SlovakNHL.sk
Dnes je 30. 6. 2022, 19:37. Meniny má Melánia.

Najnovšie články

Mohli by Hurricanes vymeniť českého útočníka?
Publikované: 23. 06. 2022
Útočník Martin Nečas sa 13. júla môže stať len obmedzeným voľným hráčom, ale existuje možnosť, že by sa v budúcej sezóne už v drese tímu Carolina Hurricanes objaviť nemusel.

Dvadsaťtriročnému Čechovi končí nováčikovská zmluva po sezóne, v ktorej zaznamenal 14 gólov a 26 asistencií v 78 stretnutiach. V play-off pridal päť asistencií v 14 dueloch.

Pierre LeBrun z TSN tvrdí, že hoci má v sebe Nečas veľa potenciálu, v Caroline ho zatienil Seth Jarvis a klub by ho mohol za istých okolností počas leta vymeniť.

„Tímy volajú Hurricanes ohľadom tohto mladého muža a neviem, či ho Carolina skutočne chce vymeniť, ale myslím si, že ak by sa nejaká ponuka dostala do bodu, v ktorom by opačným smerom mal ísť mladý obranca, tak by Hurricanes mohli počúvať,“ poznamenal LeBrun.

Carolina draftovala Nečasa v rok 2017 z celkového 12. miesta. Odvtedy odohral v NHL 203 zápasov so ziskom 119 bodov (45+74). V 33 dueloch play-off pridal 14 bodov (3+11).
Hurricanes umožnili svojmu obrancovi, aby oslovil iné tímy
Publikované: 21. 06. 2022
Tím Carolina Hurricanes dal obrancovi Ethanovi Bearovi povolenie komunikovať s ostatnými tímami NHL. Informuje o tom Elliotte Friedman z televízie Sportsnet.

Bear sa 13. júla môže stať obmedzeným voľným hráčom a Hurricanes stále dúfajú, že si ho udržia. Friedman však tvrdí, že sa strany ešte nepriblížili k dohode o novej zmluve.

Dvadsaťštyriročný Kanaďan má za sebou nevýrazný ročník, v ktorom jeho priemerný hrací čas dosiahol nové kariérne minimum – 16:05. V 58 zápasoch nazbieral 14 bodov (5+9).

Carolina získala Beara pred touto sezónou z Edmontonu pri výmene útočníka Warrena Foegeleho. Jeho končiaci kontrakt má priemernú ročnú hodnotu 2 milióny amerických dolárov.

Bear nebude môcť podpísať offer sheet od iného tímu skôr, ako 13. júla. Hurricanes s ním však môžu predĺžiť spoluprácu alebo ho môžu vymeniť aj pred tým termínom.
Hurricanes si chcú udržať DeAngela, Niederreitera i Trochecka
Publikované: 03. 06. 2022
Tím Carolina Hurricanes bol spokojný s tým, čo mu poskytol obranca Tony DeAngelo a chcel by s ním podpísať nový kontrakt. Udržať si však chce aj útočníkov Nina Niederreitera a Vincenta Trochecka, ktorí môžu byť neobmedzenými voľnými hráčmi.

DeAngelo bol v minulom roku pre svoje kontroverzie vykúpený zo zmluvy tímom New York Rangers a Carolina s ním podpísala ročný kontrakt za 1 milióna amerických dolárov. On následne nazbieral 51 bodov (10+41) v 64 zápasoch.

„Ofenzívne schopnosti tam boli, ale skvelá bola aj jeho defenzíva. Najdôležitejšie však pre mňa je to, čo znamená pre toto mužstvo v kabíne. Všetci oceňujú, kým je, aký je a čo robí. Skvelo k nám zapasoval,“ povedal tréner Rod Brind’Amour.

Niederreiter a Trocheck zohrali kľúčovú úlohu v tom, že Carolina vyhrala Metropolitnú divíziu s bilanciou 54-20-8. Prvý menovaný zaznamenal 44 bodov (24+20) v 75 zápasoch základnej časti a gól a štyri asistencie v 14 dueloch play-off. Druhý menovaný si pripísal 51 bodov (20+31) v 81 dueloch základnej časti a 10 bodov (6+4) v 14 stretnutiach play-off.

Niederreiterovi končí zmluva v hodnote 5,25 milióna amerických dolárov ročne, Trocheckovi v hodnote 4,75 milióna amerických dolárov ročne. Obaja ich podpisovali ešte so svojimi predošlými tímami.

„Určite dúfame, že obaja budú späť, ale vyžaduje si to dve strany. Budem mať v dohľadom čase viac rozhovorov s ich agentmi a uvidíme, na čom sú. Hrajú u nás na kľúčových pozíciách a v kľúčových úlohách. Je v našom najlepšom záujme, aby sme ich oboch priviedli naspäť,“ povedal generálny manažér Don Waddell.

DeAngelo, Niederreiter i Trocheck v stredu povedali, že by sa radi do tímu vrátili.

Nejasná je budúcnosť útočníkov Dereka Stepana a Maxa Domiho, ako aj obrancov Iana Colea a Brendana Smitha, ktorí sa v lete môžu stať neobmedzenými voľnými hráčmi.
Známy obranca, ktorý vynechal celý ročník, je pripravený vrátiť sa
Publikované: 03. 06. 2022
Generálny manažér tímu Carolina Hurricanes, Don Waddell, vo štvrtok povedal, že obranca Jake Gardiner dostal od doktorov povolenie vrátiť sa k hráčskej kariére.

