SlovakNHL.sk

NHL i Foley veria, že meno tímu Las Vegas zostane nezmenené

Zatiaľ čo armádny parašutistický oddiel Golden Knights zvažuje svoje ďalšie kroky, vo vedení nového tímu NHL z Las Vegas i vo vedení samotnej ligy nepanujú obavy z toho, že by mohlo dôjsť k premenovaniu Vegas Golden Knights.

V utorok sme vás informovali o tom, že sa parašutisti minulý týždeň dozvedeli o tom, že ich meno bude používať aj nový tím z NHL. Keďže ich organizácia predtým neoslovila, začali zvažovať svoje možnosti. Jedným zo scenárov je, že si vyžiadajú premenovanie hokejového klubu.

Zástupca komisára NHL Bill Daly však v utorok prezentoval názor, že liga je presvedčená o tom, že sa tento scenár nenaplní.

„Sme si veľmi istí tým, že sme v príprave na to veľké oznámenie urobili tie správne veci a meno Golden Knights pre našu organizáciu v Las Vegas nebude spôsobovať na trhu zmätok ani sa ho nedotknú žiadne právne dôsledky,“ poznamenal pre TSN.

Podobnú istotu zdieľa aj majiteľ tímu Bill Foley, ktorého nečakaný záujem armády príliš netrápi, pretože názov prešiel ešte pred jeho odhalením všetkými potrebnými procesmi.

„Keď som sa to dozvedel, nebol som veľmi znepokojený. To, čo zistia, je, že môžeme mať podobné meno a môže koexistovať s rovnakými názvami v odlišných odvetviach, pri ktorých nie je pravdepodobný vznik zmätku. Keďže si nikto nebude mýliť tím NHL s vojenským parašutistickým oddielom, tieto dve mená môžu spolu koexistovať,“ povedal Foley pre Yahoo.

// Publikované: 30. 11. 2016
 

Posledný zápas

25. 02. 2021
SJS 
-
 VGK

ODL

()

Nasledujúci zápas

ANA 
-
 VGK
27. 02. 2021 -

Novinky z tímu

09. 02. 2021 - Slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý figuruje v taxi zostave tímu Vegas Golden Knights, zaujal svojou prítomnosťou na pondelkovom tréningu zámorského reportéra Davida Schoena. Košický rodák pár posledných tréningov z nešpecifikovaných dôvodov vynechal:

06. 02. 2021 - Tím Vegas Golden Knights sa po nútenom voľne v piatok vrátil do akcie a pri výhre nad Los Angeles bol na lavičke aj tréner Peter DeBoer, ktorý vynechal tréningy pred duelom. Na rozdiel od neho, obranca Alex Pietrangelo, stále nie je k tímu k dispozícii a dodržiava covidový protokol.
05. 02. 2021 - Vegas sa už v piatok vráti do akcie v zápase proti Los Angeles. Stále pritom nie je známe, či v akcii uvidíme aj obrancu Alexa Pietrangela a hlavného trénera Petera DeBoera. Obaja vynechali prvý tréning po uzavretí tréningových zariadení, ku ktorému došlo 27. januára, a na ľade chýbali aj vo štvrtok, kedy sa vrátil do služby asistent trénera Ryan Craig. Asistent Ryan McGill zostal mimo ľadu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V sasnosti v tme nepsob slovensk hr. V minulosti obliekal dres Golden Knights Tom Tatar.

Reklama

O tíme v kocke

Vegas Golden Knights

Vznik: 2017
Aréna: T-Mobile Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Paradise, Nevada
Oficiálny web: www.vegasgoldenknights.com
Farma(AHL): Chicago Wolves
Najväčšie úspechy: finle Stanley Cupu (2018)
Vyradené čísla: 58 (poet obet streby v meste), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Tom Tatar