SlovakNHL.sk
Dnes je 5. 4. 2020, 16:01. Meniny má Miroslava.

Najnovšie články

Greene kariéru ešte neukončí, Greiss pomáha tým v núdzi
Publikované: 05. 04. 2020
Kariéra Andyho Greenea nebude ukončená potenciálnym zrušením tejto sezóny. Skúsený obranca určite plánuje hrať v NHL aj v ročníku 2020/21 bez ohľadu na to, či sa dohrá aktuálny ročník alebo nie.

„Ó áno, určite, mám jasno v tom, že budem ešte hrať,“ povedal Greene pre Newsday.

Tridsaťsedemročný Američan bol pred tohtoronou prestupovou uzávierkou vymenený z New Jersey Devils do New Yorku Islanders a po sezóne sa môže stať neobmedzeným voľným hráčom. Je otvorený aj návratu na Long Island, kde sa opätovne stretol s generálnym manažérom Louom Lamoriellom, ktorý mu v minulosti otvoril dvere do NHL.

„Tie tri týždne, čo som tam strávil, som zbožňoval. Je to veľmi unikátna situácia. Aj tá známosť s Lamoriellom a aj chlapci boli skvelí. Je to tam skvelé aj z toho pohľadu, čo všetko tá organizácia robí. Budem sa koncentrovať na to, čo sa teraz deje, a tieto veci vyriešime neskôr,“ skonštatoval Greene.

Medzitým sa Greeneov spoluhráč Thomas Greiss rozhodol pomôcť ľuďom, ktorí sa pre koronavírus ocitli v núdzi. Nemecký brankár sa tak rozhodol pomocou darovania jedla, toaletného papiera a iných zásob, ktoré by ľudia mohli v tomto období potrebovať. Cez sociálnu sieť ich vyzval k tomu, aby mu v prípade potreby napísali súkromnú správu a ak bude mať potrebnú vec, rád ju poskytne.

„Sme v tomto všetci spolu... Buďme milí jeden k druhému. Toto je len dočasné a dostaneme sa cez to,“ poznamenal v mene svojej rodiny.
Stihne sa aréna Islanders postaviť načas? Tím obavy nemá
Publikované: 05. 04. 2020
Generálny manažér tímu New York Islanders, Lou Lamoriello, nemá obavy z toho, či sa stihne postaviť nová aréna v Belmont Parku načas. Jej výstavba bola pre šírenie koronavírusu nedávno pozastavená.

„Práve teraz nemáme obavy,“ poznamenal Lamoriello pre Newsday.

Islanders si od minulej sezóny delili domáce zápasy medzi Barclays Center a Nassau Coliseum. V budúcej sezóne ich všetky majú odohrať vo svojej starej aréne v Uniondale a od ročníka 2021/22 mali hrávať už v tej novej s kapacitou vyššou ako 17 tisíc divákov.

Výstavba projektu situovanom v newyorskom East Elmont začala 23. septembra minulého roka. Prerušená bola 28. marca, keď sa guvernér Andrew Cuomo rozhodol pozastaviť výstavby všetkých projektov, ktoré nie sú nevyhnutné. Islanders toto rozhodnutie podporili.
Eberle je za letný hokej, ale má jednu výhradu
Publikované: 04. 04. 2020
Útočník tímu New York Islanders, Jordan Eberle, dúfa, že sa ročník 2019/20 nakoniec dohrá a nevadilo by mu ani, ak by sa tak stalo v letných mesiacoch. Myslí si však, že je potrebné stanoviť termín, do ktorého sa o osude zvyšku ročníka rozhodne.

„Som za hranie neskôr v tomto roku, ale neviem, v ktorom bode môžeme túto myšlienku zavrhnúť. Potrebujeme absolvovať plnú budúcu sezónu a pre ňu potrebujete mať čas a zároveň sa na ňu musíte aj pripraviť. Je tam tenká hranica,“ povedal Eberle pre ligový web.

Eberle si myslí, že ak by sa rozhodnutie o obnovení ročníka stále posúvalo potenciálne až do júna alebo júla, príde čas, keď si bude treba priznať, že tento ročník je už stratený a že by sme sa mali koncentrovať na ten ďalší.

„Momentálne je každý nastavený tak, že chceme odohrať play-off,“ poznamenal Eberle, ktorého Islanders strácali len jeden bod na divokú kartu. „Pracujete celú sezónu a celé predošlé leto, aby ste mali šancu vyhrať Stanleyho pohár. Keď to nemôžete urobiť pre okolnosti, ktoré nemáte pod kontrolou, tak je to ťažké.“

Newyorský tím odohral v tejto sezóne 68 zápasov, kým Columbus pred ním absolvoval 70 zápasov. Islanders by tak pri obnovení sezóny len s play-off nemuseli mať garantované, že by si v ňom zahrali, hoci niektoré scenáre by im to umožnili.

„Som si istý, že môžeme dať silné argumenty na to, aby sa využila percentuálna úspešnosť a my by sme tak prekĺzli do play-off. Bez ohľadu na to, ak by sme obnovili ročník len s play-off, budú tam aj tímy, ktoré budú nahnevané, že do neho nebudú zahrnuté,“ dodal Eberle, ktorý v 58 zápasoch tejto sezóny zaznamenal 16 gólov a 24 asistencií.
Obnoví sa ešte sezóna? Lamoriello je extrémne optimistický
Publikované: 03. 04. 2020
Prezident a generálny manažér tímu New York Islanders, Lou Lamoriello, je silne presvedčený o tom, že prerušená sezóna NHL sa nakoniec v určitej forme dohrá.

