SlovakNHL.sk

Začalo sa s výstavbou novej arény pre Islanders

Tím New York Islanders a jeho fanúšikovia majú za sebou pozitívne deň. Ešte predtým, ako tím vyhral prípravný zápas s Detroitom, sa oficiálne položili základy výstavby novej arény v Belmont Parku.

Po mnohých neúspešných pokusoch sa Islanders dočkali projektu novej arény, ktorá bude ležať 16 kilometrov od Uniondale a ktorá bude mať kapacitu pre 19 000 divákov. Otvoriť by sa mala už v sezóne 2021/22.

Na odštartovaní výstavby boli okrem majiteľov tímu, generálneho manažéra, hráčov a miestnych politikov aj komisár NHL Gary Bettman. Ten avizoval, že v starej hale Islanders, Nassau Coliseum, sa v novej sezóne odohrá o sedem zápasov viac ako v tej minulej – z 42 domácich duelov to tak bude už 28. Zvyšné sa odohrajú v brooklynskej hale Barclays Center, ktorá je na hokej nevhodná.

„Hrať v dvoch arénach bolo náročné a hlavne pre väčšinu hráčov, ktorí hrávali ešte v Coliseum, bolo ťažké chodiť hore-dole. Nejde o nerešpektovanie Barclays, pretože Brett Yorkman a jeho ľudia boli ohromní počas obdobia, ktoré som tu strávil, pokiaľ ide o kooperáciu. Robili to najlepšie, čo mohli. Bolo však neodvratné, že ak by sa nezačalo s výstavbou tejto haly, tak by hokej na Long Islande nebol,“ poznamenal Lou Lamoriello.

// Publikované: 24. 09. 2019
 

Posledný zápas

21. 01. 2020
NYR 
-
 NYI

2:4

(0:2, 0:1, 2:1)

Nasledujúci zápas

NYI 
-
 VAN
01. 02. 2020 -

Novinky z tímu

20. 12. 2019 - Cal Clutterbuck z tímu New York Islanders musel predčasne opustiť štvrtkový zápas proti Bostonu. V závere tretej tretiny sa zrazil s Patriceom Bergeronom, ktorý ho pritom nechtiac porezal korčuľou na ľavom zápästí. Ihneď zamieril na striedačku, kde sa oň postaral tímový lekár.

14. 11. 2019 - Center John Tavares sa vrátil po tretíkrát na Long Island po tom, čo vymenil Islanders za Toronto. A fanúšikovia sa na neho zamerali aj tentokrát. Okrem iného na neho skandovali aj: „Nepotrebujeme ťa.“ A štvrtý najlepší tím NHL ho nepotreboval ani vo štvrtok – Maple Leafs zdolal 5:4.
13. 11. 2019 - Na utorkovom tréningu Islanders sa bez obmedzení predstavili aj útočníci Cal Clutterbuck, Casey Cizikas, Andrew Ladd a Leo Komarov. Barry Trotz povedal, že prví dvaja menovaní, ktorý v nedeľu netrénovali, nastúpia v stredajšom zápase proti Torontu, kým poslední dvaja „budú k dispozícii“. Ladd bol pred tréningom povolaný z kondičného pobytu a v tejto sezóne pre zranenie kolena nehral. Komarov vynechal deväť zápasov pre chorobu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

halakalign=Jaroslav
HALÁK

brankár
#41

Reklama

O tíme v kocke

New York Islanders

Vznik: 1972
Aréna: Nassau Veterans Memorial Coliseum (kapacita: 16 234)
Adresa: Nassau Veterans` Memorial Coliseum, Uniondale, NY 11553
Oficiálny web: www.newyorkislanders.com
Farma(AHL): Bridgeport Sound Tigers
Najväčšie úspechy: 4x Stanley Cup (1980, 1981, 1982, 1983)
Vyradené čísla: 5 (D.Potvin), 9 (C.Gillies), 14 (B.Bourne), 19 (B.Trottier), 22 (M.Bossy), 23 (B.Nystrom), 31 (B.Smith), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Žigmund Pálffy, Zdeno Chára, Vladimír Országh, Róbert Petrovický, Branislav Mezei, Juraj Kolník, Miroslav Šatan, Richard Zedník, Milan Jurčina, Ľubomír Višňovský, Jaroslav Halák