Dnes je 23. 10. 2019, 07:25. Meniny má Alojzia.

Mohli by Hurricanes dať druhú šancu Ho-Sangovi či Puljujärvimu?
Publikované: 18. 10. 2019
Tím Carolina Hurricanes by si mohol chcieť ešte rozšíriť hĺbku svojej ofenzívy. A vyzerá to tak, že by mohol byť ochotný skúsiť to s hráčmi, ktorí čakajú v NHL na druhú šancu.

„Už telefonicky oslovovali tímy a jeden hráč, o ktorého sa zaujímali, je Josh Ho-Sang. Jesse Puljujärvi je ďalší hráč, o ktorom mi bolo povedané, že sa na neho Hurricanes pýtali,“ povedal Pierre LeBrun z TSN.

Islanders draftovali Ho-Sanga v roku 2014 z celkového 28. miesta, ale odvtedy sa trápil s presadením sa v kanadsko-americkej NHL. Odohral v nej len 53 zápasov so ziskom 24 bodov (7+17), pričom viackrát vyjadroval svoju nespokojnosť s newyorskou organizáciou.

Oilers dokonca urobili z Puljujärviho draftovú štvorku v roku 2016. Odvtedy za prvý tím odohral 139 zápasov, v ktorých zaregistroval 37 bodov (17+20). V lete odmietol s tímom podpísať novú zmluvu a požiadal vedenie o výmenu. Medzitým hráva vo fínskej Liige, kde má po 12 dueloch na konte 12 bodov (6+6).

„V určitom bode očakávam, že Hurricanes, ktorí zažívajú dobrý vstup do sezóny, začnú cítiť, že by sa im hodil ešte jeden útočník do prvých troch útokov,“ poznamenal LeBrun. Carolina vedie Metropolitnú divíziu s bilanciou 6-2-0.
Caroline bude chýbať minimálne 6 týždňov jeden z lídrov
Publikované: 11. 10. 2019
Útočník tímu Carolina Hurricanes, Jordan Martinook, vynechá nasledujúcich šesť až osem týždňov po tom, čo v piatok podstúpi operáciu brušného svalstva. Vo štvrtok o tom informoval samotný tím.

Dvadsaťsedemročný rodák z kanadskej Manitoby zaregistroval v doterajších štyroch zápasov sezóny 2019/20 len jednu asistenciu, pričom hrával 12 minút na zápas. Pripísal si aj jeden plusový bod štyri trestné minúty.

Martinook podpísal v januári s Hurricanes novú dvojročnú zmluvu v hodnote štyroch miliónov amerických dolárov a pred touto sezónou bol vymenovaný za alternatívneho kapitána. Vlani odohral 82 duelov so ziskom 25 bodov (15+10).
Hurricanes neumožnili Lightning v druhej tretine ani jednu strelu na bránu
Publikované: 07. 10. 2019
Tím Tampa Bay Lightning je známy aj pre svoju talentovanú a údernú ofenzívu. Tím Carolina Hurricanes je zase známy pre svoju kvalitnú obranu. A práve tá mala v nedeľnom vzájomnom meraní síl navrch.

Hurricanes síce po prvej tretine prehrávali 1:3, ale nakoniec Lightning porazili 4:3 po predĺžení. Kľúčové bolo, že kým v prvej tretine pustili na Petra Mrázka 11 striel, od druhej až do konca duelu len dve! V druhej tretine pritom prestrieľali súpera 16:0.

Carolina dokázala zabrániť svojmu súperovi k vyslaniu strely na bránu v jednej tretine po prvýkrát od roku 2004. Vtedy to zvládla v tretej tretine zápasu proti Coloradu, ktorý nakoniec prehrala 1:3.

Tampa Bay zase nedokázala zaregistrovať ani jeden strelecký pokus na bránu v jednej dvadsaťminútovke po prvýkrát od roku 2013 (proti Chicagu). V klubovej histórii sa to stalo po štvrtý raz.