„Som extrémne optimistický, že v určitom čase dohráme túto sezónu,“ povedal Lamoriello pre Newsday. „Či to bude v júni, či to bude v júli, či to bude v auguste, o tom nerozmýšľam. S presvedčením, že budeme hrať, premýšľam nad využitím tohto času na to, aby sme boli na obnovenie pripravení.“

„Predtým však je najdôležitejšou vecou to, aby každý zostal v bezpečí a každý robil veci, ktoré sú v najlepšom záujme ich rodín, pretože dnes žijeme v odlišnom svete.“

Liga prerušila svoj ročník pre šírenie nového koronavírusu 12. marca a hrá sú momentálne v domácej karanténe minimálne do 15. apríla. Tímy si už medzičasom zisťovali dostupnosť svojich hál v júli i auguste. Zástupca komisára Bill Daly tiež povedal, že NHL by sa pokúsila natlačiť zápasy aj do jedného mesiaca, ak by musela.
Práce na novej aréne Islanders sa pozastavili
Publikované: 28. 03. 2020
Ešte minulý týždeň generálny manažér tímu New York Islanders, Lou Lamoriello, ubezpečoval, že výstavba novej arény v Belmont Parku ide podľa plánov. Odvtedy sa však vírus COVID-19 v štáte New York rozmohol natoľko, že práce museli byť pozastavené.

Guvernér štátu Andrew Cuomo v piatok oznámil, že všetky konštrukčné práce, ktoré nie sú nevyhnutné, budú pre pandémiu pozastavené a prioritu bude mať výstavba novej nemocnice v oblasti New York City. Časový rámec platnosti tohto opatrenie nie je známy.

„Podporujeme snahy guvernéra Cuoma eliminovať vírus COVID-19. Bol hnacím motorom za konštrukciou arény v Belmont Parku. Pokrok, ktorý sme zaznamenali od otvorenia stavby je neskutočný a uznanie za to patrí všetkým stavbárom, ktorí tam boli každý deň. Títo stavbári sú súčasťou komunity a my chceme, aby boli v bezpečí a zdraví, “ vyhlásil Lamoriello.

Od ročníka 2018/19 si Islanders rozdeľujú svoje domáce zápasy medzi Nassau Coliseum a Barclays Center. Celý budúci ročník ich odohrajú v Nassau Coliseum a od sezóny 2021/22 by mali mať k dispozícii novú arénu.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
VAN 
-
 NYI

5:4 SN

(2:2, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

CGY 
-
 NYI
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

03. 04. 2020 - Epicentrom vírusu COVID-19 nie len na východnom pobreží USA sa stal štát New York. Zdravotníctvo sa aj tam, podobne ako inde na svete, potyká s nedostatkom respirátorov N95. Hráči Islanders sa preto rozhodli pomôcť a venovali viac ako 3000 takýchto respirátorov 23 zdravotným zariadeniam v oblasti New Yorku, ktoré združuje nezisková organizácia Northwell Health.
29. 02. 2020 - Tím New York Islanders presunul útočníka Josha Ho-Sanga do tímu San Antonio Rampage, ktorý je v AHL „farmou“ St. Louis Blues. Dvadsaťštyriročný Kanaďan požiadal o výmenu po tom, čo si v kempe nevybojoval miesto v prvom tíme Islanders. Lou Lamoriello sa ho pokúsil vymeniť, ale bez úspechu. V tejto sezóne tak odohral 16 zápasov za Bridgeport, v ktorých zaznamenal tri góly a sedem asistencií.
20. 12. 2019 - Cal Clutterbuck z tímu New York Islanders musel predčasne opustiť štvrtkový zápas proti Bostonu. V závere tretej tretiny sa zrazil s Patriceom Bergeronom, ktorý ho pritom nechtiac porezal korčuľou na ľavom zápästí. Ihneď zamieril na striedačku, kde sa oň postaral tímový lekár.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

halakalign=Jaroslav
HALÁK

brankár
#41

Reklama

O tíme v kocke

New York Islanders

Vznik: 1972
Aréna: Nassau Veterans Memorial Coliseum (kapacita: 16 234)
Adresa: Nassau Veterans` Memorial Coliseum, Uniondale, NY 11553
Oficiálny web: www.newyorkislanders.com
Farma(AHL): Bridgeport Sound Tigers
Najväčšie úspechy: 4x Stanley Cup (1980, 1981, 1982, 1983)
Vyradené čísla: 5 (D.Potvin), 9 (C.Gillies), 14 (B.Bourne), 19 (B.Trottier), 22 (M.Bossy), 23 (B.Nystrom), 31 (B.Smith), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Žigmund Pálffy, Zdeno Chára, Vladimír Országh, Róbert Petrovický, Branislav Mezei, Juraj Kolník, Miroslav Šatan, Richard Zedník, Milan Jurčina, Ľubomír Višňovský, Jaroslav Halák