Dnes je 18. 10. 2019, 07:51. Meniny má Lukáš.

Ďalší hráč Vegas porušil antidopingový program
Publikované: 18. 10. 2019
Vedenie NHL vo štvrtok informovalo, že suspendovalo na 20 zápasov bez platu útočníka Valentina Zykova z tímu Vegas Golden Knights. Trest prišiel za porušenie podmienok antidopingového programu.

Generálny manažér George McPhee situáciu vysvetlil tak, že dvadsaťštyriročný Rus užíval doplnky výživy, ktoré neboli tímom odobrené a o ktorých užívaní tím nevedel.

„Sme extrémne sklamaní s tým, do čoho to vyústilo. Program však podporujeme. Nanešťastie, Zykov vedome bral suplementy, bol testovaný pozitívne a je suspendovaný. Suspendáciu schvaľujeme,“ povedal McPhee.

Zykov, ktorý zaznamenal v prvých siedmich dueloch sezóny dve asistencie, sa ospravedlnil rodine, spoluhráčom, fanúšikom i organizácii. Tá sa s niečím podobným vyrovnávala aj vlani, keď rovnaký trest dostal obranca Nate Schmidt.

„Pokiaľ ide o suspendáciu, tak je to rovnaké, ale okolnosti sú úplne iné. V prvom prípade všetky dôkazy naznačujú, že zakázaná látka bola prijatá náhodne alebo nedobrovoľne. V druhom hráč vedome užíval látku bez nášho súhlasu alebo odporúčania. Našich hráčov podporujeme, ale sú to dve odlišné situácie. Pri prvej sme hráča bránili všetkými silami, tu je to jasné,“ dodal McPhee.
Rivalita Sharks s Vegas: Namiesto radosti z gólu mastenica + video
Publikované: 05. 10. 2019
Druhý zápas medzi rivalmi zo San Jose a Las Vegas už dopadol o čosi podobnejšie, ako posledný prípravný duel medzi oboma klubmi. Vrelo to na jeho konci, za rozhodnutého stavu 5:1 pre hosťujúcich „Rytierov“.

Hneď po tom, čo Barclay Goodrov zničil v 55. minúte čisté konto Marc-Andre Fleurymu, sa pustila hromadná šatvátka, ktorú odštartoval domáci Marcus Sorensen, ktorý zozadu poštuchol Nica Hagueho.

Potýčka pokračovala od toho momentu niekoľko minút. V súboji medzi Williamom Karlssonom a Goodrowom bol navyše Deryk Engelland, no sily prišiel vyrovnať Joe Thornton, ktorý Karlssonovi takto „vymasíroval“ rukavicou tvár:

Fleury sa medzitým rozhodol urobiť poriadok na ľade a jednu z hokejok domácich hráčov sa rozhodol darovať divákovi:

Karlsson, Hague, Engelland, Thornton a Goodrow dostali 10-minútové osobné tresty. Sorensen dostal menší trest za hrubosť.
Veľká strata: Vegas si musí poradiť bez kľúčového obrancu
Publikované: 04. 10. 2019
Kľúčový obranca tímu Vegas Golden Knights, Nate Schmidt, bude pauzovať pre zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel v prvej tretine otváracieho zápasu proti San Jose. Jeho stav sa bude posudzovať na týždennej báze.

Dvadsaťosemročný Američan potreboval pomoc pri odchode z ľadu po tom, čo sa v strede prvej dvadsaťminútovky stredajšieho duelu dostal do kolízie „koleno na koleno“ s útočníkom Sharks Loganom Coutureom.

Schmidt zaznamenal deväť gólov a 21 asistencií v 61 zápasoch minulej sezóny, ktoré odohral po 20-zápasovej suspendácii po porušení podmienok programu pre výkon podporujúce látky. Golden Knights mali bez neho bilanciu 8-11-1.

