SlovakNHL.sk
Dnes je 14. 6. 2024, 05:33. Meniny má Vasil.

Najnovšie články

Hurricanes pracujú so svojou oporou na novej dlhoročnej zmluve
Publikované: 13. 06. 2024
Elliotte Friedman z televízie Sportsnet informuje, že tím Carolina Hurricanes pracuje na podpise novej dlhoročnej zmluvy s hviezdnym obrancom Jaccobom Slavinom.

Slavin sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom v roku 2025 a novú zmluvu bude môcť podpísať od 1. júla tohto roka. Pred sebou má posledný rok sedemročnej zmluvy s hodnotou 37,1 milióna amerických dolárov.

Hurricanes by mali patri medzi najviac zaneprázdnené tímy počas tohto leta, keď zmluvy končia až 13 hráčom a majú k dispozícii pod platovým stropom len okolo 26,8 milióna amerických dolárov.

Cez trh s voľnými hráčmi by tím mohli opustiť aj hráči, ako Jake Guentzel, Jordan Martinook, Teuvo Teräväinen či Brett Pesce. Seth Jarvis a Martin Nečas sú zase významnými potenciálnymi obmedzenými voľnými hráčmi.

Ak by si Slavina tím zaistil už teraz, mal by do budúcna zaistený základný stavebný blok obrany. Len nádejný Scott Morrow má momentálne spomedzi obrancov tímu zmluvu pre ročník 2025/26.

Slavin patrí medzi najlepších defenzívnych obrancov NHL. V 81 zápasoch tejto sezóny vyprodukoval 37 bodov a hráva viac ako 20 minút na zápas. Je aj dvojnásobným držiteľom Trofeje Lady Byng.
Dočkal sa: Carolina zaplní pozíciu generálneho manažéra interne
Publikované: 11. 06. 2024
Tím Carolina Hurricanes informoval kandidátov na uvoľnený post generálneho manažéra, že danú pozíciu zaplní z interných zdrojov. S odvolaním na svoje zdroje o tom informuje Frank Seravalli z Daily Faceoff.

Podľa Seravalliho sa novým generálnym manažérom Hurricanes stane Eric Tulsky, ktorý od odchodu Dona Waddella plnil pozíciu dočasného generálneho manažéra.

Tulsky, ktorý má tituly z chémie a fyziky z Harvardu, bol v minulosti zvažovaný na post generálneho manažéra v iných tímoch a dlho bol považovaný za jedného z najschopnejších kandidátov na povýšenie z pozície asistenta.

V Carolina začal pracovať v roku 2014 ako konzultant po tom, čo si tím všimol jeho analytickú prácu na internete. O rok neskôr sa stal tímovým analytikom, o dva roky neskôr manažérom hokejovej analytiky a v roku 2018 viceprezidentom hokejového manažmentu a stratégie. Asistentom generálneho manažéra bol od roku 2020.
Prečo je podľa experta šanca príchodu českej hviezdy do Montrealu nulová?
Publikované: 09. 06. 2024
Český útočník Martin Nečas je v posledných týždňov populárnym predmetom špekulácií. Neraz už bol pritom spojený aj s tímom Montreal Canadiens.

Nick Kypreos z denníka Toronto Star je však skeptický, pokiaľ ide o príchod Nečasa do Montrealu. Dokonca si myslí, že šanca takéhoto spojenia je nulová.

„Aj keď Habs milujú tohto hráča, zdá sa, že šanca na jeho výmenu do Montrealu je nulová vzhľadom na zlú krv po offer sheet Jesperimu Kotkaniemu v roku 2021,“ konštatuje Kypreos.

Lyle Richardson z The Hockey News si však myslí, že by to až taká prekážka byť nemohla, pretože kľúčové osoby vtedajšieho vedenia už pre Canadiens nepracujú.

Aj on však nevidí pravdepodobnosť výmeny Nečasa do Montrealu ako vysokú. Problém však vidí skôr v nedostatku aktív, ktoré by „Habs“ mohli Caroline ponúknuť.
Hurricanes urobili jeho ziskom rozruch. Teraz sa ho snažia vymeniť
Publikované: 08. 06. 2024
Tím Carolina Hurricanes je otvorený výmene rokovacích práv na potenciálneho neobmedzeného voľného hráča Jakea Guentzela. Informuje o tom Elliotte Friedman zo Sportsnet.

Friedman dodáva, že tím z Raleigh by za práva na hviezdneho útočníka radi získali voľbu v stredných kolách vstupného draftu NHL.

