SlovakNHL.sk

Poznáme prvých vážnych kandidátov na post trénera Golden Knights?

Generálny manažér nového tímu Vegas Golden Knights, George McPhee, už buduje zoznam kandidátov na post hlavného trénera. Bruce Garrioch z denníka Ottawa Sun pritom už vie, aké dve mená sa na ňom nachádzajú.

McPhee údajne medzi prvých vážnych kandidátov zaradil niekdajších trénerov z NHL Craiga Berubeho a Kirka Mullera. Obaja majú pritom s generálnym manažérom vzťah. McPhee a Muller boli spoluhráčmi v New Jersey, Berube zase hral v jeho mužstve vo Washingtone.

Päťdesiatročný Muller momentálne pôsobí na lavičke Canadiens, kde pracoval päť rokov aj ako asistent trénera predtým, ako sa na tri sezóny stal hlavným trénerom Caroliny. Ani raz ju nedoviedol do play-off.

O rok starší Berube bol dve sezóny hlavným trénerom Philadelphie. V prvej dostal tím do play-off, v ktorom však vypadol už v prvom kole. V druhej sezóne tím do play-off nepostúpil. Momentálne je hlavným trénerom Chicaga Wolves, záložnému tímu St. Louis v nižšej AHL.

// Publikované: 19. 12. 2016
 

Posledný zápas

25. 02. 2021
SJS 
-
 VGK

ODL

()

Nasledujúci zápas

ANA 
-
 VGK
27. 02. 2021 -

Novinky z tímu

09. 02. 2021 - Slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorý figuruje v taxi zostave tímu Vegas Golden Knights, zaujal svojou prítomnosťou na pondelkovom tréningu zámorského reportéra Davida Schoena. Košický rodák pár posledných tréningov z nešpecifikovaných dôvodov vynechal:

06. 02. 2021 - Tím Vegas Golden Knights sa po nútenom voľne v piatok vrátil do akcie a pri výhre nad Los Angeles bol na lavičke aj tréner Peter DeBoer, ktorý vynechal tréningy pred duelom. Na rozdiel od neho, obranca Alex Pietrangelo, stále nie je k tímu k dispozícii a dodržiava covidový protokol.
05. 02. 2021 - Vegas sa už v piatok vráti do akcie v zápase proti Los Angeles. Stále pritom nie je známe, či v akcii uvidíme aj obrancu Alexa Pietrangela a hlavného trénera Petera DeBoera. Obaja vynechali prvý tréning po uzavretí tréningových zariadení, ku ktorému došlo 27. januára, a na ľade chýbali aj vo štvrtok, kedy sa vrátil do služby asistent trénera Ryan Craig. Asistent Ryan McGill zostal mimo ľadu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súèasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráè. V minulosti obliekal dres Golden Knights TomᚠTatar.

Reklama

O tíme v kocke

Vegas Golden Knights

Vznik: 2017
Aréna: T-Mobile Arena (kapacita: 17 500)
Adresa: Paradise, Nevada
Oficiálny web: www.vegasgoldenknights.com
Farma(AHL): Chicago Wolves
Najväčšie úspechy: finále Stanley Cupu (2018)
Vyradené čísla: 58 (poèet obetí stre¾by v meste), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: TomᚠTatar