich tento ročník sklamaním.

Klub v lete síce prišiel o Johnnyho Gaudreaua a Matthew Tkachuka, no nádeje zvýšili príchody MacKenzieho Weegara, Jonathan Huberdeaua či Nazema Kadriho. Klub má momentálne bilanciu 32-25-15 a na play-off stráca štyri body. Stále teda nádej nezomrela, no nálada v klube by nemusela byť práve najlepšia.

„Frustrácia je evidentná počas celej sezóny a už sa hovorilo o niekoľkých konfliktoch medzi Huberdeauom a hlavným trénerom Darrylom Sutterom, ktoré nedávno nabrali na obrátkach, keď Huberdeauov agent Allan Walsh vyzval na Twitteri skúseného kormidelníka. Dosť sa šepká aj o niekoľkých iných hráčov, ktorí už sú unavení zo Sutterovho vyčíňania a podľa noviniek by sa k nim malo pridať aj meno Kadriho,“ poznamenal Colton Pankiw.

Kadri bol v sobotnom zápase proti Dallasu posadený na striedačku, čo bolo podľa Pankiwa ťažko odôvodniť, keďže tridsaťjedenročný útočník patrí medzi najlepších hráčov tímu, ktorý bojuje o play-off. Aj keď v poslednom čase nehrá tak, ako by mohol.

K situácii sa vyjadril aj Elliotte Friedman: „Počul som, že Kadri je veľmi vokálny o tom, čo vidí, že sa deje v Calgary a prečo nejdú na všetky valce. Bol veľmi strohý, pokiaľ išlo o komunikáciu medzi hráčmi a trénerom. Preto sa stavím, že nejaká frustrácia vykypela v sobotnom zápase. Som zvedavý, kam to všetko povedie.“

Sutter získal v minulej sezóne Cenu Jacka Adamsa a pred touto sezónou podpísal nový dvojročný kontrakt, ktorý začne platiť až od budúcej sezóny. Napriek tomu je však jeho budúcnosť v tíme otázna.

„Hoci by sa majitelia určite nechceli rozlúčiť s trénerom, ktorému budú dlžiť peniaze, faktom je, že počúvame o tom, ako Huberdeau a Kadri nie sú jeho priaznivcami. Vzhľadom k tomu, že títo dvaja len nedávno podpísali zmluvy v súhrnnej hodnote 133 miliónov amerických dolárov, si musíte myslieť, že lojalita bude v tejto situácii smerovať k hráčom. Možno sa veci dajú napraviť počas leta, ale v tomto bode sa zdá, že je tu možnosť, že Flames budú vstupovať do sezóny 2023/24 s novým hlavným trénerom,“ skonštatoval Pankiw.
Ružička sa dočkal návratu do akcie! Jedna séria skončila, druhá nie
Publikované: 17. 03. 2023
Po takmer mesiaci sa slovenský útočník Adam Ružička dočkal návratu do akcie. V základnej zostave Calgary Flames sme ho videli vo štvrtkovom zápase proti Vegas Golden Knights, ktorý skončil víťazstvom „Plameňov“ 7:2.


Ružička, ktorý sedel na tribúne v predošlých 11 zápasoch v sérii, nastúpil do zápasu v treťom útoku po boku Nicka Ritchieho a Dillona Dubeho. Do bodovania sa nezapísal, ale odohral slušných 12 minút a 45 sekúnd. Pripísal si mínusový bod, dve strely, dva bodyčeky a vyhral tri vhadzovania z piatich.

Dvadsaťtriročný rodák z Bratislavy nebodoval v 17. zápase po sebe. V tejto sezóne odohral 42 zápasov, v ktorých zaznamenal šesť gólov a 14 asistencií. Naposledy bodoval ešte 23. decembra, keď zaznamenal asistenciu pri výhre nad Anaheimom.
Dostane Ružička ešte šancu? Pankiw: Všetci vieme, aký tvrdohlavý vie Sutter byť
Publikované: 16. 03. 2023
Slovenský útočník Adam Ružička trpezlivo čaká na svoju ďalšiu príležitosť v drese tímu Calgary Flames. Dostane ju ešte od trénera Darryla Suttera v tejto sezóne? Touto otázkou sa zaoberal Colton Pankiw z The Hockey Writers.