Gardiner, ktorý má zmluvu s cap-hitom 4,05 milióna amerických dolárov platnú ešte pre budúci ročník, strávil celú aktuálnu sezónu na listine dlhodobo zranených hráčov po tom, čo v septembri absolvoval operácie bedrového kĺbu a chrbta.

Tridsaťjedenročný rodák z Minnesoty odohral v sezóne 2020/21 za Hurricanes len 26 zápasov, v ktorých zaznamenal osem asistencií. Zasiahol aj do jedného duelu play-off.

Gardiner, ktorý bol draftovaný Anaheimom v roku 2008 z celkového 17. miesta, si v NHL zahral za Toronto a Carolinu. V 645 zápasoch zaznamenal 49 gólov a spolu 277 bodov.
Staal teraz nechce nový kontrakt s Hurricanes. Čo bolo Andersenovi?
Publikované: 02. 06. 2022
Kapitán tímu Carolina Hurricanes, Jordan Staal, by v tomto lete mohol podpísať so svojím zamestnávateľom novú zmluvu. On to však tento rok urobiť nechce.

„Nechám najskôr vypršať súčasný kontrakt. 11 rokov je tu dlhá doba a bolo to mimoriadne obdobie. Nechám však zmluvu vypršať, dúfajme ju zakončím s cvengom a od toho sa potom odrazíme,“ povedal Staal.

Tridsaťtriročný kanadský center má vo svojej desaťročnej zmluve v hodnote 6 miliónov amerických dolárov ročne platný už len jeden rok. Následne bude môcť byť neobmedzeným voľným hráčom. Jeho neochota podpísať zmluvu teraz s tým však nič nemá spoločné.

„Nie, som Hurikán z Caroliny a tam je momentálne aj moja myseľ. Nemyslím si, že by na tom niečo zmenilo, ak by som predĺžil zmluvu už v tomto lete. Stále mám pred sebou plný rok, z čoho som nadšený. Teší ma aj smer, ktorým ide tím,“ skonštatoval.

Staal prišiel do Raleigh 22. júna 2012, keď ho vymenil Pittsburgh. Vtedy sa spojil s bratom Ericom, ktorý bol o štyri roky neskôr vymenený. V prvých šiestich sezónach sa s Hurricanes do play-off ani raz nedostal, ale v posledných štyroch zakaždým.

„Bola to skvelá jazda. Samozrejme, prišiel som sem, aby som si zahral s Ericom a bol súčasťou tímu Carolina Hurricanes. A prišiel som sem víťaziť. Bolo tu veľa vrcholov a pádov. Momentálne si to na ľade s hráčmi, ktorých máme, užívam. Je to zábava,“ skonštatoval.

V tohtoročnom play-off chýbal Hurricanes brankár Frederik Andersen, ktorý si v bráne užíval skvelú základnú časť. V stredu novinárom prezradil, že za jeho absenciou bolo natrhnutie postranného väziva v kolene. Ak by tím postúpil do finále konferencie, mohli by sme ho v tejto sezóne ešte vidieť v akcii.

„Áno, už som sa dostával skutočne blízko k návratu. Samozrejme, to pridáva na tom sklamaní a frustrácii z vypadnutia. Som veľmi sklamaný, že som nemohol chytať, keď som bol tak blízko. Je to však zranenie, ktoré je skutočne nepríjemné pre brankárov,“ poznamenal Andersen, ktorý si nemyslí, že bude musieť podstúpiť operáciu.
 

Posledný zápas

30. 05. 2022
CAR 
-
 NYR

2:6

(0:2, 0:1, 2:3)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

03. 05. 2022 - Útočník Alexander Pašin podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Carolinou, ktorá ho draftovala v roku 2020 zo 199. miesta. Devätnásťročný Rus strávil väčšinu poslednej sezóny v mužskej VHL, kde v drese Toros Neftekamsk zaznamenal 30 bodov (17+13) v 34 dueloch základnej časti a 12 bodov (4+8) v 11 stretnutiach play-off.
31. 03. 2022 - Útočník Noel Gunler podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Carolinou, ktorá ho draftovala v roku 2020 z celkového 41. miesta. Dvadsaťročný Švéd odohral v tejto sezóne 52 zápasov za Brynäs v SHL. Pripísal si v nich 13 gólov a 10 asistencií. Do konca sezóny si ešte zahrá v AHL.
29. 03. 2022 - Komisár NHL Gary Bettman v pondelok oznámil, že udržal v platnosti jednozápasovú suspendáciu útočníka Caroliny Nina Niederreitera za seknutie útočníka Washingtonu Axela Johnsson-Fjallbyho v zápase hranom 18. marca. Niederreiter sa voči trestu odvolal a 23. marca absolvoval pohovor s Bettmanom, na ktorom sa obhajoval.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Hurricanes Tomáš Malec a Andrej Sekera. Ešte za Hartford hrávali aj Jerguš Bača a Róbert Petrovický.

Reklama

O tíme v kocke

Carolina Hurricanes

Vznik: 1972/1997
Aréna: RBC Center (kapacita: 18 730)
Adresa: Carolina Hurricanes, 1400 Edwards Mill Road, Raleigh, NC 27607
Oficiálny web: www.carolinahurricanes.com
Farma(AHL): Charlotte Checkers
Najväčšie úspechy: 1x Stanley Cup (2006)
Vyradené čísla: 2 (G.Wesley), 10 (R.Francis), 17 (R.Brind'Amour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jerguš Bača, Róbert Petrovický (Hartford); Tomáš Malec, Andrej Sekera