17. 02. 2020

29. 01. 2020

19. 01. 2020

22. 12. 2019
Obranca Kaedan Korczak podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Vegas, ktoré ho draftovalo v tomto roku z celkového 41. miesta. Osemnásťročný Kanaďan hráva už štyri roky v juniorskej WHL, kde v tomto ročníku absolvoval 32 zápasov v drese Kelowny. Pripísal si v nich 28 bodov za päť gólov a 23 asistencií.

02. 12. 2019
Hlavný tréner Vegas Gerard Gallant v nedeľu povedal, že útočník Cody Eakin bude pauzovať neurčitú dobu, pričom jeho stav sa bude monitorovať na týždennej báze. Eakin utrpel v piatkovom zápase proti Arizone zranenie hornej časti tela, keď Brad Richardson zasiahol rukou do hlavy.

27. 11. 2019
Brankár Marc-Andre Fleury vynechá stredajší zápas Vegas proti Nashvillu pre chorobu v rodine. Golden Knights tak zo Chicaga z nižšej AHL povolali brankára Garreta Sparksa, ktorý by mal kryť chrbát Malcolmovi Subbanovi. Vegas sa bude snažiť ukončiť sériu troch prehier.

17. 11. 2019
Vegas v sobotu zapísalo na waiver listinu nechránených hráčov krídelníka Brandona Pirriho. Dvadsaťosemročný rodák z Toronta odohral v tejto sezóne 11 zápasov, ale pripísal si len jednu asistenciu a tri mínusové body. V priemere hrával necelých 13 minút na zápas. V siedmich z posledných deviatich duelov bol len zdravým náhradníkom.

05. 11. 2019
Útočník Alex Tuch vynechal úvod sezóny, ale 31. októbra sa vrátil do akcie. Zdravý však vydržal len necelé dva zápasy. V sobotu proti Winnipegu utrpel zranenie hornej časti tela, ktoré sa bude posudzovať na dennej báze. Vegas medzitým povolalo zo Chicaga (AHL) útočníka Nicolasa Roya. Obaja v tejto sezóne strelili v NHL gól.

31. 10. 2019
Obranca Nate Schmidt bol aktivovaný z listiny zranených hráčov, čo signalizuje, že by mohol byť pripravený na návrat do zostavy Vegas. Dvadsaťosemročný Američan odohral v tejto sezóne len jeden zápas, no už v jeho úvode utrpel zranenie dolnej časti tela. Vlani zaznamenal 30 bodov v 61 dueloch, pričom hrával skoro 22 minút na zápas. Hrať by mohol už dnes proti Montrealu.

12. 10. 2019
Náhradný brankár Vegas Malcolm Subban má problémy v dolnej časti tela, pre ktoré vynechá sobotný zápas proti Calgary. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Tréner Gerard Gallant v piatok potvrdil, že tím povolá z „farmy“ brankára, ale nešpecifikoval ktorého. Subban v tejto sezóne odchytal len 20 minút vo štvrtkovom zápase proti Coyotes. Inkasoval dva góly zo 14 striel.

05. 10. 2019
Vegas strelilo v otváracom zápase jeden gól v oslabení. O dva dni neskôr, opäť proti San Jose, strelilo po prvýkrát vo svojej histórii dva góly v oslabení. Ak by niektorý „Rytier“ skóroval v oslabení aj v ďalšom zápase, došlo by k vyrovnaniu rekordu NHL. Doteraz len 14 tímov skórovalo v oslabení v každom z prvých dvoch zápasov sezóny a len 3 tímy dokázali sériu natiahnuť na tri zápasy: Detroit (1990/91), Vancouver (1995/96) a New Jersey (2017/18).

03. 10. 2019
Niečo nezvyčajné sa podarilo Golden Knights pred odštartovaním prvého duelu (proti San Jose) v sezóne. Tím z Las Vegas stanovil rekord, keď sa puk na úvodnom vhadzovaní vhodil z výšky 94 655 stôp, čo je takmer 29 kilometrov. Ako to bolo možné? Priamo v T-Mobile Aréne vhodili zástupcovia miestnej dopravnej polície medzi kapitánov na slávnostnom buly puk, ktorý predtým balónom vyletel do spomínanej výšky a následne padal k zemi.

