SlovakNHL.sk
Dnes je 18. 9. 2021, 10:29. Meniny má Eugénia.

Najnovšie články

Waddell: Offer sheet nebola pomsta za Aha
Publikované: 06. 09. 2021
Napriek tomu, že tím Carolina Hurricanes urobil viacero sugestívnych referencií naznačujúcich niečo iné, generálny manažér Don Waddell trvá na tom, že offer sheet Jesperimu Kotkaniemimu nebola pomsta Montrealu, ktorý pred dvoma rokmi urobil to isté Sebastianovi Ahovi.

„Určite to nebola odplata. Rozprávali sme sa o tomto hráčovi, poznáme tohto hráča. Využili sme kolektívnu dohodu tak, ako v minulosti iné tímy, aby sme získali dvadsaťjedenročného hokejistu,“ povedal Waddell.

„Pre nás to bolo všetko o hráčovi. Poobhliadli sme sa okolo ligy a mysleli sme si, že toto nášmu tímu dáva najväčší zmysel. Máme pár iných dobrých fínskych hráčov a mysleli sme si, že nám to bude pasovať skvelo.“

Montreal sa v sobotu rozhodol nedorovnať ponuku na 6 100 020 amerických dolárov, a tak sa Kotkaniemi definitívne stal súčasťou Hurricanes – niečo také sa v NHL stalo po prvýkrát od roku 2007. Carolina následkom toho prišla o voľby v prvom a treťom kole draftu.

Krátko po tom, čo Carolina hráčovi dala offer sheet, vydal tím vyjadrenia Waddella, ktoré bolo takmer totožné s tým, ktoré vydal pred dvoma rokmi Marc Bergevin. Podpisový bonus 20 dolárov bola zase referencia na číslo Aha. Na sociálnych sieťach si Hurricanes ešte viackrát poštuchli do Canadiens.

„To bola marketingová záležitosť. Snažíme sa pokračovať v budovaní našej organizácie v Raleigh a snažíme sa udržať našich fanúšikov angažovaných. Náš tím pre sociálne siete dostal od NHL obrovské známky a užili si s tým zýbavu,“ dodal Waddell.
Hurricanes prichádzajú na celú sezónu o obrancu. Je tu aj benefit
Publikované: 06. 09. 2021
Obranca Jake Gardiner absolvuje operácie bedrového kĺbu a chrbtice, z ktorých sa bude zotavovať tak dlho, že sa neočakáva jeho návrat do zostavy tímu Carolina Hurricanes v celom ročníku 2021/22.

Tridsaťjedenročný Američan, ktorého „cap-hit“ je 4,05 milióna amerických dolárov, bude zapísaný na listinu dlhodobo zranených hráčov, vďaka čomu sa tím zmestí pod hranicu platového stropu aj s 6,1-miliónovou zmluvou Jesperiho Kotkaniemiho.

Gardiner odohral v minulej sezóne 26 zápasov základnej časti so ziskom ôsmich asistencií. V play-off odohral len jeden zápas, v ktorom nebodoval. Dvakrát absentoval pre zranenia hornej časti tela a chrbta. Chrbát ho potrápil aj v sezóne 2018/19.
Montreal urobil rozhodnutie: Vzdáva sa Kotkaniemiho!
Publikované: 05. 09. 2021
Útočník Jesperi Kotkaniemi sa v sobotu stal definitívne členom tímu Carolina Hurricanes. Tím Montreal Canadiens sa totiž rozhodol nedorovnať predloženú offer sheet.

Kotkaniemi pred týždňom ako obmedzený voľný hráč akceptoval ponuku Hurricanes na ročnú zmluvu v hodnote 6 100 015 amerických dolárov. Canadiens mali sedem dní na jej dorovnanie. Ako kompenzáciu za stratu hráča získavajú od Caroliny voľby v prvom a treťom kole draftu 2022.


„Carolina využila nástroj, ktorý jej bol k dispozícii podľa kolektívnej dohody a my akceptujeme to rozhodnutie,“ vyhlásil generálny manažér Montrealu Marc Bergevin.