Ružička mal skvelý koniec minulého kalendárneho roka, keď v prvých 25 zápasoch sezóny vyprodukoval 20 bodov. Následne však hrával v štvrtom útoku a začal vysedávať aj na tribúne. Nehral v posledných 11 zápasoch.

„Po fantastickom štarte sezóny Ružička vychladol veľkým spôsobom. V posledných 16 odohraných zápasoch nezaznamenal ani jeden bod, čím sľubný ročník premenil na frustrujúci ročník,“ poznamenal Pankiw.

„Či to bolo jednoducho stratou formy alebo možno menšími príležitosťami od Darryla Suttera je na diskusiu, ale jedna vec je istá – dvadsaťtriročný hráč by rád dostal druhú šancu.“

Ružička nedávno vyjadril svoju frustráciu z toho, že od 27. januára odohral len štyri zápasy. Rád by tímu pomohol v boji o play-off. Flames na postupovú pozíciu strácajú päť bodov a v základnej časti odohrajú už ešte 14 zápasov. Dostane v nich bratislavský rodák ďalšiu šancu?

„Či tá príležitosť príde v tejto sezóne alebo nie zostáva otvorené. Pri 14 zostávajúcich zápasoch by si človek vedel predstaviť, že ďalšiu šancu dostane, ale všetci vieme, aký tvrdohlavý Sutter dokáže byť, keď príde na mladších hráčov. Bez ohľadu na to však slovenský útočník zostáva dôležitou súčasťou tímu pre budúcnosť,“ skonštatoval Pankiw.
 

Posledný zápas

28. 03. 2023
CGY 
-
 LAK

2:1

(2:1, 0:0, 0:0)

Nasledujúci zápas

VAN 
-
 CGY
31. 03. 2023 -

Novinky z tímu

22. 03. 2023 - Calgary odohralo utorkový zápas proti Anaheimu bez obrancu Chrisa Taneva, ktorý sa zotavuje zo zranenia hornej časti tela. Závažnosť zranenia nie je známa. Šancu namiesto neho dosal Dennis Gilbert. Tanev odohral v tejto sezóne 61 zápasov so ziskom gólu a 12 asistencií.
17. 02. 2023 - Vo veku 57 rokov zomrel Paul Jerrard, ktorý prehral dlhý boj s rakovinou. Informovala o tom Univerzita Nebrsaka Omaha, v ktorej pracoval od mája 2018 ako asistent trénera. Túto pozíciu zastával aj v troch tímoch NHL – v Colorade (2002/03), Dallas (2011-2013) a naposledy v Calgary (2016-2018). NHL si vyskúšal aj ako hráč, keď ako obranca odohral päť zápasov za tím Minnesota North Stars v ročníku 1988/89. Jeho najväčší hráčsky úspech bol Calderov pohár v ročníku 1996/97, ktorý získal s Hershey.
26. 01. 2023 - Obranca Calgary Chris Tanev vynechá najbližšie dva zápasy pre zranenie hornej časti tela. „Ak pôjde všetko dobre, po prestávke ho budeme mať naspäť,“ poznamenal tréner Darryl Sutter. Tanev nedohral posledný zápas proti Columbusu. V tejto sezóne zaznamenal gól a sedem asistencií v 40 stretnutiach.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Flames Ronald Petrovický a Róbert Dome.

Reklama

O tíme v kocke

Calgary Flames

Vznik: 1972
Aréna: Scotiabank Saddledome (kapacita: 19 289)
Adresa: Scotiabank Saddledome, P. O. Box 1540 Station M, Calgary, Alberta T2P 3B9
Oficiálny web: www.calgaryflames.com
Farma(AHL): Abbotsford Heat
Najväčšie úspechy: Stanley Cup (1989)
Vyradené čísla: 9 (L.McDonald), 12 (J.Iginla), 30 (M.Vernon), 99(W.Gretzky)
Slováci v tíme: Ronald Petrovický, Róbert Dome, Marek Hrivík, Adam Ružička