23. 09. 2019
Vyzerá to tak, že tím Vegas Golden knights otvorí ročník s brankárskym tandemom, ktorý využíval aj vlani – jednotkou bude Marc-Andre Fleury, dvojkou Malcom Subban. Už len oni dvaja totiž zostali v kempe nevadského tímu, ktorý v nedeľu poslal do Chicaga z nižšej AHL brankárov Garreta Sparksa a Oscara Danska. Sparks prišiel do organizácie júlovou výmenou z Toronta. Vo svojom jedinom prípravnom zápase kryl všetkých 24 striel pri výhre 5:0 nad Coloradom.

21. 09. 2019
Obranca Brayden Pachal síce v piatok neprežil škrty, ale potešila ho aspoň trojročná nováčikovská zmluva, ktorú podpísal s Vegas. To ho následne poslalo do Chicaga z AHL. Dvadsaťročný nedraftovaný Kanaďan má za sebou pôsobenie v juniorskej WHL. V minulej sezóne odohral 66 zápasov v drese Prince Albert. Pripísal si v nich 15 gólov a 36 asistencií. V 23 dueloch play-off pridal osem bodov (1+7).

20. 09. 2019
Obranca Shea Theodore sa vo štvrtok objavil po prvýkrát od diagnostikovania rakoviny semenníkov na ľade. Korčuľoval s hráčmi Vegas, ktorí neodcestovali na večerný zápas proti Los Angeles. Stále však nie je známe, kedy by sa mohol vrátiť do zápasovej akcie.

06. 09. 2019
Obranca Jimmy Schuldt ako obmedzený voľný hráč podpísal s tímom Vegas Golden Knights novú jednoročnú jednocestnú zmluvu v hodnote 850 000 amerických dolárov. Dvadsaťštyriročný Američan má za sebou štyri roky na vysokoškolskej úrovni a v minulej sezóne odohral aj svoj premiérový zápas NHL. Dostal v ňom šancu na 21 minút a pripísal si jednu asistenciu. V drese St. Cloud State predtým odohral 39 duelov so ziskom 10 gólov a 25 asistencií.

01. 08. 2019
Krídelník Marcus Kallionkieli podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Vegas, ktoré ho draftovalo v tomto roku z celkového 139. miesta. Osemnásťročný Fín má za sebou prvú sezónu v zámorí. V USHL hrával za Sioux City, pričom v 58 zápasoch zaznamenal 53 bodov za 29 gólov a 24 asistencií.

31. 05. 2019
Krídelník Jonas Rondbjerg podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Vegas, ktoré ho draftovalo v roku 2017 z celkového 65. miesta. Dvadsaťročný Dán absolvoval uplynulý roční vo švédskej SHL, kde v drese Växjö Lakers odohral 45 zápasov so ziskom dvoch gólov a štyroch asistencií.

30. 05. 2019
Útočník Vegas Ryan Reaves sa prezliekol za rytiera a predstieral, že je v šatni svojho tímu dekorácia. Keď okolo neho prechádzali spoluhráči, snažil sa ich vystrašiť. Uspel najmä v prípade Natea Schmidta:

28. 05. 2019
Útočník Tomáš Hyka sa rozhodol, že svoj boj o prerazenie v NHL vzdáva a dohodol sa na zmluve s tímom KHL Traktor Čeľabinsk. Dvadsaťšesťročný Čech odohral v sezóne 2018/19 v drese Vegas 17 zápasov so ziskom gólu a troch asistencií. Vlani zažil 10 štartov v NHL, v ktorých zaznamenal gól a dve asistencie. Zvyšok času trávil na „farme“ v Chicagu.

20. 02. 2020 -

17. 02. 2020 - Fanúšik Vegas, Ruben Lopez, vyhral cez druhú prestávku sobotného zápasu proti Islanders 30 000 amerických dolárov a balík darčekov, keď zo stredu ľadu trafil päťkrát po sebe bránu. Za doterajšiu existenciu organizácie sa mu to podarilo ako prvému súťažiacemu, hoci nikdy predtým s hokejkou nestrieľal.

29. 01. 2020 - Nový hlavný tréner Vegas Peter DeBoer si najal na pozíciu asistenta jedného zo svojich bývalých kolegov Stevea Spotta, s ktorým spolu pracovali štyri roky v San Jose. Spott predtým pôsobil aj ako asistent trénera Maple Leafs. V nižšej AHL a juniorskej OHL bol dokonca hlavným trénerom. V San Jose dostal výpoveď spolu s DeBoerom v decembri.
19. 01. 2020 - Nepríjemný moment zažil center Paul Stastny v sobotnom zápase Vegas na ľade Montrealu. V štvrtej minúte predĺženia ho trafil puk do úst a vybil mu niekoľko zubov. Tie si hráč zozbieral z ľadu, ktorý aj poriadne zakrvácal.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.