„Dúfam, že to nebude 20 zápasov. Je ťažké, keď prichádzate o takýchto skvelých hráčov. Je jedným z našich najlepších obrancov, hráva veľa minút. Je to pre nás veľká strata. Dúfajme, že nebude trvať príliš dlho a bude späť,“ poznamenal tréner Gerard Gallant, ktorý by v piatkovej odvete mohol dať šancu obrancovi Nicolasovi Haguemu. Bola by to pre neho premiéra v NHL.
Publikované: 30. 09. 2019
Rivalita medzi tímami Vegas Golden Knights a San Jose Sharks sa v nedeľu ešte viac prehĺbila. Hráči oboch tímov si to nedarovali ani v poslednom prípravnom zápase pred novou sezónou.

Medzi dvoma rivalmi to iskrilo najmä v tretej tretine nedeľného duelu, ktorý Vegas vyhralo 5:1. Videli sme v nej viacero potýčok po tom, čo brankár Sharks Aaron Dell zasiahol lakťom Marka Stonea, ktorý korčuľoval okolo neho.

Toto bol výsledok:

Evander Kane mal konflikt s Derykom Engellandom, ktorý skončil tak, že bol vylúčený zo zápasu pre napadnutie rozhodcu – toho nechtiac sekol hokejkou.

Rozhodcovia udelili spolu 114 trestných minút. Na pripomenutie – oba tímy sa v minulej sezóne stretli v prvom kole play-off. A na ich najbližšie stretnutie nebudeme čakať dlho – oba tímy sa stretnú dvakrát počas otváracieho týždňa.
Theodore prezradil, že mu počas MS na Slovensku zistili rakovinu
Publikované: 13. 09. 2019
Obranca tímu Vegas Golden Knights, Shea Theodore, v článku na The Players Tribune odhalil, že v lete prekonal rakovinu semenníkov.

Theodore absolvoval operáciu, ktorou mu doktori postihnutú oblasť odstránili a následne sa už plne zotavil. Aj naďalej však bude doktormi pozorne monitorovaný.

Dvadsaťštyriročný kanadský reprezentant prezradil, že mu rakovina bola objavená vďaka dopingovému testu, ktorý podstúpil na Slovensku počas svetového šampionátu.

Pred štvrťfinálovým zápasom mu bolo oznámené, že testom neprešiel, pretože mal zvýšenú hladinu hormónu hCG, ktorý sa typicky vyskytuje u tehotných žien. Doktori mu povedal, že je to tiež symptóm rakoviny semenníkov. Preto sa vrátil domov, kde mu ju definitívne potvrdili.

Theodore sa v lete snažil s chorobou podeliť len s najbližšími a ocenil podporu, ktorú mu venovala rodina a priatelia, vrátane Phila Kessela, ktorý v roku 2006 čelil tiež rovnakému typu rakoviny.

Novinky z tímu

12. 10. 2019 - Náhradný brankár Vegas Malcolm Subban má problémy v dolnej časti tela, pre ktoré vynechá sobotný zápas proti Calgary. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Tréner Gerard Gallant v piatok potvrdil, že tím povolá z „farmy“ brankára, ale nešpecifikoval ktorého. Subban v tejto sezóne odchytal len 20 minút vo štvrtkovom zápase proti Coyotes. Inkasoval dva góly zo 14 striel.
05. 10. 2019 - Vegas strelilo v otváracom zápase jeden gól v oslabení. O dva dni neskôr, opäť proti San Jose, strelilo po prvýkrát vo svojej histórii dva góly v oslabení. Ak by niektorý „Rytier“ skóroval v oslabení aj v ďalšom zápase, došlo by k vyrovnaniu rekordu NHL. Doteraz len 14 tímov skórovalo v oslabení v každom z prvých dvoch zápasov sezóny a len 3 tímy dokázali sériu natiahnuť na tri zápasy: Detroit (1990/91), Vancouver (1995/96) a New Jersey (2017/18).
03. 10. 2019 - Niečo nezvyčajné sa podarilo Golden Knights pred odštartovaním prvého duelu (proti San Jose) v sezóne. Tím z Las Vegas stanovil rekord, keď sa puk na úvodnom vhadzovaní vhodil z výšky 94 655 stôp, čo je takmer 29 kilometrov. Ako to bolo možné? Priamo v T-Mobile Aréne vhodili zástupcovia miestnej dopravnej polície medzi kapitánov na slávnostnom buly puk, ktorý predtým balónom vyletel do spomínanej výšky a následne padal k zemi.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.