Dnes je 18. 4. 2024, 13:26. Meniny má Valér.

Pospíšil prvým Slovákom po 15 rokoch s týmto zápisom. V tíme to dokázal naposledy Tkachuk!
Publikované: 15. 04. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil dokázal niečo, čo Slovák v NHL naposledy predviedol v sezóne 2008/09! V tíme Calgary Flames to nevideli od ročníka 2016/17.

Pospíšil síce zaznamenal asistenciu pri nedeľnej výhre 6:5 nad Arizonou, ale boli to dve trestné minúty za hákovanie, ktoré sa postarali o tento zápis.

Zvolenský rodák totiž má na konte po 61 zápasoch tejto sezóny už 101 trestných minút a trojcifernú métu v tomto smere naposledy dosiahol Boris Valábik, ktorý v ročníku 2008/09 nazbieral 132 trestných minút.

Pospíšil sa stal siedmym Slovákom s trojciferným počtom trestných minút a štvrtým útočníkom. Sedemkrát túto métu pokoril Zdeno Chára, trikrát Stan Mikita a raz aj Valábik, Ronald Petrovický, Peter Šťastný, Róbert Švehla a Andrej Meszároš.

V tíme Flames to naposledy dokázal Matthew Tkachuk, ktorý v ročníku 2016/17 nazbieral 105 trestných minút.
Honzek dúfa, že budúci víkend zažije debut v drese Calgary. Sezóna bola ako na hojdačke, tvrdí
Publikované: 14. 04. 2024
Slovenský útočník Samuel Honzek si na svoj prvý zápas v drese Calgary Wranglers z nižšej AHL musí počkať pre zranenie hornej časti tela. Nemalo by však ísť o nič vážne a nádejou je, že stihne posledné dva zápasy tímu v základnej časti.

Honzek pricestoval do Calgary so zranením, ktoré utrpel v play-off WHL. V tejto sezóne mal problém zostať zdravý, čo bolo dôvodom, prečo odohral v drese Vancouveru Giants len 38 zápasov, vrátane piatich duelov play-off.

„Dúfam, že sa týchto zranení v budúcnosti zbavím a budem mať normálnu kariéru bez zranení,“ povedal Honzek pre Postmedia. „Táto sezóna bola celkom ťažká. Začal som so zranením, odohral päť zápasov a odišiel na MS juniorov, takže som bol s tímom dva týždne a potom som odišiel. A potom som sa vrátil a v prvom zápase som sa znova zranil, ale bolo to zranenie, s ktorým som mohol hrať. Nič zlé, ale stále to ovplyvňovalo moju hlavu.“

„Bola to sezóna ako na hojdačke. Povedal by som, že som nebol spokojný s mojimi výkonmi v niektorých zápasoch, ale taký je hokej a musím na tom pracovať. Hlavne v nadchádzajúcom lete sa musím do toho poriadne pustiť.“

Ešte predtým ako začne leto, by chcel trenčiansky rodák pomôcť Wrangers v play-off. Kým Jaden Lipinski a Etienne Morin už za sebou majú debut v AHL, on si bude musieť počkať minimálne do víkendových zápasov v Abbotsforde. Dúfa, že si v posledných dvoch dueloch základnej časti už zahrá.

„Chcem sa len uzdraviť a nakoniec získať moje miesto v zostave,“ poznamenal Honzek, ktorý bol spokojný s tým, ako hral v play-off WHL. „Povedal by som, že som tam odviedol dobrú robotu, resp. hral som lepšie ako v základnej časti. S tým som bol spokojný. Ďalším krokom teraz je, aby som bol tu konzistentný a prinášal to najlepšie v každom tréningu a v každom zápase.“

Aj napriek náročnej sezóne však voľba z prvého kola draftu 2023 nestráca vieru v to, že sa čoskoro stane aj súčasťou prvého tímu Calgary v NHL.

„Verím si a naozaj chcem toto leto na to zatlačiť a zabojovať potom o miesto u Flames. A ak to nedopadne dobre, chcem sa dostať do zostavy Wranglers. Chcem sa len koncentrovať na to, že som tu, a chcem tu zostať aj v budúcom ročníku. Urobím všetko, čo môžem, aby som to dokázal,“ poznamenal Honzek.
Honzek je už v Calgary, ale: Trápi ho zranenie!
Publikované: 12. 04. 2024
Nádejný slovenský útočník Samuel Honzek už pricestoval z Vancouveru do Calgary, kde by sa mal pripojiť k tímu Wranglers z nižšej AHL. Jeho príchod však nejde hladko.

Záložný tím Calgary Flames vo štvrtok informoval, že do mesta už pricestovali spoluhráči z juniorského tímu Giants z WHL, Jaden Lipinski a Honzek.

Kým prvý menovaný podpísal amatérsku skúšobnú zmluvu, trenčiansky rodák má zmluvu s Flames, a tak sa na tomto fronte nemuseli nič riešiť. Nanešťastie, Slováka trápi zranenie hornej časti tela.

Wranglers informovali, že devätnásťročný Honzek utrpel zranenie počas play-off WHL, v ktorom odohral päť zápasov so ziskom dvoch gólov. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze.