Hurricanes v druhej tretine vlastnili 85 % zo všetkých streleckých pokusov a 93 % streleckých šancí. V celom zápase prestrieľali Lightning 44:13 a pri streleckých pokusoch v hre piatich proti piatim mali prevahu 70:26.
Carolina si zvolila nástupcu Williamsa. Kto bude novým kapitánom?
Publikované: 30. 09. 2019
Tím Carolina Hurricanes prišiel v lete o svojho kapitána, keď sa rozhodol nepodpísať novú zmluvu Justin Williams. Do sezóny 2019/20 však nevstúpi bez jeho nasledovníka.

Tím z Raleigh v nedeľu vymenoval za svojho kapitána útočníka Jordana Staala. Alternatívnymi kapitánmi budú útočník Jordan Martinook a obranca Jaccob Slavin.

Staal si túto pozíciu už delil v sezóne 2017/18 s Justinom Faulkom. Teraz bude len jeho. Pripomeňme, že kapitánom Hurricanes bol niekoľko rokov (2009 až 2016) aj jeho starší brat Eric, ktorý momentálne hrával za Minnesotu.

Tridsaťjedenročný rodák z Thunder Bay vstupuje do svojej 14. sezóny v NHL a siedmej v drese Hurricanes. Pittsburgh z neho urobil v roku 2006 draftovú dvojku a odvtedy v lige odohral 893 zápasov so ziskom 510 bodov (217+293). V play-off pridal 46 bodov (27+19) v 88 dueloch. V roku 2009 získal s Penguins Stanleyho pohár.
Dzingel by nemusel odštartovať novú sezónu s Hurricanes
Publikované: 27. 09. 2019
Útočník Ryan Dzingel by nemusel byť súčasťou mužstva Carolina Hurricanes v otváracom zápase sezóny, ktorý tím odohrá na domácom ľade 3. októbra proti tímu Montreal Canadiens.

Dvadsaťsedemročný Američan utrpel v stredajšom prípravnom zápase proti Nashvillu zranenie dolnej časti tela, o ktorom tréner Rod Brind’Amour povedal, že by mohlo byť považované za vážnejšie ako zranenie, ktoré sa posudzuje len na dennej báze.

„Dnes sa cítil lepšie, ale skutočne neviem, čo to znamená. To je všetko, čo mi povedal. Myslím si však, že to pravdepodobne bude na dlhšie ako niekoľko dní,“ povedal Brind’Amour.

Dzingel podpísal v júli ako voľný hráč s Carolinou dvojročnú zmluvu v hodnote 3,375 milióna amerických dolárov ročne. Minulú sezónu strávil v Ottawe a Columbuse. V 78 zápasoch si pripísal 56 bodov (26+30). V deviatich dueloch play-off pridal jeden gól.

Novinky z tímu

14. 10. 2019 - Carolina poslala do záložného tímu Charlotte Checkers mladučkého útočníka Juliena Gauthiera, ktorý vo svojich prvý dvoch zápasoch v NHL nebodoval. V priemere odohral len osem a pol minúty, pričom na „farme“ dostane omnoho viac priestoru aj pre svoj ďalší rozvoj. Dvadsaťjedenročný Kanaďan bol 21. draftovaným hráčom v roku 2016. V prvom tíme ho nahradí skúsený Brian Gibbons, ktorý bol povolaný z AHL. Vlani odohral 64 zápasov za Ottawu a Anaheim, pričom si v nich pripísal 8 gólov a 11 asistencií.
04. 10. 2019 - Tím Carolina Hurricanes síce v poslednom play-off upustil od svojich svojráznych pozápasových osláv, ale po výhre 4:3 nad Montrealom v otváracom zápase sezóny sa „Storm Surge“ vrátilo:
05. 09. 2019 - Obranca Roland McKeown podpísal ako obmedzený voľný hráč novú jednoročnú dvojcestnú zmluvu s Carolinou. Dvadsaťtriročný rodák z Ontária, ktorý bol draftovaný v roku 2014 z 50. miesta, odohral v NHL 10 zápasov so ziskom troch asistencií v sezóne 2017/18. Minulý ročník strávil v AHL, kde v drese Charlotte nazbieral 25 bodov (4+21) v 70 stretnutiach. V play-off pridal ďalších 10 duelov so ziskom troch asistencií.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.