SlovakNHL.sk

Carolina a Svečnikov už rokujú. Možnosťou je aj premostenie

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, ako by si tím Carolina Hurricanes chcel upísať Andreja Svečnikova najradšej na ďalších osem rokov. Teraz aj generálny manažér Don Wadell potvrdil, že rokovania medzi oboma tábormi už začali. Maximálna dĺžka kontraktu sa však až taká dôležitá momentálne nezdá.

„Začali sme sa rozprávať. Andrej má vo svojej zmluve ešte jeden rok, ale práve teraz nám hrá čas do karát... Naším cieľom je udržať si Andreja ešte na veľmi dlhý čas. Vzhľadom na to, ako je na tom ekonomika v celej lige by mohlo dávať zmysel podpísať premosťovací kontrakt,“ povedal Wadell, ktorého prioritou je vôbec nejakú zmluvu podpísať.

„Myslím si, že on chce byť určite tu. Jeho zástupca bol o tom veľmi priamy. My tu, samozrejme, tiež Andreja chceme. Preto si ponechávame otvorenú myseľ. Nie je tu žiaden cieľový termín, či sa to stane do dvoch týždňov alebo do dvoch mesiacoch, či to bude tak alebo onak. Niet tam však pochýb, že v určitom bode nejakú zmluvu s Andrejom podpíšeme.“

Dvadsaťročný Svečnikov vstúpi do posledného roku nováčikovskej zmluvy a mohol by po jej vypršaní byť obmedzeným voľným hráčom. Šikovný Rus bol v uplynulej sezóne druhý v tíme s 24 gólmi a tretí so 61 bodmi. Odohral pritom 68 stretnutí. Medzi jeho vrcholy patrili dva lakrosové góly, ktoré obleteli svet.

// Publikované: 03. 10. 2020
 

Posledný zápas

26. 01. 2021
CAR 
-
 TBL

ODL

()

Nasledujúci zápas

CAR 
-
 TBL
28. 01. 2021 -

Novinky z tímu

27. 01. 2021 - Útočník Jeremy Bracco, ktorý zaostal za očakávaniami už v Toronte, bol tímom Carolina Hurricanes zapísaný na nepodmienečnú waiver listinu, aby mohol odísť dohrať aktuálny ročník do Fínska. Hrať tam bude za KalPu. Dvadsaťtriročný Američan bol draftovaný v roku 2015 zo 61. miesta, ale v NHL si nikdy nezahral. Pred touto sezónou podpísal s Hurricanes ročný kontrakt za 700 000 dolárov.
26. 01. 2021 - Tím Carolina Hurricanes obnovil v pondelok tréningový proces po tom, čo v nej došlo k šíreniu nákazy novým koronavírusom. Po nariadenej karanténe absolvovali hráči tréningy v štyroch oddelených skupinách a na ľade nebolo v jeden moment viac ako šesť hráčov. Každá skupina trénovala asi hodinu. V utorok by tím mal trénovať pokope a vo štvrtok by už mal byť znovu pripravený na hranie. Duel proti Tampe bude jeho prvý od 18. januára.
09. 01. 2021 - Tím Carolina Hurricanes povýšil Erica Tulskyho a Darrena Yorkeho – stali sa z nich noví asistenti generálneho manažéra Dona Waddella. Okrem toho, tím najal Aarona Schwartza do pozície riaditeľa hokejových operácií. Tulsky je jedným z najviac rešpektovaných špecialistov na štatistiky v NHL. Pre Hurricanes pracuje na plný úväzok od roku 2015. Yorke vstupuje už do svojej 12. sezóny v Caroline. Predtým bol riaditeľom hráčskeho personálu, teraz sa zameria na skauting a hráčsky rozvoj. Schwartz pracoval v minulosti v oddeleniach hokejových operácií u Canadiens a Capitals. Bol tiež agentom.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V sasnosti v tme nepsob slovensk hr. V minulosti obliekali dres Hurricanes Tom Malec a Andrej Sekera. Ete za Hartford hrvali aj Jergu Baa a Rbert Petrovick.

Reklama

O tíme v kocke

Carolina Hurricanes

Vznik: 1972/1997
Aréna: RBC Center (kapacita: 18 730)
Adresa: Carolina Hurricanes, 1400 Edwards Mill Road, Raleigh, NC 27607
Oficiálny web: www.carolinahurricanes.com
Farma(AHL): Charlotte Checkers
Najväčšie úspechy: 1x Stanley Cup (2006)
Vyradené čísla: 2 (G.Wesley), 10 (R.Francis), 17 (R.Brind'Amour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jergu Baa, Rbert Petrovick (Hartford); Tom Malec, Andrej Sekera