Dnes je 28. 2. 2020, 16:24. Meniny má Zlatica.

Vegas predĺžilo zmluvu s útočníkom o štyri roky
Publikované: 28. 02. 2020
Tím Vegas Golden Knights podpísal vo štvrtok novú štvorročnú zmluvu s útočníkom Williamom Carrierom, ktorému vynesie dokopy 5,6 milióna amerických dolárov.

Dvadsaťpäťročný Kanaďan je v poslednom roku svojej dvojročnej zmluvy v hodnote 1,45 milióna amerických dolárov, po ktorej vypršaní mohol byť obmedzeným voľným hráčom.

Carrier je súčasťou Vegas od rozširovacieho draftu. V tejto sezóne odohral 65 zápasov, v ktorých zaznamenal sedem gólov a 11 asistencií. V NHL doteraz odohral 197 duelov so ziskom 38 bodov (21+17). Prvú sezónu strávil v Buffale.
Vegas predĺžilo zmluvu s kanadským obrancom
Publikované: 25. 02. 2020
Tím Vegas Golden Knights v pondelok oznámil, že podpísal novú dvojročnú zmluvu s obrancom Nickom Holdenom, ktorý podľa jej podmienok zarobí 1,7 milióna amerických dolárov ročne.

Táto sezóna je pre tridsaťdvaročného Holdena druhá vo Vegas po tom, čo do tímu prišiel ako voľný hráč v roku 2018. V doterajších 54 zápasoch zaznamenal päť gólov a šesť asistencií.

Pred príchodom do Las Vegas hrával Holden aj za Columbus, Colorado, Rangers a Boston. V 489 zápasoch nazbieral 138 bodov za 44 gólov a 94 asistencií. Na konte mu svieti aj 14 plusových bodov a 150 trestných minút.
Karlsson ukončil dlhé suchoty hetrikom a vytvoril rekord Vegas + video
Publikované: 24. 02. 2020
O víťazstve Vegas 6:5 nad Anaheimom rozhodol v predĺžení obranca Shea Theodore. Nebyť však výkonu Williama Karlssona, Golden Knights by nemuseli natiahnuť svoju víťaznú sériu na šesť zápasov.

Karlsson ukončil svoje 20 zápasov trvajúce strelecké suchoty v poslednej minúte druhej tretiny, keď posielal Vegas do vedenia 3:2. Ďalšie dva góly pridal v tretej tretine, keď v jej siedmej minúte obnovoval vedenie svojho tímu a v jej dvanástej minúte zvyšoval na 5:3.

Bol to už jeho tretí hetrik v kariére i v drese Golden Knights, s čím je rekordérom mladej organizácie. On a Jonathan Marchessault sú jedinými hráčmi Vegas, ktorí zaznamenali viac ako jeden trojgólový zápas. Karlssonov predošlý hetrik padol 18. marca 2018.

Dvadsaťsedemročný Švéd má po 56 zápasoch tejto sezóny na konte 40 bodov, z toho 13 tvoria góly. V minulej sezóne zaznamenal 24 gólov a 56 bodov v 82 dueloch, v sezóne predtým si vytvoril osobné maximá so 43 gólmi a 78 bodmi.

„Áno, nie sú to zlé pocity. Cítil som sa akoby to trvalo večnosť. Som veľmi šťastný, že som strelil tie tri góly a že sme získali tie dva body,“ povedal Karlsson, ktorý skóroval prvýkrát od 13. decembra.

Vegas vymenilo Eakina do rodného mesta
Publikované: 22. 02. 2020
Tím Vegas Golden Knights v piatok vymenil útočníka Codyho Eakina do tímu Winnipeg Jets za podmienečnú voľbu vo štvrtom kole budúcoročného draftu.

Dvadsaťosemročný rodák z Winnipegu je v poslednom roku štvorročnej zmluvy a 1. júla sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom. V tejto sezóne zaznamenal štyri góly a šesť asistencií v 41 dueloch.

Vegas, ktoré si Eakina vybralo v roku 2017 na rozširovacom drafte, môže získať voľbu v treťom kole draftu, ak by sa Jets v tomto ročníku dostali do play-off alebo by s nimi Eakin podpísal pred 6. júlom zmluvu. V inom prípade mu zostane štvrté kolo.

Eakin bol draftovaný Washingtonom v roku 2009 z 85. miesta. Odvtedy odohral 578 zápasov v dresoch Capitals, Stars a Golden Knights. Pripísal si v nich 232 bodov (102+130). V play-off pridal 19 bodov (8+11) v 46 dueloch. Jets sú momentálne na pozícii divokej karty.
Výmena Aleca Martineza už je spečatená
Publikované: 20. 02. 2020
Obranca Alec Martinez v stredu zmenil dres. Vedenie Los Angeles Kings ho vymenilo do tímu Vegas Golden Knights za voľbu v druhom kole tohtoročného draftu a voľbu v druhom kole budúcoročného draftu, ktorá pôvodne patrila St. Louis Blues.

Očakáva sa, že obranca, ktorého meno sa spájalo s výmenou už dlhšie, sa pripojí k novému mužstvu už vo štvrtkovom zápase proti Tampe Bay, ktorý sa odohrá v T-Mobile Aréne v Las Vegas.

Tridsaťdvaročný Američan, ktorý z preventívnych dôvodov vynechal utorkový duel Kings, zaznamenal v tejto sezóne osem bodov (1+7) v 41 zápasoch. Vo svojom šesťročnom kontrakte má platný ešte jeden rok.

Martinez bol pri oboch tituloch Los Angeles a v roku 2014 dokonca rozhodol o zisku Stanleyho pohára gólom v druhom predĺžení piateho zápasu série proti Rangers. Celkovo už v NHL absolvoval 597 duelov so ziskom 198 bodov (62+136).

„Pamätám si ho ešte celkom živo z ich majstrovského tímu, keď som pôsobil v New Jersey. Bol veľkou súčasťou ich mužstva. Mohli ste už vtedy povedať, že to bude veľmi dobrý hráč. Aj hráči, ktorí s ním už hrali, sa o ňom vyjadrujú len v dobrom. Pre naše mužstvo bude pekným prírastkom,“ povedal tréner Vegas Peter DeBoer.

Novinky z tímu

17. 02. 2020 - Fanúšik Vegas, Ruben Lopez, vyhral cez druhú prestávku sobotného zápasu proti Islanders 30 000 amerických dolárov a balík darčekov, keď zo stredu ľadu trafil päťkrát po sebe bránu. Za doterajšiu existenciu organizácie sa mu to podarilo ako prvému súťažiacemu, hoci nikdy predtým s hokejkou nestrieľal.

29. 01. 2020 - Nový hlavný tréner Vegas Peter DeBoer si najal na pozíciu asistenta jedného zo svojich bývalých kolegov Stevea Spotta, s ktorým spolu pracovali štyri roky v San Jose. Spott predtým pôsobil aj ako asistent trénera Maple Leafs. V nižšej AHL a juniorskej OHL bol dokonca hlavným trénerom. V San Jose dostal výpoveď spolu s DeBoerom v decembri.
19. 01. 2020 - Nepríjemný moment zažil center Paul Stastny v sobotnom zápase Vegas na ľade Montrealu. V štvrtej minúte predĺženia ho trafil puk do úst a vybil mu niekoľko zubov. Tie si hráč zozbieral z ľadu, ktorý aj poriadne zakrvácal.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.