Jeho kolega z Caroliny, Don Waddell, priznal, že mladého Fína sledoval už niekoľko rokov: „Jesperi Kotkaniemi je hráč, ktorého sme sledovali od jeho draftového ročníka. Veríme, že pri systéme a kultúre Roda Brind´Amoura rozkvitne a bude dôležitou súčasťou toho, čo tu v Caroline budujeme pre budúce roky.“

Carolina sa dvadsaťjedenročného Kotkaniemiho snažila získať najskôr cez výmenu. Napokon sa rozhodla pre offer sheet, ktorá bola vnímaná aj ako odplata za offer sheet, ktorú Montreal v roku 2019 predložil Sebastianovi Ahovi.
Vtip, ktorý sa nevydarí? Urobili Hurricanes s offer sheet chybu?
Publikované: 02. 09. 2021
Medzi ľudí, ktorí veria, že tím Montreal Canadiens nedorovná offer sheet zo strany tímu Carolina Hurricanes adresovanú útočníkovi Jesperimu Kotkaniemimu, patrí aj Renaud Lavoie z TVA Sports. Renomovaný odborník označil situáciu za vtip.

Carolina ponúkla mladému Fínovi 6,1 milióna amerických dolárov v snahe oplatiť offer sheet, ktorú Canadiens pred dvoma rokmi predložili Sebastianovi Ahovi. Práve preto to Lavoie označil za vtip, ktorý by sa Hurricanes nemusel vydariť.

„Je to určite rozvratnícka situácia. Interné rozhovory musia byť náročné. Uvažujem, akí nervózni musia byť momentálne Hurricanes. Táto ponuka je vtip a boli si 100% istí, že Canadiens ju dorovnajú,“ poznamenal odborník.

Okrem Lavoieho veria v odchod Kotkaniemiho aj jeho kolegovia Felix Seguin či Louis Jean.

„Cítim, že Jesperi Kotkaniemi nebude späť v Montreale. Myslím si, že Canadiens majú stratégiu a už majú veľmi dobrú predstavu o tom, čo urobia, no nechajú Hurricanes čakať do poslednej minúty.“

„6,1 milióna dolárov je príliš veľa pre Jesperiho Kotkaniemiho. V určitom bode sa musíte venovať matematike a uvažovať logicky. Nemyslím si, že by bolo rozumné si ho udržať.“

A hoci samotná ročná zmluva môže byť preplatená, Elliotte Friedman zo Sportsnet si nemyslí, že Hurricanes urobili ponuku bezhlavo len preto, aby potrápili svojho rivala. Kotkaniemi ich ako hráč zaujal, a preto sa ho snažili získať najskôr cez výmenu.

Friedman verí, že ešte pred predložením offer sheet prebehli medzi tímom a hráčom diskusie o podpísaní dlhodobej zmluvy. Tá by mala priemernú ročnú hodnotu nižšiu ako je 6,1 milióna, ktoré hráč zarobí v ročníku 2021/22.
Carolina po 2 rokoch vracia úder: Offer sheet pre hviezdičku Montrealu
Publikované: 29. 08. 2021
Tím Carolina Hurricanes v sobotu dal tzv. „offer sheet“ útočníkovi Montrealu Canadiens Jesperimu Kotkaniemimu, ktorý aj na prelome augusta a septembra zostával obmedzeným voľným hráčom.

Hurricanes trojke draftu 2018 ponúkli jednoročnú zmluvu v hodnote 6 100 015 amerických dolárov. Canadiens budú mať sedem dní na to, aby ponuku dorovnali. Ak tak neurobia, o fínskeho mladíka prídu. Ako kompenzáciu by získali voľby v prvom a treťom kole draftu.

Podľa Pierra LeBruna z TSN sa Carolina snažila tento týždeň dohodnúť s Montrealom na výmene Kotkaniemiho, no nedokázala kanadskú organizáciu presvedčiť.