Honzek by sa v AHL mohol dočkať profesionálneho debutu v zámorí. Tím do konca základnej časti odohrá ešte tri zápasy – jeden tento týždeň, dva koncom budúceho týždňa. Tím má aj istotu play-off.
Dokázalo to šesť Slovákov, naposledy Valábik: Pospíšil stojí pred trojcifernou métou
Publikované: 11. 04. 2024
Slovenský útočník Martin Pospíšil na seba v zámorí prvýkrát upozornil v sezóne 2017/18, keď hrával ešte v USHL. V 49 zápasoch v drese Sioux City nazbieral až 253 trestných minút. Teraz môže v tomto smere dosiahnuť métu, ktorú Slovák v NHL nedosiahol 15 rokov!

Dvadsaťštyriročný zvolenský rodák bol v utorkovom zápase Calgary proti San Jose vylúčený za narazenie, vďaka čomu množstvo jeho trestných minút v nováčikovskej sezóne stúplo na 99. Už len jedno vylúčenie ho teda delí od trojcifernej méty, ktorú naposledy pokoril obranca Boris Valábik v sezóne 2008/09.

Nitriansky rodák v nej obliekal dres Atlanty a trestné minúty mu stúpali hore aj vďaka bitkám – pobil sa sedemkrát a dokopy nazbieral 132 trestných minút v 55 stretnutiach. Odvtedy až po túto sezónu bolo maximom v počte trestných minút 88, ktoré nazbieral Zdeno Chára v 81 dueloch sezóny 2010/11.

Legendárny „Big Z“ je v počte trestných minút v jednej sezóne slovenským rekordérom, keď ich ešte v drese Islanders vyprodukoval 157 v ročníku 2000/01. Medzi útočníkmi vytvoril rekord Stan Mikita so 154 trestnými minútami v sezóne 1964/65.

Pospíšil sa môže stať siedmym Slovákom s trojciferným počtom trestných minút a štvrtým útočníkom. Sedemkrát túto métu pokoril Chára, trikrát Mikita a raz aj Valábik, Ronald Petrovický, Peter Šťastný, Róbert Švehla a Andrej Meszároš.
Doplnené: Honzek by mal dohrať sezónu v Calgary
Publikované: 10. 04. 2024
Slovenský útočník Samuel Honzek vypadol z bojov o majstrovský titul v juniorskej WHL, ale jeho sezóna by nemusela byť ešte na konci.

Ryan Pike z Flames Nation informoval, že Honzek by mal mať namierené do Calgary, aby sa pripojil k tímu Wranglers z nižšej AHL.

„Už je pod zmluvou – prvý rok jeho nováčikovskej zmluvy sa v tejto sezóne posúva – takže by nepotreboval podpísať skúšobný kontrakt ani nič podobné,“ povedal zámorský novinár.

Devätnásťročný Trenčan bol draftovaný Flames v minulom roku z celkového 16. miesta po sezóne, v ktorej vyprodukoval 56 bodov (23+33) v 43 zápasoch v drese Vancouveru Giants. V tejto sezóne zaznamenal 31 bodov (10+21) v 33 stretnutiach a plnil úlohu kapitána.

DOPLNENÉ: Ďalší zámorský novinár Pat Steinberg potvrdil slová Pikea. Podľa jeho informácií je plánom, že Honzek spolu so spoluhráčom z Giants Jadenom Lipinskim a Eriennem Morinom z QMJHL sa pripoja na zvyšok sezóny k Wranglers. Budú môcť pritom nastúpiť aj v zápasoch play-off.

Novinky z tímu

15. 04. 2024 - Slovenský útočník Martin Pospíšil bodoval v druhom zápase po sebe, aby opäť pomohol Calgary k výhre, tentoraz 6:5 nad Arizonou, keď mal prsty v kontaktnom góle Andreja Kuzmenka na 1:2. Išlo o jeho 15. asistenciu v sezóne a s 23 bodmi sa opäť bodovo dorovnal Tomášovi Tatarovi a pre nižší počet odohraných zápasov (61 vs. 68) ho nahradil na druhom mieste slovenského bodovania.

13. 04. 2024 - Slovenský útočník Martin Pospíšil si ukončil štvorzápasovú séru bez bodu, keď bol v piatkovom zápase Calgary proti Anaheimu súčasťou veľmi peknej akcie. Na konci nej bol v 12. minúte prvej tretiny Nazem Kadri, ktorý po prihrávke zvolenského rodáka zvýšil vedenie na 2:0. Pre Pospíšila išlo o 13. asistecnciu a 21. bod v tejto sezóne. V piatok nastúpil na svoj 60. zápas.

12. 04. 2024 - Slovenský útočník Martin Pospíšil pri štvrtkovej prehre Calgary 1:4 s Los Angeles natiahol svoje bodovú suchoty na štyri zápasy a gólové na päť, no bol veľmi blízko k tomu, aby obe série ukončil. V tretej tretine po zakončení z výhodnej pozície však trafil tyčku. Zámorský novinár Robert Munnich to označil za najväčšiu šancu zápasu na strane Flames.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.