Akýkoľvek tím, ktorý by získal práva na Guentzela, by mal možnosť rokovať s ním o zmluve ešte predtým, ako sa 1. júla stane neobmedzeným voľným hráčom. Navyše, bude mať možnosť aj podpísať osemročnú zmluvu, kým po otvorení trhu bude môcť podpísať maximálne sedemročnú.

Hurricanes získali Guentzela od Pittsburghu pred marcovou prestupovou uzávierkou. Zapasoval okamžite a v 17 zápasoch základnej časti nazbieral 25 bodov. V play-off pridal päť gólov a štyri asistencie.

Carolina má pred letom k dispozícii zhruba 26,5 milióna amerických dolárov, ale má pod zmluvou len 18 hráčov. Má osem potenciálnych neobmedzených voľných hráčov a päť obmedzených voľných hráčov. Guentzelov plat by mohol byť pre ňu príliš vysoký.
Urobia Bruins a Hurricanes výmenu Čecha za víťaza Vezinovej trofeje?
Publikované: 07. 06. 2024
Tím Boston Bruins registruje čoraz väčší záujem tímov NHL o brankára Linusa Ullmarka. Vďaka tomu si bude môcť byť vyberavý, pokiaľ ide o ponuky záujemcov.

Elliotte Friedman zo Sportsnet neverí, že tímy ako Vancouver Canucks či Montreal Canadiens budú mať aktíva potrebné na zisk držiteľa Vezinovej trofeje.

Jedným z mála tímov, ktoré by mohli mať presvedčujúce aktíva, je podľa rešpektovaného „insidera“ tím Carolina Hurricanes, hlavne, ak by do balíka zaradil Martina Nečasa.

Český útočník sa v ostatnom čase vyskytuje v špekuláciách často a Friedman tvrdí, že Hurricanes preferujú jeho výmenu ako podpis novej zmluvy. Radi by za neho pritom získali aj nejakú top nádej.

Jednou z priorít Bruins je zase zlepšenie sekundárnej produktivity, pričom Nečas by pomohol aj zlepšiť hĺbku na pozícii centra, hoci jeho úspešnosť na vhadzovaniach nie je až taká presvedčivá.

Boston stále potrebuje vykompenzovať stratu centrov Patricea Bergerona a Davida Krejčího, pričom výmenu Ullmarka si vzhľadom na výborné výkony Jeremyho Swaymana môže dovoliť.
 

Posledný zápas

16. 05. 2024
CAR 
-
 NYR

3:5

(1:0, 2:1, 0:4)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

17. 05. 2024 - Útočník Caroliny Jordan Martinook predviedol dôležitý zákrok, keď svojou hokejkou zabránil na poslednú chvíľu puku prejsť cez bránkovú čiaru. Chýbali len milimetre a Rangers mohli znížiť stav šiesteho zápasu série proti Hurricanes na 2:3. Nakoniec to však domácim vynútiť zápas číslo sedem nepomohlo. New York stav otočil v tretej tretine a postúpil do konferenčného finále.

16. 05. 2024 - Obranca Caroliny Brett Pesce sa v stredu zapojil do tímového tréningu po prvýkrát od utrpenia zranenia dolnej časti tela počas druhého zápasu série prvého kola play-off proti Islanders. Aj napriek tomu sa neočakáva, že bude hrať v šiestom zápase série druhého kola proti Rangers, ktorý sa odohrá vo štvrtok.
12. 05. 2024 - Útočník Jevgenij Kuznecov pomohol Caorline k výhre 4:3 nad Rangers v štvrtom zápase série druhého kola play-off otváracím gólom, ale v tretej tretine sa pokúsil streliť ešte jeden. A to efektný, lakrosový. Je však neskutočné, s akým chladom sa o to pokúsil v zápase o prežitie, v ktorom bol stav nerozhodný 3:3. Veľa hráčov sa v tak dôležitých momentoch o také veci nepokúsi, no Kuznecov to skúsil. Nanešťastie, Igora Šesťorkina neprekonal:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Hurricanes Tomáš Malec a Andrej Sekera. Ešte za Hartford hrávali aj Jerguš Bača a Róbert Petrovický.

Reklama

O tíme v kocke

Carolina Hurricanes

Vznik: 1972/1997
Aréna: RBC Center (kapacita: 18 730)
Adresa: Carolina Hurricanes, 1400 Edwards Mill Road, Raleigh, NC 27607
Oficiálny web: www.carolinahurricanes.com
Farma(AHL): Charlotte Checkers
Najväčšie úspechy: 1x Stanley Cup (2006)
Vyradené čísla: 2 (G.Wesley), 10 (R.Francis), 17 (R.Brind'Amour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jerguš Bača, Róbert Petrovický (Hartford); Tomáš Malec, Andrej Sekera