Sobotným krokom zároveň ukázala, že Montrealu ešte nezabudla to, že v roku 2019 predložil „offer sheet“ Sebastianovi Ahovi.

Ponuka má totiž podpisový bonus 20 amerických dolárov. Jeho suma je totožná s číslom dresu Aha a jeho oznámenie cez sociálnu sieť sprevádzal status: „Ľudia nezabúdajú.“ Následne aj generálny manažér Don Waddel vydal vyhlásenie, ktoré sa nápadne podobalo tomu, ktoré pred dvoma rokmi vydal generálny manažér Montrealu Marc Bergevin.

„Sebastian Aho akceptoval našu ponuku. Chce prísť do Montrealu. Vidí našich mladíkov rastúcich v organizácii a chce byť toho súčasťou. Sme hrdí, ale stále je tu čakacie obdobie,“ povedal Bergevin v roku 2019.

„Jesperi Kotkaniemi akceptoval našu ponuku. Chce prísť do Caroliny. Vidí jadro, ktoré sme tu vybudovali, a chce byť toho súčasťou. Sme hrdí, ale stále je tu čakacie obdobie,“ vyhlásil Waddell teraz.

Dvadsaťjedenročný Kotkaniemi odohral v poslednej sezóne 56 zápasov, v ktorých zaznamenal päť gólov a 15 asistencií. V 19 dueloch play-off pridal päť gólov a tri asistencie.

 

Posledný zápas

08. 06. 2021
CAR 
-
 TBL

0:2

(0:0, 0:1, 0:1)

Nasledujúci zápas

CAR 
-
 NYI
14. 10. 2021 -

Novinky z tímu

16. 09. 2021 - Tím Carolina Hurricanes v stredu oznámil, že Michael Futa bude od novej sezóny pracovať pre tím ako vyšší konzultant generálneho manažéra. Päťdesiattriročný odborník pracoval v NHL 13 sezón v organizácii Los Angeles Kings, kde pomohol vybudovať dve majstrovské mužstvá. Od roku 2017 tam bol asistentom generálneho manažéra. Predtým pracoval ako generálny manažér v juniorskej OHL a v posledných rokoch sa spájal s niekoľkými tímami práve ako potenciálny generálny manažér.
15. 09. 2021 - Tím Carolina Hurricanes sa v utorok pochválil výbornou správou – celý je pred sezónou 2021/22 plne zaočkovaný proti ochoreniu Covid-19. „Chránime seba. Chránime sa navzájom. Svoju časť si robíme,“ vyhlásil tím. Očkovaní hráči, ktorí ochorejú na Covid-19, budú dostávať svoj plat aj naďalej, lebo sa k nim bude správať, akoby utrpeli hokejové zranenie. Neočkovaní hráči však budú v prípade nákazy suspendovaní bez nároku na plat.
03. 09. 2021 - Tím Carolina Hurricanes oznámil, že sa Tim Gleason od novej sezóny stane asistentom trénera Roda Brind´Amoura. Tridsaťosemročný Američan strávil väčšinu svojej hráčskej kariéry práve v Raleigh, no zahral si aj za Los Angeles, Toronto a Washington. Posledný zápas odohral v roku 2015. K Hurricanes sa vrátil o tri roky neskôr a začal pracovať v rozvojom oddelení, kde sa venoval obrancom.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Hurricanes Tomáš Malec a Andrej Sekera. Ešte za Hartford hrávali aj Jerguš Bača a Róbert Petrovický.

Reklama

O tíme v kocke

Carolina Hurricanes

Vznik: 1972/1997
Aréna: RBC Center (kapacita: 18 730)
Adresa: Carolina Hurricanes, 1400 Edwards Mill Road, Raleigh, NC 27607
Oficiálny web: www.carolinahurricanes.com
Farma(AHL): Charlotte Checkers
Najväčšie úspechy: 1x Stanley Cup (2006)
Vyradené čísla: 2 (G.Wesley), 10 (R.Francis), 17 (R.Brind'Amour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jerguš Bača, Róbert Petrovický (Hartford); Tomáš Malec, Andrej Sekera