SlovakNHL.sk

Brind’Amour nepochybuje, že Peters fyzicky napádal hráčov Hurricanes

Hlavný tréner tímu Carolina Hurricanes, Rod Brind’Amour, sa v stredu vyjadril k obvineniam jeho predchodcu, Billa Petersa, ktorý mal v rokoch 2014 až 2018 viackrát fyzicky napadnúť svojich zverencov. Postavil sa na stranu hráčov.

„Viete, pri Billovi, určite sa to stalo, tie dve záležitosti, ktoré sa rozoberajú,“ poznamenal Brind’Amour, ktorý v tom čase pracoval ako asistent Petersa. „Hráči sa boja hovoriť. Je tam veľký rozdiel v rozložení moci.“

Petersa obvinil niekdajší obranca Hurricanes Michal Jordán, že ho Peters kopol do chrbta a udieral iných hráčov na striedačke. Neskôr sa tréner správa, akoby sa nič nestalo. Jordán trval na tom, že medzi kormidelníkom a hráčmi došlo vtedy k viacerým incidentom.

Mark Armstrong tvrdí, že lídri mužstva i niektorí členovia personálu o incidentoch informovali aj vtedajšieho generálneho manažéra Rona Francisa. Napriek tomu sa však žiadne zmeny neudiali, dodáva Sara Civian. Brind’Amour však tvrdí, že potom už k ďalším incidentom neprišlo.

„Bolo to zmienené manažmentu. Ten k tomu pristúpil správne a nikdy sme o tom už viac nepočuli a nikdy sme už ani nevidel niečo podobné. Podľa môjho názoru sa to vyriešilo správne. Pohli sme sa cez to ďalej,“ skonštatoval.

Bývalý majiteľ tímu Peter Karmanos zase povedal, že by „v nanosekunde“ vyhodil Petersa, ak by sa k nemu dostali informácie o takomto správaní. Francis mu o tom vraj nikdy nepovedal.

„Som dosť nahnevaný. A už som o tom zavolal aj Ronniemu. Myslím si, že to je on, kto bude musieť ľuďom vysvetľovať, čo urobil, keď sa dozvedel, že tréner robí také veci, “ uviedol Karmanos.

Peters najskôr čelil obvineniu z rasizmu zo strany bývalého zverenca Akima Aliua v záložnom tíme Chicaga Blackhawks, ktorým sa mal prezentovať pred desiatimi rokmi. Na stranu nigérijského rodáka sa následne verejne pridali aj jeho dvaja niekdajší spoluhráči.

// Publikované: 28. 11. 2019
 

Posledný zápas

21. 01. 2020
CAR 
-
 WPG

4:1

(3:1, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

CAR 
-
 VGK
31. 01. 2020 -

Novinky z tímu

09. 01. 2020 - Veterán Justin Williams podpísal v utorok ročnú zmluvu s Carolinou, ale ani o deň neskôr nemal lepšiu predstavu o tom, kedy by mohol absolvovať svoj prvý zápas v tomto ročníku. „Budem sa o tom s Rodom (Brind’Amourom) ešte rozprávať. Je to v našich rukách. Budem zatiaľ pracovať na tom, aby som sa vrátil do formy, pri ktorej sa budem cítiť dobre a pri ktorej bude Rod cítiť, že som schopný hrať. Nedá sa to nejako časovo ohraničiť. Stane sa to vtedy, keď sa to stane,“ poznamenal po stredajšom tréningu. Carolina hrá najbližšie zápasy v piatok proti Arizone, v sobotu proti Los Angeles, v pondelok vo Washingtone, vo štvrtok v Columbuse.
01. 12. 2019 - Tím Carolina Hurricanes porazil v sobotu Tampu Bay 3:2, ale z víťazstva priamo na ľade nemal radosť útočník Martin Nečas, ktorý duel vynechal pre zranenie dolnej časti tela. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Dvadsaťročný Čech odohral v tomto ročníku 26 zápasov, v ktorých zaznamenal 16 bodov za šesť gólov a desať asistencií.
16. 11. 2019 - Tím Carolina Hurricanes aktivoval v piatok z listiny zranených hráčov útočníka Jordana Martinooka, ktorý vynechal 15 zápasov po operácii svalov strednej časti tela. Do akcie by sa mal vrátiť už v sobotnom zápase proti Minnesota. Miesto v zostave mu urobí Brian Gibbons, ktorého tím zapísal na waiver listinu nechránených hráčov. Martinook v prvých štyroch dueloch sezóny zaznamenal len jednu asistenciu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Hurricanes Tomáš Malec a Andrej Sekera. Ešte za Hartford hrávali aj Jerguš Bača a Róbert Petrovický.

Reklama

O tíme v kocke

Carolina Hurricanes

Vznik: 1972/1997
Aréna: RBC Center (kapacita: 18 730)
Adresa: Carolina Hurricanes, 1400 Edwards Mill Road, Raleigh, NC 27607
Oficiálny web: www.carolinahurricanes.com
Farma(AHL): Charlotte Checkers
Najväčšie úspechy: 1x Stanley Cup (2006)
Vyradené čísla: 2 (G.Wesley), 10 (R.Francis), 17 (R.Brind'Amour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jerguš Bača, Róbert Petrovický (Hartford); Tomáš Malec, Andrej Sekera